PRIETENE FARA TITLU (36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Ma rasfatz! Sunt la masa pe terasa, si Razvi se joaca in curte, fara sora-sa, care a plecat cu bunicii ei la tara. SI baiatul meu, neavand de la cine sa invete diverse trucuri e cumintel. INtre ai mei e dragoste mare, daca Razvi o vede pe Ana ca pleaca undeva e circ, plange de nu-l poti opri. Asa a facut azi la kineto, cand surioara a vrut la WC. Pai ce a mai putut profesorul sa-i faca ceva? Sau eu? Urla baiatul meu din gura de sarpe ca a disparut sora-sa. Cand a venit s-a mai linistit, dar nu de tot, e sensibil si a ramas oarecum marcat de chestia aia.
Anei ii facusem analizele marti, pt ca dupa surprizele pe care le-am avut cu RAzvi, am zis "hai sa vad ce ma asteapta". Nu-i mai luasem nimic de la 1 an si in plus se tot plange: gatutzul, urechiusha, piciorushul, etc. SI ai mei se uita la mine ca la o criminala: sigur are ceva in gat, sigur e amigdalita, streptoccoc si mai stiu eu ce balarii, ca doar saptamana trecuta a facut febra (usor vreo 3 zile). Azi am luat rezultatele: sanatoasa tun! Exudatul ok, nu tu infectie de nici un fel, de anemie nici urma, etc. Deci e o alintata si jumatate. Si se pare ca si asta doare!
In rest, se pare ca de cand sunt mai toata ziua afara, fii-miu a inceput si el sa doarma noaptea ca omul normal. Pana acum am contorizat 2 nopti cu o singura trezire! Sa nu-l deochi, nu de alta dar are doar 8 dinti in gura, nici tu masele, nici tu canini si stiu ce ma asteapta!
Cam atat de la noi.


Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna seara fetele.Mersi de urari .
SI LA MULTI ANI SI DIN PARTEA MEA TUTUROR GHEORGHILOR,IN SPECIAL LUI GEORGE AL ANDEI,UN TATIC BETON!!!
Eu azi am fost toata ziua cu dureri de burta
Si Diana era cam calduta dimineata,i-am luat temperatura pe frunte si avea 37,deci n-am dus-o la gradi si i-am dat niste nurofen.In schimb la amiaza a fost pe-afara ca nu mai avea febra.Acum a scos-o iar mami pe-afara,iar cand au ajuns sus,iar avea 37.Asta-i de aseara cred,ca a cam prins-o vantul ala rece.Si azi a fost tare rece dimineata, a si plouat,dar dupa aia a iesit soarele
Cam atat deocamdata,ca am niste urgente de facut.Pana acum am stat in pat,dar tot degeaba vad,ca inca ma cam doare burta.

MONI 24s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Vai, vai, shame on me...
GEORGE, LA MULTI ANI!!
Noroc cu tine Moni, altfel uitam complet.
Sa stii ca si Diana era calda azi-dimineata, dar nu i-am luat temperatura, ca pana duceam munca de convingere cu ea sigur ii crestea..de nervi. Dar mai iute cred ca eram eu rece la maini, udasem florile afara si cam batea vantul..
Sanatate la Diana si sper ca maine sa nu mai aiba nimic.
Nu iei ceva pentru burta sa nu te mai doara? E rau asa..

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Diana tocmai a desenat o casa: http://www.dropshots.com/dia5#date/2009-04-23/21:23:53
Geamuri sunt cam multe si rotunde ,dar are usa,clanta,horn si gard De-atunci a mai desenat cate o case de-asta pe vreo 4 foi si a mai adaugat si soare,nori ...
INGRID am luat no-spa ...dar nu prea ajuta.

MONI 24s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Acum am invatat-o sa deseneze un pom inflorit,sper sa faca o livada intreaga pana fug la fratelo sa il ajut cu ceva la PC ...

MONI 24s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Buna fetele,

Christos a inviat!
Va urez si eu cu intarzire numai fericire, sanatate si sa vi se implineasca toate dorintele! Sa aveti parte numai de bucurii si sa fiti fericite alaturi de minunatele voastre familii!

Multumim frumos pentru urarile de Sfantul Gheorghe, si noi uram la randul nostru la multi ani celor care poarta numele de Gheorghe, Georgeta etc.
Si un La multi ani din inima pentru Ghita!

Ca ma intrebati de poze si filmulete, poze am incarcat in doua albume din contul de poze iar in drop voi incarca zilele astea niste filmulete.
In rest, noi suntem bine, asta mic vad ca a fost cam lesinat in seara asta si a facut putina febra, dar la ce vreme schimbatoare este aici, nici nu ma mir.

V-am vazut copilasii in poze, pe toti, fratiorii frumusei surioara si fratior de mami Bee si Denisa, am vazut frumoasa casuta desenata a Diei si pe Dia imbracata in blugi si pe Diana de Ingrid care descoperea cadourile de Paste. Pacat ca nu pot lasa comentarii din motive de browser, cred. Toate pozele sunt absolut superbe iar copilasii minunati.

Pupici multi, fug si eu la somn ca e tarziu si sper sa intru maine sau poimaine.


Avem pui de trei ani si mai vrem inca un

www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineata.
Noi ne pregateam sa mergem la pediatra,si cand ii iau temperatura pe la ora 9 ,avea 38,7 asa ca am sunat-o pe pediatra si am rugat-o sa treaca ea pe-aici,sa n-o mai scot pe Diana din casa.A zis ca incearca.
Clar e de la gat,ca deja e cam incarcat cu secretii,a si tusit de doua ori acum dimineata.I-am dat pana acum Nurofen si Humex.
In afara de faptul ca nu mananca e ok in rest,turuie pe-aici,deseneaza,a construit repede si un castel sa vada doamna doctor cand vine ce stie ea si se pare ca ii e dor de gradi ... ca tot cu Dani de-acolo are treaba
Acum a fugit la WC sa faca kk ...
Am fost sa vad si nu isi pusese colacul pe WC evident Mai un pic si trebuie sa il dezinfectez si sa il pun si pe-ala ca pe olita,deoparte pentru fratior.
ANDA am cautat pozele noi cu Mark,e o frumusete de fecior,are niste ochi Si ce bine il prinde rosul! Am vazut si ce glob pamantesc fain are Noi avem pe la socru-meu unul de-ala clasic,o sa i-l aduc Dianei ca ii va placea in mod sigur.

Merg sa pun la foc niste supa rapida de brocolli ca n-am facut demult.

MONI 24s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Sorry pt ieri ca am uitat sa va urez de bine pt barbatii vostri Ghita si George: Moni si Anda sa va traiasca!
Moni, sper sa fie ok Diana, sa nu fie cazul de antibiotice sau altceva. AI mei au facut ceva foarte trecator saptamana trecuta. Trecator insemnand la Razvi febra 40, peste noapte. . Iar Ana, asa pe la 39. Si tuse foarte usoara, abia se vedea ca erau bolnavi, daca nu era febra si indispozitia. Razvi mi s-a plasat in brate si vreo 3 zile numai asa a stat, pana si-a revenit. O fi si vremea asta schimbatoare, dimineata foarte frig, apoi cald. SUperba casa Dianei!
Eu deja cu Ana mea ma ingrijorez: nu are deloc rabdare la nimic. Nu vrea sa deseneze, sa coloreze, sa faca puzzele. Nu vrea sa se imbrace si sa se dezbrace, etc. Orice ii spun, imi da replica: "Sunt mica, nu pot!" Uneori ma intreb ce-i face ei placere? Povesteste, vorbeste, trancaneste, face poze cu telefonul meu (are si ea pasiunea Raisei). A pozat toate plusurile, papusile, pisicile, cainii si membrii familiei. E draguta la faza asta. II place sa gatim, sta langa mine cand pregatesc ceva si ma ajuta. Si daca s-ar putea uita mereu la desene, ar fi cea mai fericita, eventual doar desene fara personaje negative. Uneori am impresia ca e foarte obosita.


Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Neata fetele,

MONI, multumim frumos pentru aprecieri. Imi place sa il imbrac in rosu, si lui ii place, ca are momente cand imi cere hainute rosii.
BRANDUSA, multumim pentru urari. Eu zic ca nu ai de ce sa te ingrijorezi in ceea ce o priveste pe Ana, si al meu la fel zice ca este mic cand il pui sa faca ceva, cred ca e doar o faza. Probabil se va schimba Ana ta cand va merge la gradi. Nici al meu nu avea chef de multe inainte sa mearga la gradi, ma rog scoala cum ii zic aici. Chiar ieri mi-a zis educatoarea lui ca este foarte atent la activitati, ca participa, ca face puzzle si asa mai departe. Ei, si acasa nici sa nu mai vada puzzle, noroc ca nu i-am cumparat prea multe. Sunt copii si copii.
Nu cred ca ai motive de ingrijorare, mai ales ca Ana vorbeste, face poze si tot asa. Pur si simplu nu o avea chef copila de puzzle si de colorat, de ce sa o fortezi? Zicea educatoarea lui Mark ca faptul ca un copil face puzzle sau deseneaza sau alte chestii nu inseamna nimic, copiii se dezvolta diferit, important este sa aiba activitati, orice fel de activitati. Am observat ca aici educatoarele sunt foarte relaxate, atata timp cat copilul vorbeste, se integreaza si participa la activitati nu este nicio problema, chiar daca 10 copii fac o activitate iar un alt copil nu vrea sa o faca, de exemplu.
In rest, noi suntem cam bolnaviori, azi a stat acasa asta mic, avea febra dimineata, pe urma a vomat de doua ori, sper ca e doar o indigestie si nu angina cum imi este mie teama.

, revin mai tarziu.

Avem pui de trei ani si mai vrem inca un

www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BRANDUSA si eu sper sa nu trebuiasca antibiotic.Vad eu ce zice pediatra cand vine,ea de obicei zicea sa ii dau antibiotic daca nu scade febra mare cca 39 timp de ca trei zile.
Despre Ana si lipsa de rabdare ce sa zic? Poate nu-i asta,poate efectiv nu o intereseaza sa deseneze sau sa faca puzzle.Mie una mi-a placut enorm sa desenez cand eram mica si imi place si acum ,deci mi se pare cat de cat logic sa ma mosteneasca Diana la faza asta.Si puzzle imi placea,sau ma rog alte jocuri de genul asta ce existau pe-atunci.
In plus, Ana are pe-acolo atatea alte atractii! Caini,pisici,curtea si gradina si nu in ultimul rand ... fratelo ! in conditiile astea poate chiar e obosita cand intra in casa si se multumeste sa zaca si sa se uite la desene.Diana mea chiar asa face doar atunci cere desene animate cand e obosita / somnoroasa.Atunci isi ia un bibe cu lapte/iaurt/suc dupa caz si cere sa ii punem desene.De obicei se intampla asta dimineata cand se trezeste si o lasam cca 15 minute sa se trezeasa de tot asa. Si cand vine rupta de oboseala de-afara de la joaca.
Acum s-a pus sa coloreze pe o carticica . Soarele in albastru si norii de culoare rosie Ma inebuneste ca intruna striga "MAMI UITA-TE LA MINE!"
Si-a tot pus azi termometrul de frunte si la un moment dat nu mai arata nimic,iar Diana a sarit cu replica: "NOA ACUMA ALATA PA SALACIA!"
Inca mai are 37 vad si de aproape doua ore i-am dat nurofenul ala.

MONI 24s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput