Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (94)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:


Fetelor, stiti cum e sa stai cu o manual de "jurisdictii internationale" si sa visezi la aniversarea de un an a puiului, la ce decor facem, la lumanarele plutitoare, baloane, meniuri....sau la Barcelona....la concedii......si sa nu te poti concentra?

Vreau sa scap, vreau sa scap, vreau sa scap! Sincer, nu mai mi-e dor de job deloc, nu mai vreau examene, vreau sa stau cu Vlad si atat...

Am 2 conspecte, de ieri si azi pe care sper din suflet sa le transcriu diseara aici...

VAd ca vb de bani, si eu as vreau sa stiu Cleo daca ai aflat cand se dau aia 85 % fir-ar mamicutza lor..... Am vazut ca a sunat sotul lui GAbitzam si se dau in mai....ai aflat altceva?
E bine si in mai, oricum....

Revin diseara

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

Citat:
citat din mesajul lui Magnetism79


Manaca de ceva sapt si HARTII, S-A INTAMPLAT SI LA ALTI COPII?
Acum baga o bucata de mobila
Mami de Bogdanici Pogonici


Si Robert, daca il las... cred ca si-ar introduce o masa de servetele si hartii in general.

Io sunt in smotruiala mare, dar in sufra nu mai trebuie mop, ca linge Robert acum. puiu meu, cum ma ajuta el


Lori, mami de Robert din 9.06.2008





Victoria mi le da mie sau lui daddy. Orice gaseste pe jos si nu ar trebui bagat in gurita (scame, hartie, etc...nah, mai ii scapa si ochiului meu cate ceva) ni le da si face a-a-a. In schimb daca prind eo revista... eeee, alta poveste, ca alea-s buneeee de papat!

_
Victoria Isabella

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

10 luni si 11 zile...primii pasi
Din pacate nu am fost pe faza cand a plecat de la masuta de joaca...

mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati

Cat de maaaare sunt!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns momMinodora spune:

Inais, felicitari!!!!...am vazut primii pasi ai Iasminutei...cred ca Daria e singura care n-a plecat in picioare ...nici nu stie sa calce, scoate burta in fata si da repede din picioare...si s-ar mai si juca prinselea, dar s-o tin eu...hmmmm...azi iar a avut probleme cu constipatia...cat s-a chinuit saraca si mie mi se rupea sufletul langa ea...am incercat s-o ajut cu termometrul dar fara rezultat...uffff....daca o semana cu mineeeee, e vai de poponetul ei...

Minodora,mamica fericita a Dariei (24.05.2008)

Don't drive faster than your guardian angel can fly !!!
Practica duce la perfectiune, dar ai grija ce practici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ca_eric spune:

salutare fetele,

va rog si eu sa imi dati un sfat....eric nu mai vrea sa doarma in patutul lui. de cand am venit din florida e dezastru...poate s-a obisnuit acolo sa doarma cu noi, desi nu a dormit decat 3 nopti din 6...dar ...acum cand vede numai ca ne indreptam spre patut il apuca un plans..zici ca il pui cu degetele in priza...si acum i-am lasat jos salteaua ca incepe sa se ridice si sa nu cada, ma gandesc sa mut si patutul in camera lui..dar cum sa il mut cand eric si cu noi in camera si nu accepta patutul. tre sa il adormim si apoi sa il punem in patut. si asa aseara a adormit la mine in brate si apoi dupa ce l-am pus in patut la 10 min zbiera de cred ca vecinii o sa cheme protectia copilului . nu stiu ce sa fac? cum sa il obisnuiesc iar in patut?


iaca si pozili cu noi AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Inais, nu te felicit pe tine, ca tu mergi de mult . Felicitari Iasminutei mergatoare. Ce frumos merge. Sa va traiasca, e superba!

_
Victoria Isabella

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Minodora, of cat te inteleg ca ti se rupe sufletul cand se chinuie Daria sa faca o (un?) kkitza. Victoria e constipata de aproape o luna, urla saraca, si-a fisurat anusul... am fo' la dr., ii dau laxative si degeaba... acum am inceput sa-i dau ceva facut cu ceva ulei mineral, de ieri, sa vedem; cica tre sa aiba efect in 6-8 ore. I-am dat ieri dimi si nimic, nu a facut deloc... putin aseara, dar putin, doar ce a murdarit putin scutecul... of. nu mai stiu ce sa-i dau. Am vb. cu matusa-mea din Germania a zis sa-i dau dimi pe stomacul gol un pic de apa de robinet. Incercam si aia, sa vedem ce-o iesi...

_
Victoria Isabella

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alysh


Fetelor, stiti cum e sa stai cu o manual de "jurisdictii internationale" si sa visezi la aniversarea de un an a puiului, la ce decor facem, la lumanarele plutitoare, baloane, meniuri....sau la Barcelona....la concedii......si sa nu te poti concentra?

Vreau sa scap, vreau sa scap, vreau sa scap! Sincer, nu mai mi-e dor de job deloc, nu mai vreau examene, vreau sa stau cu Vlad si atat...

Am 2 conspecte, de ieri si azi pe care sper din suflet sa le transcriu diseara aici...

VAd ca vb de bani, si eu as vreau sa stiu Cleo daca ai aflat cand se dau aia 85 % fir-ar mamicutza lor..... Am vazut ca a sunat sotul lui GAbitzam si se dau in mai....ai aflat altceva?
E bine si in mai, oricum....

Revin diseara

Vlady


in mai

ramurici => copacei!!



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Am pus si io poze noi incepand de acici: o vedeti pe Victoria plinaaaaaa de fructe :)

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02#5325291299776302562

_
Victoria Isabella

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ca_eric spune:

FIINDCA AM LIpsit atat am citit din urma..am vazut ca vb de lapte . mie dr la controlul d e9 luni mi-a zis ca pot sa ii dau mix..adica la 6 oz de lapte praf...cam 180 ml ..ii pun 2 oz de lapte ..60 ml..1oz=30 ml
eu i-am luat lapte organic , whole milk, cu grasime..nu posirci de pe aici cu fat free sau alte porcarii.

si am inceput s aii dau de 2-3 ori pe zi depinde de cate ori bea laptic.

mi-a zis ca pot s aii dau lapte amestecat cu cel praf dupa ce i-a facut analize la sange si a iesit ok anemia. dar pt asta mi-a dat niste vitamine sa ii dau cu supliment de fier...dc nu stiu...ca daca nu are anemie....ma tem sa nu s eingrase de la vitamine....

avem 9.5 kg si 72 de cm lungime...lungan nu alta si avem 3 dintoci cu al patrulea pe drum. al 3 lea abia a spart gingia acum 2 seri...de am facut aproape noapte alba...

Mergi la inceput