PRIETENE FARA TITLU (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Buna dimineata!
Moni, ai dus-o pe Dia la gradinita? Daca tot ii era asa de dor, banuiesc ca s-a trezit devreme ca sa ajunga.
Ce te stresezi cu ea si cu Tudor, iaca o sa ai un ajutor foarte priceput! Ii va face baie, il schimba, il plimba..bona garantata! Si nici n-o platesti...
Denisa, super e costumul de la Montessori. Habar nu aveam ca au uniforma, foarte buna idee! Am vazut si ca Emma a ciocnit oul cu Dragos..si i l-a spart !
Revin, ca jocul ala de care vorbeam ieri se numeste altfel: Citeste si potriveste! Na, sper sa nu mai gresesc si acum.
Ursu, ce dulce e Raisa.., vaz ca ai talent si la bucatareala, painea arata foarte bine! Cum a fost de iepuras, ce cadouri a primit fetitza?
Fug sa-i prepar ceva fructe cu biscuiti, n-a facut caca de vreo 3 zile, ma dispera.


Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ceau fetele.
INGRID care joc e,cel cu mai multe planse si mai putine litere,sau cu o singura plansa si cu 64 de litere? Ca am gasit doua variante pe net cu titlul asta.Nu ca m-as grabi la cumparat,ca Diana nu-i inca pasionata in domeniu.
La gradinita am dus-o si a zis ca merge si maine,desi au fost putini azi.Am inteles ca ieri au fost si mai putini.De la ei din grupa,pe timpul vacantei au fost doar doi copii,probabil cei care nu aveau cu cine ramane acasa.
Tocmai o chestionam ce-au facut azi.Au fost pe-afara,unde zice ca ii place mult (mai mult decat inauntru).Motivul - ca se catzara pe bare si se joaca in labirint.Daca am intrebat-o ca nu ii e frica sa nu pice de pe barele alea,mi-a raspuns: "DA' TI-AM SPUS CA NU PIC,CA NU-I PENTLU PICAT"
Acum ma striga cica sa vin sa tragem ridichea Zice ca io-s mosul si sa merg sa cumpar ridichea,ca ea e baba Mi-a zis ca azi au colorat un morcov,o salata si ..."lidichi putelnici" .Ati inteles cred, e vorba de "ridichea uriasa" din poveste.Dupa aia mi-a povestit ea ca sa pricep cum au tras mosul,baba,cainele,pisica si ... chitz-chitz de ridiche si cum au picat toti pe spate.Se pare ca le-a povestit Giorgi,ca eu o singura data i-am citit povestea respectiva.

Acum o trimit la mami,pana diseara,ca eu am treaba.Azi am ajuns ceva mai devreme acasa

Apropo de ,la noi singura problema e ca se da mare si nu mai prea vrea sa utilizeze colacul ei de WC,se pune direct pe wc,ca ea e mare,si precizeaza ... "SOLA MAI MALE" Degeaba ii zic ca la gradi sunt mai mici wc-urile,nu-i pasa.Asa ca ma astept sa o culeg din buda la un moment dat A mai avut perioade in ultima vreme ca tot asa facea,dar acum o apuca si noaptea cand se mai trezeste,apai adormita cum e,mai fara colacul ei lipseste sa fie


MONI 24s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Acum il invata engleza pe taica-su'
Citez: "STII CUM SE SPUNE IN ENGLEZA LA CEAS? CLOCK!"
Vad ca mai stie cateva cuvinte noi fata de cate stia,dar si inventeaza englezisme cat cuprinde

Si de mancat zice ca a mancat supa de cartofi si orez cu carne ,plus "DIN AIA ACLA, CUM II SPUNE?" . Pana la urma am ghicit,era o gogonea . Doua! - a precizat ea
Iar dimineata cica a mancat "PAINE USCATA PENTLU CINA" Nu ma intrebati cum vine asta
Gata,n-o mai intervievez,fug ca m-a lovit foamea.

MONI 24s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ha ha acum a aparut profesorul de sport - uitasem de el - si Diana ii povesteste de zor tot despre ... ridichea uriasa.Si ca ea e sora lui bobo Sunt in dormitor,dar o aud de-aici ce debiteaza ...

MONI 24s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Vai ca e de coma fiica-mea,de-ati fi auzit-o cum ii dadea indicatii profesorului cum trebuie facute unele exercitii ... ca asa a facut ea in sala de sport
N-a facut decat 15 minute cu ea azi,dar e a treia tura cand nu vrea sa ia deloc bani Ultima oara macar i-am dat niste vin facut de socru-meu,asa sa aiba de sarbatori,dar de-acum chiar ca nu stiu cum sa mai procedez cu el .Azi a zis iar ca e mica si ca lui ii face placere sa faca gimnastica cu Diana,mai ales cu ea care citez "are atata minte de poate sa ma imprumute si pe mine" Si Dianei vad ca ii place cu el! Vine iar sambata dimineata.Atat ca macar sta in apropiere,deci nu pierde timp cu drumul.Am inteles ca are clienti la care merge si in alte cartiere mai indepartate.

MONI 24s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Moni-tare haioasa e Dia si ma bucur ca prinde asa repede engleza.
Ingrid- da au uniforma toti (fetele au camasute si bluze albe cu sarafan gri - eu am ales insa pt iarna pantalonul de la baieti si mai aveau plovaras grena si pt activitaile sportive si vinerea in general au un trening si ala grena cu alb si cu tricou inscriptionat pe dedesubt) -baietei aveau pantaloni gri cu camasa/helanca alba si vesta grena si treningul la fel ca fetele. Mie personal mi se pare o idee buna, nu numai ca nu ii poatepierde dc merg in afara scolii dar ca prestanta si e destul de usor si pt noi si nu arata pestriti.Astea insa le platim extra fata de taxele lunare. Faptul ca au ales albul ma ajuta ca ii pot cumpara un tricou sau camasa extra si da pe desubt iarna dc le murdareste prea repde.Si sunt intelegatori si nu cometeaza dc se intampla uneori sa aiba o piesa care nu face parte din uniforma.
Ma bucur ca de miine iara vin si la noi temperaturi faine si soare si cica in weekend 20-24 ce bine ar fi ca am sta mult afara si in curte si paote ne mai punem si noi gradina la punct.
Va pup si merg la munca!

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DENISA poate ca ar prinde Diana repede engleza daca ar avea de la cine.Dar eu nu prea imi amintesc de engleza,decat cand incepe ea .Atunci mai ii zic si eu una alta,dar ma incuie tot timpul.Azi i-am zis cum ii spune la lapte,ca ii mai zic si eu ce vad pe moment primprejur.Na,deci ii zic de lapte si ea ma intreba ca atunci la "bibilon" cum se zice in engleza? De unde naiba sa stiu eu asa ceva ? Am gasit in dictionar ceva gen sucked sau bottle ... Voi cum ii ziceti sticlei cu biberon?
In pat fiind, m-a intrebat cu se zice la par in engleza ... mai atat mi-am sfarmat creierii si nu imi aduceam nicicum aminte
Si ai vostri fac asa? Daca stau in pat langa ea pana adoarme,isi tot aduce aminte de una alta pana adoarme si tooot vorbeste deci.Azi numai ca ma trezesc ca imi spune ca ei o sa ii cada dintii si ii vor creste altii.Am intrebat-o ca de unde stie si mi-a raspuns ca ... asa ca la Cleopatra (Stratan) si ca n-a mai vazut-o demult. Mai,e-adevarat ca pe respectiva n-am mai vizionat-o in videoclipuri pe net de cateva luni bune si parca imi amintesc acum ca intr-unul era fara un dintisor,probabil atunci i-o fi zis eu Dianei faza cu dintii ???

DENISA si mie mi-a placut mult uniforma aia,era mai fain sa fie si la Diana la gradinita asa,decat doar sortul ala.Sper sa vina si la voi odata caldura sa va bucurati de ea

La noi de cand e cald s-a reintregit trupa de copii de la bloc de la mami.Diana se joaca predominant cu Mara si Eric de la scara vecina si cu Andreiut cel mic.De fapt toti sunt mai mici decat ea,au 2-3 ani,dar macar primii doi deja mai vorbesc cat de cat acum,alta viata,altfel se pot intelege . Restul copiilor din zona sunt in general baieti de peste 5 ani si logic cam prea zvapaiati pentru astia mici.Noroc ca are prieteni multi la gradinita fata.Tare ma distrez cum imi povesteste de fiecare de-acolo.Azi mi-a zis de cel nou,cel mai mic baietel se pare,unul pe nume Ervin cum o pitziga pe prietena ei Diana Ank.
Vai ca tot vorbeam de gradi,am uitat sa va povestesc faza Zilele trecute m-a apucat de i-am zis ca bebe Tudor va avea putulica asa ca baietii si am intrebat-o daca stie cum.Cica stie, ca a vazut la gradinita la Darius Asta desi merg separat la baie fetele de baieti,teoretic.Intrebata cum de stie ... a zis ca a ramas in urma Nu se stie cine a ramas in urma,ea sau ei ,dar in final am aflat ca a spionat fata toata trupa de baieti de la gradi
Voi pe unde mai bantuiti,de nu ziceti nimic?



MONI 24s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Moni-bottle se zice la biberon si la suzeta-pacifier (dc ii mai vin idei)
LA MULTZI ANI TUTUROR CARE POARTA NUMELE DE GEORGE, GEORGETA, GHEORGHE SI ALTE DERIVATE!

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Eu am stat toata ziua cu fata, n-a vrut sa doarma (again) dupa-masa, asa ca ne-am intretinut la un suc de portocale (ea) si o cafea (eu) pe terasa. Nu se mai dadea jos de pe scaunul ala.. si melita non-stop din gurita.
Acu' sper sa o culc mai rapid, pe la 8 sa fie in pat.
Moni, pai ziceai mai demult ca fiica-ta a reusit sa-l surprinda pe Ghita dezbracat..continua cu baietii de la gradi? Vrea sa-i masoare? A mea a trecut de faza asta, Doamne ajuta, ca atat il studia pe sotz cand era in chiloti, el fugea sa se imbrace, Diana dupa el..
Jocul ala e cu multe planse si o singura bucata din fiecare litera. Se joaca de doua zile si nu s-ar satura. Am facut niste filme, trebuie sa selectez din ele care intra in drop si o sa pun sa vezi cum e. Intai sa am timp...
Denisa, uite ca ideea asta nu mi-a dat prin cap, ca ii recupereaza mai usor daca se pierd, asa e! Deci, e utila costumatia din mai multe puncte de vedere.
Sper sa vina si la voi caldura, aici e..si ma gandesc deja cu groaza la zilele toride de iunie, iulie si august..
Fug sa-i dau de mancare, vad cum reusesc sa mai scriu ceva deseara. Ca poate as mai dormi si eu..

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

LA MULTI ANI CELOR CE POARTA NUMELE DE GHEORGHE, GEORGE, GEORGIANA!
Moni, LA MULTI ANI LUI GHITA!

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput