Cine a scris Biblia?

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Belluci, credeam ca nu imi mai explici. Anyway, raman la parerea mea in legatura cu Petru, de am fi toti toti ca el, intai sa ne fie teama dar apoi sa ne biruim frica si sa actionam drept, bine ar fi!
Amuzanta este ultima ta fraza, am s-o iau ca o chestie generala, nimeni nu cheama pe nimeni la religia lui, dar nu-i interesant ca toti ne prezentam religia cat mai frumos de parca o scoatem la vanzare? Ba a mea ii mai frumoasa si mai prima si mai intaia..., repet, vorbesc acum la modul general si dupa ani pe forum in care am constatat aceasta.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Belluci, credeam ca nu imi mai explici. Anyway, raman la parerea mea in legatura cu Petru, de am fi toti toti ca el, intai sa ne fie teama dar apoi sa ne biruim frica si sa actionam drept, bine ar fi!


Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues



Ingrid, !!!!
Eu nu pot sa fiu atat de draguta ca tine si o sa spun exact ce gandesc: mi se pare oribil ca un crestin sa-si permita sa-l numeasca las pe Petru si sa-i insire pe-aicea lista cu "pacate". Multi eroi pe lumea asta, mamica... .
Vezi, Conchita, cand trebuie sa incaleci rapid? :))))


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui fdoina

Citat:
citat din mesajul lui conchita

vorbe de claca, maica



asa o fi, dar de la claca unora care vorbeau putin


iar aceia nu intra pe net sa ne dea detalii, din pacate.
teoretic inteleg ce spui tu. da, cand il cunosti pe Dumnezeu, probabil ca restul dispare din peisaj si vrei sa fii numai cu el - asa cum unii dintre noi oricum vor fi in rai pe lumea ailalta.

si ca sa nu ramana lumea cu confuzii create despre mine de reinterpretarea Doinei data mesajului meu: nu L-am cunoscut pe Dumnezeu in sensul ca L-am vazut la fatza, ca Moise. il cunosc in inima mea, adica stiu ca exista, asa il cunosc. il iubesc si cred in El - il cunosc cu inima, e si asta o forma de cunoastere, nu?

deci, stati linistiti la locurile voastre, Doina et comp, nu L-am vazut intr-una din decorporalizarile mele. creca ne plimbam in cartiere diferite, io prin astea pline de pacatosi logoreici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

hai mai Conchita, ca a fost destul de soft... Se vede ca Doina te-a iubit mult la un moment dat . Asta asaa, fiindca nu puteam sa scriu direct si fara vreo legatura cu discutia ca imi place tare mult blogul tau :).

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fdoina spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

teoretic inteleg ce spui tu




si eu tot teoretic

Denizel, Hristos a inviat!

las ca stie ea Conchita cum e cu iubitul asta, i se mai intampla si ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui fdoina

Citat:
citat din mesajul lui conchita

teoretic inteleg ce spui tu




si eu tot teoretic


s-a facut voia lui Dumnezeu, nu? ca El ne alege.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel
Asta asaa, fiindca nu puteam sa scriu direct si fara vreo legatura cu discutia ca imi place tare mult blogul tau :).



nici tu nu te plictisesti de moarte, vad. sper ca ti-ai lustruit lancea, mrs.shere khan va fi foarte ultragiata ca ai apreciat tocanita de caprioara pe care ea a aruncat-o la cosh, ca si cum ai mototoli o fituica.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fdoina spune:

Conchita, mie nu-mi suna deloc cunoscute teoriile astea cu alesii lui Dumnezeu, eu stiu ca pe toti ne-ar vrea, "iata stau la usa si bat"

PS, ca vrusei sa te intreb: cine e & comp?

dar mrs.shere khan?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BeLucci spune:

[quote]citat din mesajul lui Ingrid S

Belluci, credeam ca nu imi mai explici. Anyway, raman la parerea mea in legatura cu Petru, de am fi toti toti ca el, intai sa ne fie teama dar apoi sa ne biruim frica si sa actionam drept, bine ar fi!
Amuzanta este ultima ta fraza, am s-o iau ca o chestie generala, nimeni nu cheama pe nimeni la religia lui, dar nu-i interesant ca toti ne prezentam religia cat mai frumos de parca o scoatem la vanzare? Ba a mea ii mai frumoasa si mai prima si mai intaia..., repet, vorbesc acum la modul general si dupa ani pe forum in care am constatat aceasta.[quote]/

Da ar fi bine sa devenim toti un Petru. Greseli facem toti intr-un fel sau altul. Conteaza mai mult ce o sa fim la sfarsit, cum terminam viata asta. Toti putem fi schimbati.
Cat despre ce am spus de religie...eu nu mi-am laudat religia. Nu stiu daca ai citit bine, dar eu nu pun pret pe religie.
Deci pt mine chiar nu este important de ce religie apartine cineva. Cui te inchini este important.


Hanen atunci poate mai explici odata. Nu am avut timp sa citesc tot cat timp am lipsit. Poate mi-a scapat ceva.......
Ce era cu textul ala?


Denizel lasa drama....







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui fdoina

Conchita, mie nu-mi suna deloc cunoscute teoriile astea cu alesii lui Dumnezeu, eu stiu ca pe toti ne-ar vrea, "iata stau la usa si bat"

PS, ca vrusei sa te intreb: cine e & comp?

dar mrs.shere khan?


Doina, de ce ma (mai) bagi tu in seama, daca sunt asa piatra de poticnire si tentez lumea cu rataciri de la ortodoxie?
suntem off topic.

Mergi la inceput