Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (104)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Eu am depus in februarie, deci nu cred ca vad banuti luna asta. Faza tare este ca trebuie sa merg sa anunta ca de pe 4 mai ma intorc la munca si nu mai e cazul sa imi dea bani.Si ma gandesc... daca nu imi mai trimit banii deloc??? (asta din capitolul drobul de sare )

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Hello fetele

Azi nu a mai fost asa marait , a papat la pranz conopida + dovlecel si piept de pui bio. I-a placut tare, a papat tot. Apoi am scos gasca in parc pana dupa-amiaza. Acasa i-am dat iaurtel de la Humana pe care l-a devorat. Yami , a fost tare bun !!! Seara dupa baita nu prea a mai papat , dar nu mai zic nimik, ca a papat oricum mult mai bine ca ieri. Sa vedem la noapte cum va fi
I-am dat patutul mai jos ca nu mai e gluma, nu vreau sa il culeg de pe jos. Cel putin nu sa cada din patul lui, ca e cam inalt In rest, exerseaza la greu batzaiala ....numai asta face da din fundulet

July sa iti traiasca micuta crestina !!!!!!!!! Superbe pozele !!!! Superba printesa A fost tare frumoasa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lidia sar'na Salvat link

Denisa moaaaaama ce lungan e Edwin Felicitari de asa bilant Aaaaaaa , sa nu uit : drum bun si sarbatori fericite !!!!!!!!!!!!!

Musette ma bucur ca a trecut !!!! Sa nu mai ai probleme de-astea

Ada esti mortala cu povestile tale

Baby boy imi pare tare rau ca inca mai sunteti maraiti...vad ca la noi e o zi buna, una mai rea....Pupici puiutului marait

Bani ? Super !!!!!!! Acum de sarbatori ...ce bine venit sunt

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

ada iti spun eu ce a fost azi in bercenia land...inmormantare la manelisti.am vazut la tv ca s-a blocat circulatia.ce bine ca am fost plecata all day long.

Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Eu am depus pe 14 ianuarie pentru cei 85%.

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Paula-Laura

Eu am depus in februarie, deci nu cred ca vad banuti luna asta. Faza tare este ca trebuie sa merg sa anunta ca de pe 4 mai ma intorc la munca si nu mai e cazul sa imi dea bani.Si ma gandesc... daca nu imi mai trimit banii deloc??? (asta din capitolul drobul de sare )

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete



a, not to worry, nu functioneaza asa.
Vreo 6 luni, poate 1 an iti vor trimite inertial, lunar banii, apoi vor umbla dupa tine sa-i dai inapoi...
colegele mele asa au patit, dar nu stiu CUM i-au dat inapoi...

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008), poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_

Eu am depus pe 14 ianuarie pentru cei 85%.

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi


mee too, mee too.... I've got money under my skin....

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008), poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_

Eu am depus pe 14 ianuarie pentru cei 85%.

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi


mee too, mee too.... I've got money under my skin....

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008), poveste despre inceputuri



Abia astept sa vina maine!


Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Denisa, wow, ce lungan ai acolo! Felicitari pentru bilantul excelent!
Ramona (300), eu stiu ca metoclopramidul nu e indicat in alaptare, desi mi-a scazut si mie productia simtitor, nu imi vine sa iau. Nu mai pot mulge nici cei 50ml seara pentru cereale , desi iar si galafor, si nutrinatal si beau si 1l de ceai pe zi Mai am ceva prin congelator, cand se termina trebuie sa trec pe cereale cu lapte .. de astea gasesc bio?

Luminita, Andy_galro, Mimihoo, Anca, Corrina ... mai fetelor, dar sa ne intelegem, Gruia e cuplat si indragostit iremediabil de Amalia de Sabinel, inca isi asteapta posterul si lalaie toata ziua serenade si chiuituri de dorul ei , cu draguta albastrica Izabela este doar amic de carucior, sa ne fie clar!

