Sezatoarea canadiana (140) Paste fericit!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Adevarat a Inviat!

Multumesc mult fetelor pentru urarile pentru ziua mea

Pretioasa Ema invinge cancerul.
Te iubim din tot sufletul.


Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Margott spune:

Donia mersi pt raspuns. Am sa ii fac o programare curand.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inacanada2005 spune:

Cu maaaaaaaaaare intarziere...Paste Fericit! si de la mine si multe, multe multumiri pentru toate urarile de ziua mea si a Theei. N-am intrat pe net deloc zilele astea, am fost super-prinsa de "evenimente"...nici macar telefoane prin Ro, n-am apucat sa dau . O sa pun ceva poze pe contul comun mai tarziu ca nici pozele nu le-am descarcat
Va pup pe toate si va doresc o saptamana minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

'neata!

Noi am petrecut linistit in familie. Nu am reusit sa mergem noaptea la Inviere desi as fi vrut, in schimb am fost a doua zi la slujba. Ne-am intalnit si cu Oana si Antonia (bronzata si frumoasa!). Am mancat afara si toata dupa-amiaza am stat numai la soare! A fost tare bine dupa iarna asta asa lunga.

Paste fericit tuturor!

"Less is more" - Mies van der Rohe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Back to work to relax
Cum scria si Donia, noi am petrecut impreuna sarbatorile de Pasti (ei la noi). Vineri noapte am copt la cozonaci pana la 1 noaptea/dimineata. Au iesit decent, s-au mancat, asta era si scopul
Sambata ca de obicei, Andrei a avut inot, apoi am mers la piata, nu ne-au adus comanda de curcan proaspat si atunci ne-am multumit cu un pui mare, mare, si cu niste costitza. Calaria la pranz si seara au sosit musafirii. Am mers la Inviere, unde ne-am intalnit si cu Margott.
Duminica dimineata, glasuri de copii fericiti, energizati de ciocolata imprastiata de iepurele chior de oboseala in noaptea precedenta (iepure care uitase, da de, constiintza nu si nu!)
Un pranz delicios, o vreme superba, copii frumosi si fericiti si...musafirii au plecat spre dupa amiza. Victor s-a luptat cu niste camasi la calcat cat si-a vizzionat emisiunile preferate iar eu...m-am odihnit cu o bere si niste seminte (romaneste, nu?) la Amazing Race
Asta a fost, a trecut si Pastele, acum asteptam vara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Avem bilete la AC/DC! Acum am aflat, vorbise Octav cu un prieten sa ne ia, dar nu stiam daca a si reusit...

Sa va mai spun din ale Agatei:

Ieri, cu piscina... Agata voia la piscina, si a montat-o si pe Tudora, pe tati il doare spatele si el e mai friguros, nu se baga in piscina decit daca e apa calda, si nu e... chiar cum vrea el, a fost acceptabila. S-a imbracat cu costumul, a imbracat-o si pe Tudora, si-au pus hainele (daca o rog pe Agata sa ma ajute cu Tudora, sa-i mai puna una-alta pe ea, imi spune ca e si ea copil, si nu poate sa faca lucruri de adult... dar ieri in nici 15 minute erau imbracate amindoua), a pregatit sacosa cu de toate... si s-au asezat jos, pe hol, in fata bucatariei si asteptau. Le intreb ce fac acolo, cica asteptam sa termini treaba si sa mergem la piscina! Dar eu nu am zis ca mergem la piscina... Tu nu, dar noi da... asa am hotarit amindoua.

Si au stat acolo, ca doi catei plouati, ma pufnea si risul cind le vedeam, pina cind am spalat eu vasele, am aranjat bucataria... le spun ca nu mergem, ca nu am energie si putere sa merg cu doi copii la piscina... sa se dezbrace. Nu ne dezbracam, mai asteptam... Ce? Sa mergem la piscina... ca stii si tu ca esti o mama foarte buna, numai ca nu stii citeodata sa te exprimi. Si uite, acum ai ocazia, noi vrem la piscina, iar tu ne duci, si uite asa, si noi sintem fericite si tu rezolvi problema cu exprimarea.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

nelia, de anunta vremuri grele la tine in clan!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Nelia, asa fac si Victor cu Anca.
Cand e vorba sa comploteze impotriva noastra, sunt f. buni prieteni.

Mona, nu am apucat sa iti scriu pana acum, felicitari ca esti de 2 x mamica.
Sa va traiasca Aidan Victor (frumoase nume), sa fie sanatos, cuminte si sa nu se certe prea tare cu Vladutz.


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biscu spune:

Adevarat A Inviat!!
nasuc, am incercat sa-ti raspund la PM dar mi-a dat eroare ca nu exista adresa.
romanitza, probabil o sa ma uit de acasa pentru bilete, ca sunt cam bizi.
La Multi Ani tuturor sarbatoritzilor/sarbatoritelor!!!
mona sa-ti traiasca bebelushul. bucuratzi-va de el, ca tare repede trece timpul asta.

am vopsit si noi (de fapt mama) oua cu foi de ceapa. asta e al doilea an. de data asta am pus cu ciorap si frunze de patrunjel si au iesit faine.
despre lapte ne-pasteurizat sau raw pot sa va mai spun eu daca va intereseaza. se pare ca are calitatzi grozave si sunt persoane care de fapt nu tolereaza laptele din magazin, dar pe asta crud da. este o intreaga mishcare, care incearca sa rezolve cat de cat legal aceasta problema. problema pana la urma este aceea de alegere a fiecaruia ce vrea sa manance, nu prin fortza. prin metoda industriala, se distrug nu numai bacteriile rele, dar si cele bune. in plus, ei adauga niste vitamine, care numai naturale nu sunt. laptele pasteurizat, daca il lasi peste noapte afara putrezeste, cel crud se acreste si are niste calitati deosebite pentru sanatate.
daca va intereseaza, spuneti-mi si va trimit la nishte site-uri faine.
sanatate si numai bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Biscu, eu as fi interesata de site-uri, poti sa le pui aici pe Sezatoare? Sau daca nu .. da PM. In curand o sa am o sursa de lapte super curata, si poate ma risc sa bem asa, direct de la sursa ...

Mergi la inceput