Cine a scris Biblia?

Raspunsuri - Pagina 68

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

LadyJ, problema cu masinaria de propaganda a comunismului este ca a functionat atat de bine, incat si peste 100 de ani vom gasi efectele ei. Nu putem fi impartiali si corecti deloc. Nu-i scuz pe cei care din diverse motive au aderat la ML. NU pot sa-i scuz. Dar, nu e etic sa-i aruncam in uitare pe cei care si-au dat seama de plaga rosie si au luptat asa cum au stiut ei mai bine. Acestia raman pentru mine eroi. Doar acestia. Imi pare rau ca toata dizidenta din munti, toata lupta lor e infranta prin prisma etichetarii lor ideologice. Care a fost o tampenie, dar nimeni nu poate da timpul inapoi, sa vedem daca au regretat.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues






Deci, daca criminalii care ti-au ucis familia, cand ies din inchisoare iti fac anual magiun de prune si zacusca, treci peste crime. Doar nu vrei sa spui ca e usor lucru sa faci zacusca si sa pregatesti borcanele pentru magiun. Anual! Pana la sfarsitul zilelor!
Cred ca si Turcanu ar fi fost privit cu alti ochi daca in ultimii ani din viata ar fi copt vinete pentru tot cartieru'.


Ingrid, intrebare: ti-ai da copilul la cea mai buna gradinita din oras, care are cele mai bune si instruite educatoare si cele mai faine conditii, dar e finantata de organizatia 'pedofilii fara frontiere'?


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Ce e asa de gresit? De ce sa-i amestecam pe toti in aceeasi oala?



Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues



Dar nu-i amestecam noi. Ei s-au amestecat.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emag spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel


Citat:
Nu m-ai intreba, poate mi-ai raspunde, ca tot esti asa de grozava, ce legatura a fost intre iubitorul de Hristos Arsenie Boca si legionari, intre Sandu Tudor si criminalii dementi legionari despre care vorbesti.


Stiu doar ca intre cei pomeniti de tine si Hristos nu a existat nici o legatura.


Serios??? Si de unde stii? A zis pe Discovery si asta? Serios intreb - cum spuneam, eu nu-s asa grozava si se poate sa fie cum spui tu, prea multa galagie la mine in casa si sa nu aud eu batai sau mesaje din astea, privind legatura altora cu Hristos...
Sa inteleg ca fiind liniste la tine, cand ai auzit bataia in usa ti s-a spus si ca Parintele Arsenie Boca si restul celor pomeniti de mine nu aveau nici o legatura cu Hristos?
Stii cine sunt ei, cei pomeniti de mine? Chiar sunt curioasa.
Ma intreb, atunci cand numesti indecente materialele despre ei, stii despre cine vorbesti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui emag
Spre deosebire de tine, eu n-as numi niciodata criminal dement pe Tutea


In calitate de Director in Guvernul Legionar Tutea Petre _este_ un criminal dement dupa toate standardele. Faptul ca nu s'a dezis niciodata de miscarea legionara il face criminal dement in serie. Putin imi pasa ca personal nu a omorat pe nimeni. Oameni mari sint nu cei care nu au cazut ci cei care i'au impiedicat pe altii sa o faca. Asa cum a fost preotul ortodox Razmerita din Iasi (binecuvantat fie'i numele) care a fost impuscat de colegii de altar pentru ca fost prins salvand evreii in timpul pogromului din 41.

Denizel nu pune semnul egal intre legionari si comunisti!!
Comunistii isi eliminau fara regrete orice adversar ideologic. Nu au ucis nicodata copii cu singele rege si satisfactia cu care au facut'o legionarii!

EDIT: Pentru comunisti totul se termina odata cu moartea. Macar dupa asta erai liber. Nu si pentru legionari care te batjocoreau in continuare zile in sir folosindu'te pentru exercitii de tir sau agatandu'te pentru spectacol in carligele de vite.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
Stii cine sunt ei, cei pomeniti de mine? Chiar sunt curioasa.
Ma intreb, atunci cand numesti indecente materialele despre ei, stii despre cine vorbesti?


Spune-mi cu cine te insotesti, ca sa-ti spun cine esti...

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid


Denizel nu pune semnul egal intre legionari si comunisti!!
Comunistii isi eliminau fara regrete orice adversar ideologic. Nu au ucis nicodata copii cu singele rege si satisfactia cu care au facut'o legionarii!

Come to The Dark Side ... we have cookies!




Aoleo, Xeno, sterge repede linkul ala! Vrei sa-i faci de ras pe prietenii nevinovati ai lui Emag?

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui emag
Spre deosebire de tine, eu n-as numi niciodata criminal dement pe Tutea


In calitate de Director in Guvernul Legionar Tutea Petre _este_ un criminal dement dupa toate standardele. Faptul ca nu s'a dezis niciodata de miscarea legionara il face criminal dement in serie. Putin imi pasa ca personal nu a omorat pe nimeni. Oameni mari sint nu cei care nu au cazut ci cei care i'au impiedicat pe altii sa o faca. Asa cum a fost preotul ortodox Razmerita din Iasi (binecuvantat fie'i numele) care a fost impuscat de colegii de altar pentru ca fost prins salvand evreii in timpul pogromului din 41.

Denizel nu pune semnul egal intre legionari si comunisti!!
Comunistii isi eliminau fara regrete orice adversar ideologic. Nu au ucis nicodata copii cu singele rege si satisfactia cu care au facut'o legionarii!EDIT: Pentru comunisti totul se termina odata cu moartea. Macar dupa asta erai liber. Nu si pentru legionari care te batjocoreau in continuare zile in sir folosindu'te pentru exercitii de tir sau agatandu'te pentru spectacol in carligele de vite.

Come to The Dark Side ... we have cookies!



Asa este Xeno. Doar in Marea Foamete din Ucraina in anii '30 au pierit aproximativ 7 milioane de oameni. Pariem ca erau si copii pe acolo?

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emag spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Citat:
Stii cine sunt ei, cei pomeniti de mine? Chiar sunt curioasa.
Ma intreb, atunci cand numesti indecente materialele despre ei, stii despre cine vorbesti?


Spune-mi cu cine te insotesti, ca sa-ti spun cine esti...


Era suficient un nu.
In afara de Parintele Arsenie Papacioc, toti sunt morti, asa ca nu prea s-au ocupat ei cu trierea materialelr pt. expozitie.
Inteleg ca stii cu cine "se insotea" Arsenie Boca, desi nu stii cine este el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid
... nu pune semnul egal intre legionari si comunisti!!
Comunistii isi eliminau fara regrete orice adversar ideologic. Nu au ucis nicodata copii cu singele rege si satisfactia cu care au facut'o legionarii!



Ei, ba nu!?

Stalin a înfometat deliberat pâna la moarte Ucraina în '32-'33 cu scopul de a anihima orice rezistenta fatza de sovietizare. Au murit 3-5-7 milioane de oameni acolo (nici nu putem sti exact...). Primii mureau copiii fiind mai plapânzi. Si mureau încet, în chinuri, iar parintii supravietuitori înnebuneau lânga cadavrele lor...

http://www.youtube.com/watch?v=IfVq3ET-uDA&playnext=2&p=6FFA626F20A25C6A&index=2&feature=PlayList&playnext_from=PL&ytsession=7vbSQ7W8KCA0J0scGBqNgXw_UYPN1cIhjQBtoHvJdRUcCfTEy2wk9L1DV9uYVjlY35vBF9t9w69YE1QB_d7bY53FpYesUt4NyDf7EWLtOBPfrQIjW-N2uFQBBvgWuHKqIoUAsW8aCeqOHtTgAAOrM15LrSLjqNmE7o6OLk8UfSvrUur2NBNmEiN-V7dmlV5zNKit5G2kTvITQ6mGEmePgcuqNLkAT2mJ6Xk1NhMjCd8Bc_sVc05fi995Zm4xVsJQlKGihqyX9IfdhwD55jF84XYM1rDJxG_-lwC5Bt08IprcC83SMrW3BBRtz_iv4uSV


Da, stiu, copiii aia erau victime colaterale (cica!?), nu erau împuscati în strada cu sânge rece în acelasi timp cu parintii lor. .
Ce mod de a muri ar fi preferat ukr. daca aveau de ales?? Eu cred ca glontul .

Life's a bitch

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emag spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui emag
Spre deosebire de tine, eu n-as numi niciodata criminal dement pe Tutea


Denizel nu pune semnul egal intre legionari si comunisti!!
Comunistii isi eliminau fara regrete orice adversar ideologic. Nu au ucis nicodata copii cu singele rege si satisfactia cu care au facut'o legionarii!

EDIT: Pentru comunisti totul se termina odata cu moartea. Macar dupa asta erai liber. Nu si pentru legionari care te batjocoreau in continuare zile in sir folosindu'te pentru exercitii de tir sau agatandu'te pentru spectacol in carligele de vite.

Come to The Dark Side ... we have cookies!



Cand a scris Cardinal despre Pitesti, Turcanu si "distractiile" comunistilor, v-ati dat ochii peste cap si n-ati dorit sa intrati in detalii, ca erau triste si e mai faina hahaiala si mistoul.
O mare parte dintre cei inchisi, cu care s-au distrat prietenii tai comunistii, erau elevi si studenti. Si inainte sa devina liberi prin moarte, au fost infometati, torturati, chinuiti si fizic si sufleteste. Cu siguranta ar fi vazut un glont in cap ca pe-o binecuvantare.



Mergi la inceput