Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (319)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Pai da Ana ca m.am mirat cand am vazut ca ai scris din nou dar arata doar un mesaj Ce facea Alexandre de se uitau toti turistii la el?
Am fost la logoped, este trei blocuri mai incolo de noi Pt prima sedinta nu a fost cine stie ce activitate, mai mult s.a uitat dr pe hartiile de la clinica si a discutat cu noi. A inceput sa.i arate lui Angelo fel de fel de obiecte desenate si-l intreba ce este. Angelo raspundea ba in greaca, ba in romana, la unele deloc pt ca nu stia sa le spuna...dr. isi nota de fiecare data cand spunea vreun cuvant( chiar daca nu il zicea corect ) Unde nu stia ce sa spuna incepeam si eu si Giorgos in acelasi timp sa-i zicem copilului- fiecare pe limba lui Va dati seama ce a fost acolo In fine, de la sedinta urmatoare noi vom sta afara din cabinet, Angelo va fi singur cu logopeda. Trebuie sa faca 10 sedinte a cate 45 de minute, cate una pe sapt. Dupa logoped am fost la C&A si am cumparat pt Angelo un blug trei sferturi cu tricou pt vara, pantofiori decupati nu am gasit, a luat si Angelo o mingie si cam atat pana la ora asta. El s.a dus in parc cu taica.su( la bunici la bloc ) iar eu am venit acasa. Descarc pozele facute astazi si voi pune si doua costumase de vara primite de la unchiul lui Giorgos.



Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Astery sa stii ca nu se prea vad hainutele roz ca sant de fetita. Doar la tricoul de vara iti dai seama dupa modelul manecilor. L-am vazut pe Razva in halat de biae, este SUPERB tare dulce

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Am uitat sa va spun ca la logoped trebuie sa ne descaltam la intrare Este intr-un apartament cabinetul si este peste tot mocheta alba Au papuci din material ca sa te schimbi

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Noi bine...prin jurul caselor, a parcului...marco tot afara vrea...e innebunit dupa amaratul asta de parc. Toate bunicile ies cu el....una mai ocosa ca alta. abia astept sa plecam maine acasa.
Aseara am mancat 2 sarmalute la socrul si azi am murit de rau...am si am mancat paine prajita...vai de capul meu.
Silvia, Melania e fabrica italieneasca de papuci, sunt buni si modele faine, mai ales pt. fetitze. Binenteles ca a zis piticul ca-l jeneaza ambii....sa vedem cum o dregem, ca sa umble cu ei.
Eu de parc i-am luat tenisi dintr-aia ieftini la 20 lei, si asa se face ca porcul....macar sa aie papuci faini de gradi si oras.
DVD-ul e gen laptop, nu e dintr-ala care se invarte sa-l pot prinde la tetiera. Noi de-aia nu am luat, ca la noi numai asa modele sunt. dar e super fain...seara se uita la el, cand mananca se uita la el...sa vedem pe drum daca il tine pe picioare sau il arunca pe jos.
Maraki super ca a mancat Angelos miel...eu am incercat cu Marco, dar nicio sansa. Nici drob nu a vrut....seamana cu mine.
Probabil prima sedintaa fost asa mai pt. acomodare...sa ne mai spui ce urmeaza.
Ana e mortal Alex...te cred ca l-au filmat turistii...dar cu tomatele din oua m-am distrat la greu.

Vorbeati de roz...eu nu i-am luat la marco nimic, caci nu am gasit. In schimb i-am luat la Clau: tricouri, camasi si cravata. tare bine ii sta si ii place si lui....am avut putina munca de convingere cu el....caci e mai conservator, dar important e ca am reusit.

Baietii mei sunt la udat....a venit marco, m-a pupat si iar au plecat...foarte bine, asa pot sa stau si eu pe net putin.
Nu cred ca mai intru maine, dar miercuri sigur o voi face.


_
Gio26+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Giova, are si Robert cravata roz de la italieni S-a dus in Ro intr-un club cu ea, cand a venit in Germania a spus ca baietii nu poarta camasi si cravate, erau majoritatea in tricouri si camasi negre. Fii-miu se ia dupa italieni, cum vede ca se imbraca ei, se orienteaza. Are tot de la Giuseppe o camasa de marca, finuta in carouri mici si are roz prin ea.A mai primit de la Sebastian un chelner, o camasa Ralph Laurent care cica ar fi costat 180 euroi Pantaloni pt bar a primit o gramada de la ei, sant Versace si tare multumita am ramas pt ca dupa spalat nu e nevoie de calcat si nu se pun scame deloc pe ei

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Pai normal ca in club nu mai merg tinerii cu cravata si camasa. La noi numai la ocazii speciale mai folosesc asa ceva. Clau si-a adus acum costumul cu care a nasit- tare drag ii e ca ii vine super bine...sper sa mai gasesc dintr-asta pt. cei inalti si slabi.
Super ca are camasi/pantaloni primiti de la italieni. sunt scumpe hainele de firma, dar rezista...se vede calitatea.

copiii nu au venit inca...eu mi-am trimis niste poze in mail, am mai citit pe la alte subiecte si m-a luat somnul.
Toate hainele le-a murdarit Marco aici...sa vad cu ce-l mai imbrac maine pe drum, caci nu mai am chef de spalat.
M-as mai uita in dropuri, dar nu mai am chef....vreau sa dorm.
va, acum chiar ca plec.


_
Gio26+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Hristos a Inviat!
La multi ani pentru cei cu nume de Georgeta, Gheorghe....
Avem si poze de la Paste 2009


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Paula pe 24 e Sf. Gheorghe! Intru sa iti vad puii

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Adevarat a inviat!
Noi suntem bine. De Inviere a adus sotul lumina in casa.
Am mancat, ne-am plimbat o gramada in zilele astea, azi e ultima zi de vacanta. De maine intram in normal.
Am pus cateva poze si vreo 2-3 filmulete in (2).
Vad ca sunteti bine si voi.
Pe curand.

Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

poze (1),(2),(3),(4)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Hristos a inviat!!!
Buna fetele, am venit si noi acasa aseara...din pacate . A fost super la munte, vreme excelenta am prins, am stat in fiecare zi la soare si m-am si bronzat putin. Copiii? A fost lumea lor, au zburdat in voie, au si dormit iar seara stateau la foc de tabara pana picau de somn. Dimineata la 7-8 erau sus si o luau de la capat cu joaca. Iepurasul a trecut pe la ei tocmai cand au plecat sa aduca niste apa asa ca nu au apucat sa il vada, dar au vazut cadourile lasate si tare s-au mai bucurat.
In rest...bine am revenit la obiceiurile de acasa...a inceput o noua saptamana.
Azi trebuie sa merg pana la facultate sa ma intalnesc cu colegii sa vedem ce si cum facem cu banchetul .
Vad ca toata lumea e bine
Mai revin eu...a venit Sandra de la scoala

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput