Pepenasi de iulie-august 2008 (110)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kimmy

Fetelor sunt disperata.Timi si-a rupt incisivul stanga sus .Pana la gingie.Ce ma fac?

De suparare am postat la capitolul precedent



Iza mami de Timea (28.06.2008)

Povestea noastra


Imi pare rau sa aud, si fetei mele i s-a intamplt sa cada in dingti. Am vorbit cu pediatra si a spus ca dintii de lapte isi mai revin si s-a putea s anu se vada mare diferenta. Si oricum ii schimba la 6 ani, deci nu iti face probleme.

Iriss mami de Yvonne-Maria (05.02.2007) si David-Alexandru (08.08.2008)
www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">Poze
Aventurile strengaritei Yvonne
BLOG

Bazar pt Sonia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

Buna dimineata,

ANKA....am mai primit PM-uri. Nu stiu de ce nu merge...Hai ca mai incerc..
KIMMY....credca nu prea ai ce sa faci. De obicei cand se rup dintii se pune implant,dar nu se poate la bebei. Cum spun si fetele,e bine ca sunt dintisorii de lapte...
IRISS...am vazut ca si tu ai fost la kineto la budimex...am citit un pic din urma...mergem si noi luna viitoare iar..

Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

va doresc un paste fericit si multa,multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Kimmy cel mai bine dupa Paste te duci la medicul pediatru si o sa te indrume el ce e mai bine sa faci.Nici nu vreau sa ma gandesc ce e in sufletul tau,imi pare rau pt Timi.
Eu am impartasit-o de dimineata pe Ralu si am stat cu ea in brate o ora si nimeni nu ne-a dat loc pe scaun si s-au mai bagat si in fata la randul pt impartasit,nici in biserica nu se mai respecta oamenii intre ei....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

MONA....Paste Fericit si tie si familiei tale!!!
TECKY...eu am impartasit-o ieri dimineata...A fost o zi setinata doar copiilor. Ii impartasea pe banda rulanta. Nu am stat deloc. Dar nu ma mai mira nimic. Asta e...mie imi este atat de greu cand merg cu ratb-ul...nu ma ajuta nimeni,ba ma mai injura mosii ca din cazua mea nu prind ei loc pe scaune. Mi-e mila si de ei,dar oamenii au devenit din ce in ce mai rai.Pacat...dar asta este lumea in care traim..

Bobitamica-mami de IRINA
16 iulie2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Kimmy imi pare rau sa aud asta. Poate nu era erupt in intregime ca sa mai fie un coltisor bun de ros. Nu ai ce sa faci la varsta asta

Monalac Sarbatori fericite si tie si te asteptam sa revi cu ganduri senine dupa Paste sa ne povestesti de cel mai mare pepenas al nostru.

Eu astept sa se trezeasca bebe sa iesim in curte la catel si la scranciob.



Mamica de cuminte
iulie 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salu


Iza, imi pare tare rau sa aud de Timi. Dar ca sa te linistesti putintel, cunosc si eu un caz cu o fetita de 8 ani care a patit la fel cind era mica. Ca mod de actiune, au tot dus'o la dr si la inceput i se spunea ca e afectat mugurele dentar (sau asa ceva) de la dintele permanent, insa cu timpul a aparut si a trebuit doar avuta grija sa aiba loc si el sa creasca si i'a pus si aparat ca sa creasca frumos. Chiar daca e rupt de tot nu e afectata pentru ca la virsta asta nu'ti dai seama prea bine daca schimba dinti sau stiu io ce. Cel putin la fetita asta nu'ti dadeai seama ca e ceva in neregula. Credeam ca e stirba ca i'a picat dintisorul. Chiar daca la ea a aparut mai tirziu tot nu a fost problema ca nu'ti dadeai seama. Iar pana la urma s'a rezolvat foarte bine. Asa ca stai linistita. Pupa stirbulica ca o sa fie bine si fata frumoasa.

le: dar cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la un dentist pt cupii, nu la pediatru. Ca sa stii sigur cum stai.

mami de Sofi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns struluta spune:


Fie ca Invierea Domnului sa va aduca lumina si pace in suflete si in case! Sa petreceti frumos alaturi de cei dragi...e primul Paste al micutilor nostrii......sa de-a Dumnezeu sa fie cu totii sanatosi si noua putere si intelepciune sa-i putem creste si sa ne putem bucura de ei!


PASTE FERICIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns struluta spune:

Of Kimmy tare rau imi pare pentru dintuc... cum au spus si fetele sa mergi dupa sarbatori la un stomatolog sa vedeti ce e de facut.

Tecky: ma i-a cu turbare cand aud faze de astea...la noi nesimtirea e in floare...eu ii intrebam totusi daca nu au gram de bun simt in ei...numai asa de curiozitate Vai, sper ca odata si oadata vom trai si noi intr-o tara civilizata, unde toata lumea e relaxata, iti zambesc oamenii pe strada, sunt amabili, nu se baga inaintea ta, etc. Aici in Hu e mai altfel ca si in Ro dar nu se compara cu atitudinea nemtilor de ex. Asta este, te enervezi degeaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Bobita, si pe mine tot carmen m-a dus la budimex, eu o sa mai merg dupa Paste la 1-2 sapt, depinde de chef.

Va doresc un Paste fericit, cu sanatate, dragoste, ieuras plin de daruri si si sa iesiti invingatori la oua



Iriss mami de Yvonne-Maria (05.02.2007) si David-Alexandru (08.08.2008)
www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">Poze
Aventurile strengaritei Yvonne
BLOG

Bazar pt Sonia si Andrei

Mergi la inceput