Cine a scris Biblia?

Raspunsuri - Pagina 51

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita
imi pare rau ca ti s-a intamplat asemenea nebunie.:-(( si, ca sa adaug la imaginea ta, vad acum ca nemeritat de buna despre mine - ah, multumesc Doamne! ca daca tu ma vezi asa, ma vad si eu si poate chiar o sa devin, prin auto-sugestie:-)) -, iti zic ca la o faza similara, eu am sarit intre, sa-i apar pe nevoiasi, si mi-am luat pumni pe spinare de la niste oameni de bine, cu niste lampase pe frunte. cu ocazia aia mi-am pierdut si bascuta mea verde, preferata ever, n-am mai gasit in veci alta la fel. cu ciucurel, of...



Fugi d-aci ca-i meritata!

Stai sa mai zic asa pe ultima suta cat se dichiseste barbatu-meu: dupa ce a venit politia, la sfarsitul filmului, care o zis ca ei n-are ce face si ca sa mearga uomosexualii pi gios si ei dupe cu masinili, barbatu-meu i-a dus cate 4 acasa sau spre casa in timp ce eu ramaneam cu restu' si ne intretineam amical.
Cate unu' mai vanjos scotea capu' din cinema Union si se uita dupa gealati in disperata incercare de a fuma o tigarica fara bate-n cap. Politia sedea si fuma linistita.





You cannot both dance and not pay the piper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Citat:
citat din mesajul lui irina.c.

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelka
la gay fest


eu nu pot sa inteleg paradele astea gay. Daca unul nu-mi accepta alegerile de viata nu ma duc la el in casa sa defilez cu ele, doar-doar il voi sili sa le inghita,ca-i starnesc reflexul de voma in mod instantaneu.



N-are nimic. Nici eu nu inteleg multe. Dar sigur inteleg dreptul la libera exprimare si dreptul la libera asociere. Si de-aia nici n-am pleznit-o pe missa Conchitei - avea si ea dreptul la libera exprimare.

Da' daca-mi zici care-i mishelul de homosexual care a intrat in casa ta ca sa te faca sa te rastesti la bocanci, il bat eu insami cu bata virtuala.



You cannot both dance and not pay the piper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui cutareasca
Din pacate toti cei care cred in biblie ca The word, cred si in bataie ca educatie. Daca iei biblia ca The Word, crezi si in asta


AB, parca tu ziceai ca toti crestinii stiu doar sa predice altora ceea ce ei nu fac deloc-deloc, never. nu faci tu un club cu dna cutarescu mai sus mentionata, asta al generalizarilor nepermise? si sa scrieti de o suta de ori pe curat "toti, intotdeauna, mereu, niciunul - nu sunt cuvinte care desemneaza realitati, ci utopii". ca altfel va cer sa imi ziceti+dovediti cand, unde, cum i-ati cunoscut voi pe toti crestinii, aia morti, aia vii, aia nenascuti inca, incat sa va aventurati la asemenea declaratii naucitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui irina.c.

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelka
la gay fest


eu nu pot sa inteleg paradele astea gay. Daca unul nu-mi accepta alegerile de viata nu ma duc la el in casa sa defilez cu ele, doar-doar il voi sili sa le inghita,ca-i starnesc reflexul de voma in mod instantaneu.




irina.c.,
Nu inteleg asta cu "nu ma duc la ei in casa". Pai, paradele alea (de prost gust si kitsch, de acord!) s-au facut PE STRADA, nu in casa / teritoriul celor care nu accepta homosexualii sau homosexualitatea.

Spatiul public e pt. toata lumea.

Uite, daca maine s-ar apuca unii sa iasa in strada sa scandeze "We don't believe in God", io cred ca iarasi, credinciosii le-ar arunca cu huo si pietre in cap. Si le-ar zbiera sa dispara din "teritoriul" lor. Caci asa considera ei spatiul public.
N-as merge in veci sa particip la o manifestatie tampita ca asta, dar nu consider normal sa fie agresati.

