Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (319)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Christos a inviat!

Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

poze (1),(2),(3),(4)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

HRISTOS A INVIAT!!!

SARBATORI FERICITE!!!

Ps. Fetele cu baieti si care au trenulete thomas acasa, luminati-ma si pe mine!! cred ca am luat sine gresite pentru trenuletele copiilor. Exista doua feluri???? Trackmaster si take along?? Nu se potrivesc trenurile la ambele tipuri de sine????


daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Paste fericit !

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

March eu am doua trenulete Thomas,unul are sina mai ingusta si nu se potrivesc trenuletele de la una la alta. Trenul mai mare ca inaltime si latime are sina lata.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Hristos a Inviat!!!
Paste fericit tuturor!

_
Gio26+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Am citit doar pag. asta si vreau sa-i raspund Danielei:
noi nu avem sine thomas, dar din ce stiu de la o amica....sunt de la 2 firme: unele din lemn si unele de plastic. ca atare sunt si 2 tipuri de trenulete. ea a luat prima data sine de plastic si cu trenurile alea cu magneti, tot plastic, care e in jur de 40 lei bucata. pe urma a luat sine din lemn si alte trenuri, era si ea nervoasa ca nu se potrivesc, dar cica sunt 2 firme separate care le face.
Maraki bine ca s-a intors Robert cu bine, cu poze, cadouri si alte cele. sa ne zici daca il gasesti pe Dixi, dar asta e acum...nu mai trebuie sa privesti inapoi. daca nu i se potriveste medicamentul, o iei de la capat?
Miha da am trecut de 2x, la venitre si la plecare...coada mare...e mare satul...parca ar fi un oras mai mic...cu blocuri, case frumoase, am vazut si cartiere noi, mai ales cele pe deal. voi pe unde stati? la strada principala, sau mai departe?
Silvia te cred ca ti-e dor de tara mai ales in zile de sarbatoare...de aceea tragem si noi spre casa, nu-mi place mielul, mirosul lui, dar tot mai bine e cu cei dragi, decat singurei in Tm, cu toate ca suntem in Ro.
ai dreptate cu Clujul....e super aglomerat, pe mine m-a innebunit pana l-am traversat de la intrarea dinspre oradea si la iesirea spre Gherla. nu e asa aerisit ca si Timisoara.
Ana spunei la Cristi sa mearga in orice magazin media galaxy, Altex, Domo si sa se uite la raioanele cu DVD-uri...acolo sunt si alera de care vorbeste Cristina, au coperta galbena si scrie ca e pt. copii intre 2-5 ani, sunt pt. tot felul de activitati. sau daca ii e mai comod in Petrom, OMV, PetromV, la fel le gaseste....sunt usor de recunoscut, sunt singurele.

_
Gio26+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

asa...acum despre noi:
I-am luat de la fabrica Melania 2 perechi de adidasi copilului, credeam ca sunt mai ieftini dar vezi de treaba. oricum, tat-su' cand i-a vazut nu a rezistat si cum nu s-a putut decide care sa-i ia, i-am cumparat 2.
La cluj am ajus dupa vreo 6 ore, e imposibil drumul de la Oradea catre Cluj...restrictii de viteza, drum rau si radare fixe la greu.
A fost frumos la nasi, marco si Tudor s-au mai certat, dar s-au jucat si frumos. Au stat ieri in curte la greu, ca un purcel era al meu baiat...of...ce fain era de aveam si noi una...
Piticul de 8 luni e mortal, saracul ii sclipea ochii dupa astia 2, dar nu-l bagau in seama. marco mai mergea la el, dar Tudor era deja satul....presimt ca asa va fii si cu bb2 al nostru.
Au acceptat sa ne fie nasi la Edi in 2 timpi si 3 miscari, asa ca ne-am mai rezolvat o problema.
Ieri intr-o ora am fost acasa de la gherla la Alba...drum liber si bine facut...doamne ce aproape e de casa, fata de Timisoara.
Azi noapte am fost la Inviere...copilul vroia la leagane in parc, am stat cam vreo ora dupa care acasa la somn.
Azi iar papica, biserica, poze,etc. Baietii mei dorm si eu am venit la ai mei sa stau putin pe net.
Cum se trezesc mergem la socrul, marco e innebunit ca i-a zis ca a venit acolo. Noi i-am luat un dvd cu Peter Pan, de la nasii nostri a primit DVD-ul de masina , socrul ii da cadou, cumnata ii da un ou mare Kinder adus din Italia si restul bani, sa-i cumpar eu role si ce-i mai trebuie. mama i-a mai luat ceva haine si maruntisuri de cioco...pe care le baloteaza la greu...spre disperarea mea.
Cam atat despre noi, cred ca mai revin maine.
Aaaa...eu sunt bine, pe drum am avut cam multe contractii nedureroase...abia astept sa ajung pe 29 la eco, ca tare mult misca bb si jos de tot. mai imi da si una mai pe sus, dar cele mai multe sunt prin zona buricului si mai jos.
, o zi frumoasa sa aveti.

_
Gio26+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Hristos a Inviat !
Profit ca imi dorm baietii si am intrat sa va salut.
Giova se pare ca e rasfatat Marco pe acolo, f bine ca asta e rolul bunicilor.Ma bucur ca v-ati simtit bine si ati rezolvat si pb cu nasii. Ce fel de dvd de masina ati primit sa ii pui poze pls, eu nu am luat inca ca nu am mai gasit cum vroiam care e numai ecran ce se ataseaza si se baga dvd in el cumva in spatele ecranului si am asteptat, plus ca acum Alain sta fixat cu scaunul pe mijlocul banchetei...dar vrem sa ii luam candva. Nu stiu de fabrica aceea de papuci, face incaltaminte buna? Al meu e mare distrugator de papuci a primit cu 2 zile inainte de celallat Paste ceva papuci sport cu Asterix mortali si deja i-a julit in varf nu il tin papucii deloc. Sa imi zici si mie unde sunt radare fixe pe traseul ala ca ne intereseaza, harta noastra de la GPS nu afisa nici unul, oricum drumul ala il facem in trei ore cu cea mai mica medie orara de pe tot traseul la ce aglomerat e si aiurea. Ii ziceam de aglomeratia din Cluj ca pentru noi era teroare cu masina cand stateam in Centru, fratele meu sta in zona rezidentiala la Floresti si face de acolo pana in centru si cate 30 de minute dimineata si sincer nu cred ca s-ar rezolva pb decat daca ar face ceva autostrata etajata care sa treca peste oras dar pe cand bani de asa ceva.... Asteptam poze... petrecere frumoasa in continuare.
Daniela nu stiu sa iti raspund ca nu avem jucarii cu Thomas doar acum a aparut desenul si aici la tv dar iti urez Paste fericit ! alaturi de spiridusii tai. Peste mai putin de 2 luni ajungem si noi pe litoralul romanesc, abia astept mai sun micicarurile acelea ce te transporta dintr-o statiune in alta? tare mi-ar placea sa fac cu piticul un tur al litoralului cu ele ca era simpatice asa descoperite.
Ana de Spania ca nu te-am vazut de ceva vreme, poate te mai prind la telefon.
Alain a primit de la tati Iepurasul o rulota de vacanta destul de mare, la care i se detaseaza partea de sus si are interiorul aranjat cu minibucatarie, dormitor, baie...a pus un omulet la WC si i-a zis bravo am murit de ras. E tare incantat de ea ca suna ca si cum ar merge si i se deschid toate geamurile, are si 2 biciclete, masuta si scaune si o moto atasate e singura jucarie cu care s-a jucat mai mult de 30 de minute cand a primit-o. Noi am tinut Pastele asta " cu moderatie" am mancat cam putin si am facut supa de curcan si o friptura la cuptor si nimic dulce doar fructe si inghetata ca suntem destul de grasi amandoi Am facut cateva poze le-am pus aici http://www.dropshots.com/psilviaro6 dar nu mare lucru ca aseara am vazut ca e descarcat aparatul si nu ammai apucat sa il incarc cum trebuie.

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

buna dimineata de la sv.

Noi santem programati astazi la 13.00 pt logoped, sant curioasa ce ne spune medicul pt ca deja Angelo repeta aproape tot dupa noi.
Irina, ce ati facut miercuri la cardiolog???


eveniment: Angelo a mancat ieri miel El care este mofturos la mancare, l-a convins in joaca verisoara lui si...a mancat

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Adevarat a inviat!

aventurile noastre pascale:
mama, au aparut niste"tomate din oua" la noi in bucatarie
el a participat doar la partea cu frunzulite si ciorapi si frunzele mai pleostite erau "adormite", iar alea proaspete "trezite". de colorat s-a ocupat maica-mea ca se facuse prea tarziu si dl dormea deja, iar eu fusesem prinsa cu demontatul clantei la baie ca a prins obiceiul prost sa se inchida acolo si mor nitel de fiecare data cand stau pe la usa si incerc sa-l conving sa deschida, asa ca m-am enervat si acum suntem cu wc la liber pana cand cumparam clanta ce se poate debloca si de pe hol.
vad ca am inceput sa-i cumparam cam multe cadouri de cand cu sor-sa...oare ce om vrea sa suplinim...
ieri dupa-amiaza l-au pozat nu stiu cati turisti. bine ca au facut-o altii ca noi nu aveam aparatul cu noi ca eram la o cafea cu colegul de banca din liceu al lui taica-su. initial i-a facut concurenta unui Michael Jackson ratat ce dansa pe champs elysée si se facuse cerc de turisti in jurul lui si a lui Alex. apoi am nimerit intamplator la o defilare de "masini" si a vazut, printre altele, masina dupa care s-au inspirat aia cand au facut "cars"(stiam despre ea de la pediatru -si-a gasit alex dr potrivit)...se facuse 10 seara si eram noi si fanii infocati ce pandeam la poarta parcului sosirea "vedetelor pe 4 roti"de prin toata Europa...toate flash-urile alora de la jurnalele auto erau pe noi ca asta urla de extaz la fiecare aparitie si mai era imbracat si cu geaca de primavara"cars". abia l-am urnit de acolo profitand ca se crease un ambuteiaj in parc si i-au pus pe toti sa opreasca motoarele si noi am zbughit-o pe motiv ca masinile s-au culcat. concursul sau cum s-o chema exact incepe abia maine, dar cine mai calca pe acolo.

Giova-merçi!il trimit la cautari. Si-au gasit baietii jocuri interesante ca-s de ac varsta, dar stai linistita ca gasesc si fratii puncte comune de interes.
Silvia-super ca i-a placut cadoul! Eu incep sa nu le mai suport pe alea galagioase si le scot bateriile.
Maraki-bafta la dr!
Cred ca v-ati si intors deja..
am batut recordu cu mesajul asta scris intre v2 alaptari si facutul bagajului

ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput