Cauzele opririi din ev.a sarcinii (Leiden+MTHFR) 5

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Mcrissa tu ai pandit puii de nu ai mai intrat pe aici? Sunt cam uratei sa-i pozaiesti cand se fac mai frumosi.
E un semn de la DD




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Mcrissa draga mea si eu gugustiuca la mine la geam si-a facut cuib in ghiveciul cu muscata sta la clocit tu iai dat ceva de mancare iam pus grau si apa dar nu a mancat. Hai fetelor ca ca la noi fac gugustiuci poate urma si noi dupa ei . Va pup si va imbratisez cu drag. Luca a-ti tin pumni si o sa fie bine .




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

miki am pazit ousoarele de la gugustiuc dar si un ousor de al meu.am fost prinsa intre munca , monitorizari si azi de dimineata cand am fost la eco cu pregnylul dupa mine, surpriza-se sparsese foliculul singur.de 3 ani de zile de cand fac monitorizari nu am avut ovulatie naturala si folicul care sa se sparga singur fix in Z14.si io ieri cand am vazut ca au iesit puii am sarbatorit cu sotul .acum o sa astept sa iasa si puiul meusunt cam uratei puii lui Gugu, dar mama Gugu e moarta dupa eio sa-i pandesc si le fac poze cand mai cresc.
mihaele eu i-am dat arpacas, apa nu i-am dat, si mananca cate un pumn pe zi.mai vine si tatal gugustiuc si mananca uneori, dar mai mult ea.doar dupa ce i-am dat mancare am reusit sa vad si eu puii, ca sta numai pe ei.

Puisori

www.tickercentral.com/view/aat9/1.png" target="_blank"> Dorinta

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns profa spune:

,ca nu ne-am 'vazut' de'multisor...!
mcrissa,asta-i sigur semn bun cu gugustiucii tai!!!Si eu am avut odata in balcon,sus intr-un colt ,printre niste cutii,un cuib de gugustiuci cu puiuti,atunci a fost de bine,din pacate n-a tinut...
miki,nu stiu,dr. asa mi-a zis ,ca uite-aici,in partea asta se vad cele 2 ovule in folicul...acuma eu ce sa zic...mi-a placut sa cred...om vedea ce-o fi fost peste vreo 10 zile...asa zici tu ca nu are imp. daca lichidul a trecut mai greu prin trompa???Nu stiu,eu am zis ca o sa incerc,daca o fi sa nu fie,asta e,daca o fi sa fie extraut.,iar asta e,macar stiu o treaba,ca cu stanga am terminat,si...gata!
Azi am fost sa-mi fac hemoleucograma si INR,ca ar trebui sa incep azi cu heparina,sa vad cum sunt trombocitele,sa nu dau in alta belea.Am facut si progesteronul,ca am citit pe niste postari ale fetelor de la fiv-uri,ca unora li se dozeaza progesteronul si inainte de ET,si dupa,si ca ar trebui sa fie 30 inainte de ET.Mie mi se pare cam mult,ET-ul se face aprox. in a 12-14-a zi CM,eu am avut progesteronul,cel mai mult,o singura data de 25,in ziu 21 a CM.Desi dr. mi-a zis sa nu iau decat utrogestan sau duphaston dupa avulatie,daca azi o sa vad ca e mititel progesteronul,o sa incep sa iau si injectii(ca doar de-aiai am dat banii pe ele)
luca_luca,nu-ti bate capul cu doza de B12,asa e,cum ti-a spus si miki,astea sunt hidrosolubile,nu patesti nimic daca sunt in plus,faci pp si gata!Problematice sunt doar A,E si D.Iti tin pumnii!
miki,tu cand mergi la Uscatescu?Sunt curioasa ce-ti va spune!Eu am primit azi vit.B6,de 100 mg,ca pana acum luam un complex de b-uri,care continea si 100mg de B6.Si nu stiu ,sa raman pe 100 mg,sau sa iau 1 B complex si 1 B6,asa fiind 200mg B6?Ca dr. meu nu mai zice nimic,nici nu-mi dau seama daca ma ia de buna sau de nebuna,vineri m-a intrebat ce mai iau...i-am spus ca iau aspenter,acid folic,B6,B12,vit. E(am luat doar 10 zile),si Ginseng-royal jelly,a zis doar"da,da,e bine..."Nu m-am prins daca era serios sau era ironic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danny1 spune:

sa le ia mama suparari de medicamente.nu gasesc B6 cum imi tre si B12.cum pot cumpara de pe net?ca aici am gasit?no las, ca iau acu 10 cutii si am terminat cu prostiile.



mami de Amira premiata cu argint la concursul de dans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

danny io iau "Medyn forte" care este special pentru scaderea homocisteinei si are B-urile in dozele astea:
Cyanocobalamin (Vitamin B12) 0,5 mg
Pyridoxinhydrochlorid (Vitamin B6) 25 mg
Folsäure 2,5 mg
si se poate comanda de pe net in Europa.

profa si eu simt ca e un semn bun cu gugustiucii, nu intamplator au ales ei geamul de al fereastra noastra.
sigur nu are cum sa se vada ovocitele la eco, poate erau doi foliculi.mie daca mi-ar spune dr-ul asa ceva l-as intreba ca sa imi confirme ca nu a zis gresit si daca sustine ca el vede ovocita la eco l-as schimba, ca doar nu da in zatul de cafea.

Puisori

www.tickercentral.com/view/aat9/1.png" target="_blank"> Dorinta

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Mcrissa felitari pt ousorul tau care s-a spart singurel. Deci vitaminele te-au ajutat si la ouat/spart Ai reusit sa ajungi la Fundeni?
Profa eu am facut HSG acum un an si mi-a intrat lichidul mai intai pe trompa dreapta apoi pe stanga, asta stiu pt ca am simtit nu ca s-a vizualizat cumva. La sf dupa ce mi s-a introdus lichidul mi-a pus ceva ca un dop si mi-au facut filmul. Dr mi-a zis ca nu conteaza ca a intrat mai intai pe o trompa, important e ca a intrat.
La Fundeni inca nu am ajuns dar o sa ma duc f curand.

Danny tu tot mai cauti vitamine? O sa-ti dau eu link-ri de unde poti cumpara.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Danny ,
B6 de 100mg (iei 1/zi) de aici: http://www.vitamix.ro/Vitamine-si-minerale/Vitamina-B/Vitamina-B6-100mg.html
b12 de 500 mcg (iei 2/zi) de aici: http://www.vitamix.ro/Vitamine-si-minerale/Vitamina-B/Vitamina-B12-500-mcg.html
Sa-ti comanzi mai multa pt ca soseste mai greu.

Eu primii azi avizul ca tb sa-mi ridic un colet si dupa pret cred ca e B12. Maine il iau si tot de maine le inghit





Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Fetelor, B6 si B12 fac pofta de mancare? Cum va simtiti dupa dozele astea mari? Am auzit ca ingrasa




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Profa sa iei 100mg de B6 , nu mai mult si ai grija cu progesteronul pt ca si prea mult nu e bine, poate functiona ca un anticonceptional. Mai bine faci 1 pregnyl la 4 zile.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput