Cauzele opririi din ev.a sarcinii (Leiden+MTHFR) 5

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Goldi, Mihaele asa e, balariile voastre sunt mai rele decat ale mele. Tb sa existe informatii si pt voi pe site-ri straine, cand o sa am ceva timp liber o sa ma mai uit sa vad ce gasesc. Ce pot sa va spun din cultura mea de net, nu aveti voie sa luati nimic care intareste sistemul imunitar, detecteaza embrionul ca fiind ceva strain si il elimina.
Goldi , anticoagulantul lupic il poti face la Fundeni gratis. De fapt din pachetul trombofilie ereditara II se mai pot face la Fundeni prot C si S dar dc e sa faci mutatiile alea separat te costa mai mult asa ca fa-le la pachet. Eu am facut separat la Synevo anticorpii anticardiolipinici pt ca nu erau in pachet. Iti dau site-ul sa vezi preturile la fiecare: http://www.synevo.ro/224,Servicii-si-tarife.htm
Mihaele tb sa speri, cati ani ai? Eu sunt pe ultima 100 m de aceea ma apucase disperarea.





Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

dupa atata frig si ploaie se vede o raza de soare si la mine.
am fost azi la eco si nici urma de chist si am un folicul de 16 mm in Z9, eu care obtineam foliculi doar cu stimulare.o sa-l urmarim pe asta si Doamne ajuta!

Poze

www.tickercentral.com/view/aat9/1.png" target="_blank"> Dorinta

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Bravo Mcrissa, poate reusesti luna aceasta.
Eu ovulez si natural, asta vara fara stimulare am avut 2 foliculi mari dar degeaba dc nu am gigei buni si multi si tb sa fac FIV. Eu sunt disperata ca mi se micsoreaza cantitatea la CM, in curand nu o sa mai am nimic.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Miki asa este balarilile nostre sun mai rele asta pentru ca nu se stie nimic clar totul este in ceata. Luna viitoare fac 30 de ani of si tot fara bebe sunt. Ce o vrea DD cu mien am ajuns la concluzia ca nu conteaza ani ce ne este scris aia tragem




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Eu am 38 juma' si de vreo 3 ani constat ca CM se micsoreaza, atat cantitativ cat si ca durata intre menstre.
La inceput m-am bucurat, acum ...



"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Mihaele ,multi inainte, esti mica, eu fac 39 in vara, in cativa ani se descopera leac si pt balaria ta dc nu exista cumva si nu am aflat inca. Exista si solutia adoptiei sau mamei purtatoare, deci solutii ca sa fim mamici exista. Pe cea cu adoptia eu tb sa o tai pt sa sotul nu este de acord.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Goldi suntem de ac varsta, si eu tot asa cu CM-ul. De cand cu depistarea trombofiliei mi-am dat seama ca asta ar putea fi o cauza, am luat diane acum 3 ani pt un chist si de at mi s-a micsorat cantitativ mult . AC sunt contraindicate in trombofilie.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Aoleo !!!!!! Si mie mi s-a micsorat dupa ce am luat AC un an !
M-am plimbat pe la multi dr, la toti le-am spus de modificarea de CM dupa AC, dar nimeni nu a suspectat vreo insuficienta estrogenica si nimeni nu mi-a spus de trombofilie.
Eu am facut anticorpii fosfolipidici si mi-au iesit bine ( tot de capul meu, biencur) si m-am oprit cu investigatiile pt coagulare.
Esti sigura ca din cauza asta s-a modificat CM ?




"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Sigur-sigur!!! Si nu am luat decat 3 luni de Diane. Se pare ca-ti gasii o buba. Posibil sa ai Fact V Leiden, el e cel mai afectat de AC.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Mi-ai luat piuitul !
Ma duc sa caut pe internet sa vad ce gasesc



"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput