Licurici de ianuarie-februarie 2009 (13)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Hristos a inviat! si din partea noastra .Am avut un week-end incarcat, sambata seara musafiri, duminica la fel si ieri ne-am dus la vaccinul de 4 luni.Azi stam pe acasa mai ales ca e urat si ploua.
Vero multa sanatate, sa treaca infectia cat mai repede.
Dark eu cred ca albastri or sa-i ramana ochii, sau daca nu albastru oricum vor fi deschisi, aveti genele in familie.Niste prieteni de ai mei , amandoi bruneti si cu ochii inchisi au facut o fetita bloduta cu ochi albastri ca cerul.Doar un bunic avea ochii alabastrii, restul din familie au ochii inchisi,a avut sanse 25%.La voi 50%,deci deschisi raman.Dar cum ai spus si tu , asta sa fie preocuparea noastra .
Criss ce scump e Victor, seamana foarte bine cu tine..
Iry ce dragut din partea ta cu lista.

http://b1.lilypie.com/iAvwm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Daria mea are 4 luni si nu sta in fundulet singurica, oricum diversificarea am sa o incep la 5 luni si jumatate.A inceput sa stea mai mult pe burtica fara sa urle, apuca lucrurile cu usurinta si le baga in gurita, rade mai mult si vorbeste cu noi, daca plec din camera ma cheama, nu-i place sa o las singura.Progresele se vad de la o saptamana la alta.
Selene frumoasa printesa ai, ma bucur ca tu si taticul ei v-ati impacat, multa fericire impreuna .

http://b1.lilypie.com/iAvwm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

hristos a inviat!

miere,

flavia a stat in fundulet la 7 luni;eu stiam ca la 6 luni ei pot sta in fund, dar la noi nu a fost asa.deci intre 6,5 si 7 luni stau bine, nu ajutati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Hristos a inviat!

Am venit si noi de la rio de Caracal. Tin sa va anunt ca am un copil cuminte de nu va pot spune, am uimit pe toata lumea. Se joaca singur, face nani, vorbeste, rade cu zgomot si are numai 2 luni si 2 saptamani. Drumul pana la Caracal a fost pentru el: somn - papa - somn, in schimb a fost cam agitat cand s-a trezit intr-o casa noua. A doua zi deja s-a acomodat si a fost tot numai un zambet.



Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Miere multumim de aprecieri, noi te iubim si cu bune si cu rele cum ne iubesti si tu pe noi. Daca vii in Romania in Sibiu eu te cazez la mine cu mare drag, am 3 camere.



Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Imi pare rau de tot pentru puiutii bolnaviori si le dau , sa va dea DD multa multa sanatate.

Eu ii scot mucusiorii de 2-3 ori pe zii cu batista sugarului dupa ce ii pun ser in nasuc. Irina are ceva daca nu ii pun picaturile pe care ni le-a prescris medicul in nasuc? (rinonef-t), mi se pare ca le pun aiurea, e foarte greu sa pui picaturi bebelusilor in nasuc. Inca o intrebare: este adevarat ca daca desfac o fiola de calciu de 10 ml si ii dau intr-o seara 5 ml nu mai pot sa ii dau a doua zi din ea, ca e desfacuta si i se duc proprietatile?

Mi-a fost asa dor de voi zilele astea

Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Hristos a Inviat!
Adevarat a Inviat!

si de la noi

Am petrecut prima sarbatoare a Invierii Domnului in formatie de 4.Sanatosi si voiosi.
Sunt fericita si multumesc lui Dmnezeu ca mi-a implinit visurile si ca mi-a dat sa traiesc astfel de momente.
Sper in mai mult echilibru, rabdare si putere pentru ce va sa vie.

Asa cum am vazut si in postarile unora dintre voi...e un moment prielnic pt un remember nostalgic de ce nu!? ..

Sunt aprx 3 luni (+/-) de cand au venit copilasii, deja s-a scurs partea de 'acomodare' si e momentul unei reasezari a lucrurilor (asa cum obisnuiam eu sa zic... intr-o relatie pe la 3 luni intervine o 'criza' ...daca e depasita, primul test e gata.... mergem mai departe, mai intervine una la un an, trei ani, 7 ani... samd)

iata-ne vorbind despre diversificare..asadar, lucrurile isi urmeaza firescul lor si sunt fericita ca s-a creat o atmosfera ca de familie ..pentru ca, nu-i asa..copilashii nostri cresc si vor creste impreuna

E normal sa-mi fie drag de toti picii de aici din gashca lui Andu (cum va numesc in discutiile mele) pe care ii stiu live sau doar virtual

La cat mai multe sarbatori impreuna, sanatosi aici in gashcutza noastra ... in a doua mea familie - asta-mi e urarea pentru aceste sarbatori



Miere multumim pt cuvintele frumoase


Alinuk
mamik de Andu mik si Teo voinik

nasterea - ca un cadou
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4b43ab1fe6e90f0fd2caa0" target="_blank">fericire, implinire..un an de Teo!
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fil_lily spune:

Multumim tuturor pt.aprecieri.

Concediul asta e unul mult asteptat, sunt f.obosita si simt nevoia sa fiu cu familia si cu prietenii de acasa.Nu mai sunt de ajuns sotul si prietenii de aici. In plus Arianna este primul nepot in ambele familii, si a mea si a sotului, deci este nevoie de timp ca sa ajunga fiecare sa stea cu galusca ( familion mare, nu gluma). Sotul va veni si el dar la sfarsitul lunii iulie si in septembrie ne intoarcem impreuna acasa.
Sunt convinsa ca vor aparea discutii, cel putin legat de diversificare,deja mi s-a spus ca fata e mare si sa incep sa-i dau sucuri si mancare.Dar nu conteaza, o sa ignoram astfel de sfaturi.

Miere multumim pentru cuvintele frumoase.

O zi/seara frumoasa in continuare va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Citat:
citat din mesajul lui IRINA.C

Buna fetele.
Noi acasa...cine zicea ieri de respiratul copilului???Am iesit din camera un min si cand m-am intors Andrei cu mainile sus , ochii inchisi.M-am speriat ingrozitor ca o mama din aia zuzu , am pus mana pe copil si cand am strigat o data "AANDREEI" asta mic a deschis ochii care instantaneu s-au umplut de lacrimi si a pus o buzita in jos asa de suparat...of, mama denaturata , copilul adormise.


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8069a40b05eaf331b3527d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">VIDEO ANDREI
POZE ANDREI
mami cea mai fericita


Irina, si nasii nostrii ne-au povestit o faza asemanatoare, numai ca , copilul adormise cu ochii deschisi... ei au luat copilul in brate si l-au zgaltait, mititelul a inceput sa planga. Acum este un flacau de aproape 5 ani...


Poze ..

Stefan-Sufletelul meu grabit..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebelusi
"este adevarat ca daca desfac o fiola de calciu de 10 ml si ii dau intr-o seara 5 ml nu mai pot sa ii dau a doua zi din ea, ca e desfacuta si i se duc proprietatile?

Mi-a fost asa dor de voi zilele astea

Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"


Patricia mie pediatra mi-a spus sa-i dau copilului 5 ml, iar restul sa-l beau eu daca vreau, sau sa-l arunc. IN NICIUN CAZ SA NU OPRESC PT A DOUA ZI!!! una cred ca-si pierde si din proprietati dar nu mai este nici sterila... oricum se depune praf..


Poze ..

Stefan-Sufletelul meu grabit..

Mergi la inceput