Licurici de ianuarie-februarie 2009 (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Neata!
azi e ziua puiului mei , implineste 3 luni!!!La multi ani Andreitza, sa fii sanatos si sa le umpli viata tuturor asa cum ai facut din ianuarie incoace!Au fost cele mai grele luni din viata mea dar si cele mai frumoase.

La multi ani si pt licuricii de Ella si Crsspy!!!2 luni! Suntem mai maricei noi

O zi mai buna azi va urez!
Ps: puiul doarme!el inca papa de 2 ori pe noapte pe la 3-4 si la 6 dar iacata cat e ceasul si el face nani.Ma-sa e nebuna ca s-a trezit

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8069a40b05eaf331b3527d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">VIDEO ANDREI
POZE ANDREI
mami cea mai fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Neata fetele!


Intru si eu repede cat doarme Daria, ca dupa nu se stie. Daria se simte rau, dar mai bine, a primit antibioticul, are deja 2 doze luate. Azi noapte a dormit mai bine, dar tot s-a trezit din ora-n ora. Azi sunt singurica, mama se intoarce maine, iar tati e la servici, pana pe la 5.
Va pup si fug ca se scartaie Karina.

Sanatate multa! Si la multi ani pt Ochila, Razvanica si fetila lui ella.

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szmonic spune:

va multumesc ca va preocupati de problemele noastre
Agnes a pus in ultima luna 400 grame, in ultima saptamana a scazut 100 grame dupa cantarul pediatrei(dupa al nostru a pus 600 gr). Saptamana trecuta a facut fite, a fost mai agitata. Pediatra a zis ca probabil i-a fost foame ceea-ce nu cred din moment de nu imi goleste sanii in totalitate.
Problema noastra e ca Agnes refuza orice inafara de lapte de la sursa. Am incercat sa-i bag completare cu 3 tipuri de formula, le scuipa, scuipa si apa si ceai, orice. In astea 3 luni nu a baut nici 10 ml de apa sau formula si incep sa ma stresez... Biberon nu accepta, nici lingurita, doar titi

Agnes 04. 01. 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Neata gagici si licurici!

La multi ani Ochila, Razvan si fetita de Ella! Sa fiti sanatosi si sa cresteti mari si voinici!!
Miere, felicitari! si la multi ani ptr Aidan (pentru ieri)
Ada, sanatate piticutei...tare greu e cu doi copii, intre care unul bolnavior.

Am citit si despre Dariuta si Sabina care au facut primele boroboate... Imi pare rau de sperietura mamicilor, ca bebeilor le trece repede si bine ca nu au patit nimic.

Bebelusi, poti sa faci zilnic suc de portocale ptr Bladut...dar bea-l tu...ca tot pentru el e, se duce in laptic

Fetelor din Bucuresti, care ati angajat fotograf/cameraman ptr botez, cat le platiti? Eu am tot cautat pe net, dar mai putin de 500 euro nu am vazut...decat unul singur care cere 12 mil, dar pentru un minimum de poze si 2 ore de filmare. Eu nu am pe cine sa pun din familie sa se ocupe de asta, deci trebuie sa aloc o parte din buget.

Anuc cu Ioana mica si BB Filip


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Fetelor, pana sa apuc sa le iau si eu pe cele pe care le-am ales, le luati voi pe toate...

Sunt cam stresata din cauza banilor, suntem pe zero absolut, eu nu mai am de lucru, din cauza crizei, banuiesc, inca nu am primit banii pentru ce am lucrat in martie, tot din cauza crizei, trusoul ala, nici gand sa apara, e nasol rau...

Ne-a sunat doctorita de familie pentru vaccin, numai luni, 27 aprilie il putem face, ca cica asta gratuitul numai atunci vine...

alinuk, pai Daria face 6 luni in iunie, eu i-am luat multe de 6 - 9 luni, are rost sa-i iau de 3 - 6? Nu cred... Decat sa-i fie stramte sau sa le poarte numai o saptamana - doua...

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!


Lucrusoare de daruit





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neata fetele

va salut si eu ...

alinuk unde in bucuresti se afla acest depozit??? poate ajung si eu ... vreau adresa exacta plsssssss ... sunt lucrusoare ok si pret bun ... eu ieri i-am luat fetei niste body cu maneca scurta ca nu mai avea pt marimea ei ... si va trebui sa iau si sub forma de maieu ...

merg sa mai calc cateva camasi si gata termin ... dupa masa vine cineva sa ma ajute sa fac putina curatenie ...

asa ca va salut pt toata ziua

la multi ani licuricilor sarbatoriti de azi ...
irinac



Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Szmonic, du-te si la alt medic care are mai mult timp pentru un examen mai amanuntit. Cum au spus si fetele, un bebe asa mic nu trebuie sa scada in greutate. Nu te gandi la ceva grav, dar trebuie sa vedeti care e cauza.

Ia ghiciti unde am fost eu ieri cu Filip....ntz! n-ati ghicit! am fost la...dentist . Cica a fost cel mai mic pacient de cand s-a deschis cabinetul. de cateva zile i-a aparut pe gingia stanga, sus, mai in spate, in locul unde vor iesi dintisorii, o punguta alba, ca un abces...am zis sa nu fie puroi , desi cand il apasam pe obraz in acel loc, nu avea nicio reactie. Mananca normal, nu e agitat, deci nu-l deranja, dar mi-a fost frica sa-l las asa. dentistul a zis sa stau linistita, ca nu are copilul nimic. E un chist de eruptie (parca asa a zis) si ca ori ii iese u dintisor acol mai repede, ori se retrage. In orice caz, concluzia a fost sa-l las in pace...

Anuc cu Ioana mica si BB Filip


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Mai, m-ati facut curioasa cu depozitul ala de hainute. Mi-a placut si costumasul de botez luat de Alinuk..poate dau si eu o fuga pana acolo dupa sarbatori.

Anuc cu Ioana mica si BB Filip


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

La Multi Ani, Andrei! Sa fii sanatos si sa ii bucuri pe mami si pe tati!

Selene, imi pare rau ca treci prin momente mai dificile, dar toate vor trece, important e sa fie sanatate!

Szmonic, nici noi nu toleram laptele praf, ceaiul, suzeta etc, doar sanul. Din pacate, de ieri, nu mai vrea si nici san, deci sunt disperata. Nu mai stiu ce sa fac. Incerc sa fiu tare si echilibrata si sa spun ca perioada asta va trece, insa dupa cateva nopti nedormite, zbatere la san si bebe care nu a papat in 14 ore decat 160 ml, simt ca rezistenta mea e pusa la mare incercare.

Alina, ai rezistat 2 zile! E ceva!

Bebelusi, ma bucur ca bebe Vlad e bine!

Ma duc sa vad poate bebe vrea sa pape.

Pupici.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szmonic spune:

Bee, exacy asa cum spui! Ma gandesc ca daca nu voi mai avea lapte ce ma fac cu ea? Plus ca nu pot pleca nicaieri mai mult de 3 ore ca urla si nu accepta nici de la tati lingura sau biberon!
Poate ne ajuta fetele cu vreo solutie

Mergi la inceput