Strumfi de iul-aug 2007 (137)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

oana chef aveam eu de vorba dar s-a trezit eli
cafera pe soacra-mea am pus-o sa faca de 2 ori mancare si binenteles ca a facut cum a vrut ea,cu tone de grasime sau calit la maxim s-au tone de delikat,asa ca m-ai bine lipsa.DD tine-mi neuronii cat mai mult in priza ca rau e sa ramai cu cate 1-2...
gata ma duc si eu la copkila mea..

paste fericit tuturor!

alina mamica bulinei Elisa(20 iunie 2007) .....si hapy




povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

cafera,multumesc.
ma fetele,eu sunt invidioasa,cate gatiti,mie asta-mi place cel mai mult dar n-am timp..asa rau imi pare,dar lasa ca ma scot dupa ex.
spor la treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Oanamada, la mine ouale au iesit diferit in functie de culoarea lor initiala, adica am vopsit la fel oua albe si galbene si normal ca arata altfel, dar mie imi place diversitatea. Cal mai mult imi place unul care a iesit... argintiu .
Eu am mai facut azi un cozonac (a solicitat sotul), o pasca (n-a solicitat Saby, dar a mancat un sfer aseara) si o rulada cu nutella ca mai aveam putina coca. Sotul se ocupa acum de drob, mai trebuie sa punem niste lucruri la locul lor, sa aspiram si sa spalam pe jos si suntem gata si noi.

Carla, s.31 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Am venit!

Iaca ce am facut eu azi! Faimoasa reteta a lui Jamie Oliver!

http://ro.fotoalbum.eu/oananicolau/a257805/00000001


Aici niste poze proaspete cu Cati...avem sapca si nu o mai scoatem din cap!!!

http://ro.fotoalbum.eu/oananicolau/a257809/00000004


Georgi...pentru mine bucatareala era ceva strain pana sa o am pe Catinca...intram in camera aia doar ca sa-mi fac o cafea...altfel ma speriam si fugeam!!! Acum...stau mai mult pe acolo!

Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarlaV

Oanamada, la mine ouale au iesit diferit in functie de culoarea lor initiala, adica am vopsit la fel oua albe si galbene si normal ca arata altfel, dar mie imi place diversitatea. Cal mai mult imi place unul care a iesit... argintiu .
Eu am mai facut azi un cozonac (a solicitat sotul), o pasca (n-a solicitat Saby, dar a mancat un sfer aseara) si o rulada cu nutella ca mai aveam putina coca. Sotul se ocupa acum de drob, mai trebuie sa punem niste lucruri la locul lor, sa aspiram si sa spalam pe jos si suntem gata si noi.

Carla, s.31 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"


Argintiu???? ce misto!!!!
Eu cu mielul nu le am...nu mananc...sotu' la fel...dar ne-a pricopsit tata cu un miel intreg...si l-am trimis sa-l duca direct la mama...asa ca...beneficiaza musafirii de duminica de el (socrii mei, bunica lui Cristi,unchiul meu cu nevasta, mama si bunica!) eu si Cristi...sa nu-l vedem!
La pasca, cozonaci nu ma bag ca-mi sare familionu' in cap...ca fac ei!

Super tare Saby...mi-ai dat o idee ii dau si eu Catincai...pasca facuta de mama!
Pupici

Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.a

oana chef aveam eu de vorba dar s-a trezit eli
cafera pe soacra-mea am pus-o sa faca de 2 ori mancare si binenteles ca a facut cum a vrut ea,cu tone de grasime sau calit la maxim s-au tone de delikat,asa ca m-ai bine lipsa.DD tine-mi neuronii cat mai mult in priza ca rau e sa ramai cu cate 1-2...
gata ma duc si eu la copkila mea..

paste fericit tuturor!

alina mamica bulinei Elisa(20 iunie 2007) .....si hapy




povestea noastra...




Na' ca nu ne intalniram online!
Si soacra ta e cu tonele de grasimi? Si a mea!


Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Oanamada, pe noi nu ne pricopseste nimeni nici cu un ou, nu mai zic de miel. Eu as manca daca l-as face cineva bine. Si eu eram paralela cu bucataria pana sa ma mut cu sotul meu, de atunci el face mancarea de baza si eu dulciurile. Oul argintiu a iesit din intamplare, la baza era galbui si am vrut sa-l fac mov, am amestecat un turcoaz cu rosu, nu mi-a placut cum a iesit si am mai pus turcoaz si mi-a placut cum a iesit.
Eu nu pot sa vad decat pozele cu Cati, este minunata si dulce de tot.

Carla, s.31 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Si eu tot numai cu cati vaz poze! Bah, ce fete aveti, m-ati omorat!!! Pai cum s-aleaga, mai, baietzii nostri cand toate sunt asa superbe????
Deci laur sigur s-ar "baga" pe saby (deh, prima dragoste nu se uita!) si pe cati si nu vreau frate sa nominalizez fetele caferei, brazukai, cristinei, nicoletei etc etc etc ca ma ia cu ametzeala. Iertare celor pe care nu le-am numit, dar sunt asa de frumoase ptiu ptiu ptiu!!! Facem o preselectie, mamici de baietzei? si invers, mamici de fetitze sa-si aleaga domnisoarele? Cu alte cuvinte...o intalneala, ceva?

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Nu stiu ce s-a intamplat...uite ...pun din nou

http://ro.fotoalbum.eu/oananicolau/a257805/00000001-1239981001

Carla....stai calma ca daca tata era mancator de miel...sigur nu ni-l dadea noua...da' a primit doi si ce sa fac cu doi? Unul la noi si unul cred ca la actualii lui socri!
Eu nu-l las pe al meu sot sa se bage peste mine in bucatarie...ca habar nu are, dar la "directive" e maestru...el e cu mancatul! Testez intai pe el retetele si pe urma le "scot" in public!
Georgi...facem intalnire sigur...

Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Mai, da' gospodine mai sunteti!!! parca mi-e si rusine sa ma bag printre cozonacii vostri in conditiile in care eu nu pregatesc nimic pt. duminica. O sa fac niste sarmale ca mi-e pofta si niste oua rosii ca sa aiba fetele cu ce se juca. (astept in schimb reactia fetelor cand isi vor descoperi cadoul de la Iepuras)Sa aveti un Paste fericit!!!

Mergi la inceput