Dc. ii apuca voma, exista emetiral. Pietrele in capul altora nu stiam ca ajuta la indepartarea senzatiei de voma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Gandurili lu' Conchita:
Fetili, io ashe de mult iubesc homosexualii astia, mor dupe ei, da' sa nu-mi apara prin fatza ca ii scuip intre oki, carevasazica. Ia vino incoace, iubite pretin, sa-ti mai dau una dupe ceafa, sa te inveti minte alatadati si sa scapi odati de viciul asta, intelesu-m-ai? Mi-s draji de numai pot, da' de la distanta (cuprinsa de emotie, varsa nejte lacrami si bea un Martini).
Sunt ashe de toleranta bre, nici ca ma pot recunoaste, io Conchita, carele am facut atata di multe pentru homosexualii astia..pana si pi net ii sustin din toati puterili mele.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelka
Fugi d-aci ca-i meritata!


probabil. in timpul asta, erau barbati care stateau si se uitau de pe margine, scobindu-se in masele sau facand haz de necaz. dupa razboi, normal ca s-au aratat viteji, indignati nevoie mare, cam ca fanfaronesele din lumea virtuala.

dar sigur-sigur pot sa iti marturisesc ca mai degraba iau un pumn in spinare in piata publica, decat sa ma fac ca nu observ mineriada mediocritatii si mahalalei la discutia asta. la asa ceva mi se face greata si renunt cu lasitate, na. tin la basca mea. sper sa ne mai intalnim pe la alte topice, desigur cu lume civilizata si, de ce nu, desteapta. in lumea asta gri, prostia face cartile.

hai du-te la party, distractie placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

...uitasem, irina.c.:

Daca s-ar face si la noi o procesiune cu moaste sfinte pe strazi, crezi ca s-ar gasi vreunul dintre cei care nu cred in de-astea sa tipe "plecati de-aci cu mortaciunile voastre", sau ar da cu piatra? Io nu cred, parol!

Ei, asa poate ca ar fi bine sa se obisnuiasca si majoritarii ortodocsi ca Romania nu e numai casa lor, ci si a altor crestini, si a musulmanilor, si a agnosticilor si a ateilor, si a nebunilor si a inteleptilor samd...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

confuzii despre spatiul public: atata vreme cat restul lumii nu merge pe strada imbracata sumar si cu insemne sexuale explicite, nu inteleg sa fie violata vizual si auditiv in sensul asta in timpul paradelor gay. spatiul public are aceleasi reguli pentru toti. altfel, ne putem astepta ca de maine heterosexualii sa mearga la serviciu, in masini, tramvaie, pe jos, whatever, in pielea goala, eventual cu jucarii sexuale atarnate la brau sau de gat, ca sa isi exprime orientarea asa, pe intelesul tuturor, ca poate unii nu stiu ce e aia heterosexualitate. si de poimaine poate facem si sex in parc, eventual langa groapa cu nisip unde se joaca neste copilasi cu parinti "toleranti", ce, am invadat spatiul privat al cuiva?

in mod normal, dupa lege, expunerea exhibitionista in public, nudismul in public, xxx in public se pedepsesc cu parnaia in noaptea aia, amenda si eventual inca o data parnaie daca asa decide un judecator. la paradele gay legea nu se aplica. ah, politics.

kafka, unde esti? mort, bineinteles. dar viu in inima mea. tu si caragiale. i luv u 4ever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cortexia spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604

Daca s-ar face si la noi o procesiune cu moaste sfinte pe strazi, crezi ca s-ar gasi vreunul dintre cei care nu cred in de-astea sa tipe "plecati de-aci cu mortaciunile voastre", sau ar da cu piatra? Io nu cred, parol!



Numai ca nu se fac astfel de procesiuni.

Iar despre "decenta" agnosticilor, ateilor si sectantilor, sa ne uitam in urma, la diferitele topicuri initiate de "ORTODOCSI"(!) impotriva cinstirii moastelor, icoanelor, Sfintei Cruci samd.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

la paradele gay, legea se respecta, ca presupun ca au aprobare

Mergi la inceput