Am vazut poze de Maia Teodora cumintica si atat de elegantaaaaa la botez! Si pozele in prosop sunt super! Sa va traiasca micuta crestina, JulyMorning
Lidia, is curioasa de mor cum e aparatul ala, atat imi doresc si eu ceva de genul asta!
Babytza, imi pare rau de pui, ca-l chinuie dintisorii asa ! sa scapati cat mai repede! Spune-mi, te rog, cu cat ai luat pampersii de piscina din Carrefour? Sa stii ca am vazut si in DM (la Real) pampersi de piscina Babylove, 13ron/10buc, o sa-i incerc si pe aceia. Acum tot Disney avem si noi, dar din Viena.
Boo, tot asa patim si noi cu cantarul, trebuie sa incercam vreo 5-6 cantariri consecutive si sa vedem ce valoare se repeta. Si Gruia se agita raaaau in timpul asta (de fapt tot timpul ) brunetelul super-simpa!
Musette, multumim de pont cu ouale bio
Felicic,
Nausica, felicitari pentru bilant si pentru progresele Aniei, se misca si creste foarte bine! Multumesc pentru oferta de razatoare, incerc sa ajung si eu la o piata si, daca nu gasesc, te caut
Simodina ... parca facem si noi ceva ceva progrese, super lent, dar e ok, oricum m-am relaxat mult. Imi pare rau ca-i Mara bolnavioara , si Serban Felicitari pentru mesele inlocuite, stati foarte bine!
Lala, mai lucrez la partea cu manjitul, eu nu suport deloc asta, insa trebuie sa fac ceva neaparat, daca vreau sa nu am un copil mofturos ... dar si sa spal non-stop??? La noi pe drumul bun al diversificarii scrie 'carnita' si parca vad ca branzica va fi 'the one', la cum se linge cand ii mai picur niste fagaras pe limbuta Cica avocado nu se tine la frigider, ci afara, sa se coaca .. si io tot di la tzara venisem
Corrina, si eu votez broscuta de cate ori te citesc pe aici
Nikolici, vazut Karinutza dragalasa si de ziua ei, sa-ti traiasca si sa te fericeasca multi ani de acum incolo!
Moni,
Lui Gruia nu-i place neam sa simta bucatele in gura, daca prinde ceva scoate afara cu scarba imediat, tot ce (incerc sa) ii dau, trebuie sa fie cat se poate de fluid ... dar perseveram. Astazi ne-am luptat cu vreo 10-20ml de piure diluat de dovleac+banana+para, apoi la pranz supica a fost mult mai ok, am descoperit o metoda de a mentine contactul vizual si de a-l face sa deschida guritza pentru cateva lingurite, ma fac ca mananc eu din lingurita si apoi ii dau si lui .. sa vedem cat tine minunea!

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Hypnotic Parade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

buna seara mamici,

multumim pt urari,,,nici nu-mi vine sa cred ce repede au trecut 7 lunite

sunt in urma rau,,,
promit sa citesc si sa fiu mai activa
va pup dulce pe toateLE:noi deja avem 5 dintishori si acum ne iese al 6 lea,,,deci ne intelegeti prin ce am trecut

''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei (15/09/2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monyca.C spune:

pup si eu fetele asa mai pe seara !!!

sunt tare bucuroasa, Eva a papat azi legume !!! cu fructele stam in continuare PROST dar cu timpul..cine stie poate se va da pe brazda ca si cu legumele ..sa va spun, sa nu va spun cat ???130 ml !!!! deschidea gurita inainte sa-i aduc lingurita la gurita...nu va spun ce da din manute si picioruse si lipaia buzitele mormaind in limba ei mmmmmmmmm...BOOOON ..deci ..acum sa va spun secretul
dragele mele, ma saturasem sa fac si sa arunc cate o leguma, doua, trei puse pe rand si fetita mea scumpa si draga sa-si inchida gurita ermetic vb Nikolici plus ca incepea sa planga cu gura inchisa..altfel stia ca vine papa repede..idem Karinuta ..asadar..mi-am luat inima in dinti si am pus la fiert toooate legumele posibile de la cartof normal la ceapa pe care nu am mai scos-o si la sf le-am blenduit pe toate plus un picut de unt..nu mi-a venit a crede cat de mult i-a placut si cu ce placere a mancat..cred ca mai vroia dar m-am oprit eu ptr inceput cred ca e suuuper de ajuns..Doamne ajuta in continuare !!! sper sa nu inceapa iar cu mofturi...

Oana stati f bine cu papica..tineti-o tot asa ! se pare ca picii nostrii seamana..nu prefera fructele..mai mult legumele ? sau am inteles eu prost..

Nikolici multe lunite inainte !!! e o scumpa Karinuta !!!
Vazut GRUIA SI Izabela ce copii frumosi ! le sta ff bine impreuna !!
July sa-ti traiasca mica crestina gasunica si scumpica foc !!! vazut poze frumoase..a fost f eleganta ! Felicitari inca o data !

Musette ma bucur ca ai scapat de griji..si eu am patit asa mai de mult si am scapat cu masaj si pus bebe la tiziti imediat !

Felicitari tuturor bebeilor mancaciosi !! sper sa fi retinut bine lala, iepurila, boo, preety babytza

Baby_boy sigur de la dintzoci este febra..asa am patit si noi ..dupa cam 2 sapt de la febra ne-a iesit si dintzocul !!!
ACUM NE-A IESIT SI AL DOILEA MIC MIC MIC..langa..

Laureta vazut Bianca !!! e o scumpa !

o intrebare de fapt doua : cat pot tine piureutul de legume la congelator ? cate zile ? si de cate ori pe noapte se trezesc puii ptr papa laptik ? Eva ma zapaceste in ultimul timp cred ca din 2 in 2 ore se trezeste si cere..acum nu stiu dc de foame, de sete, de dinti etc..dar pe mine ma cheauneste..oare cat o sa mai tina asa..oare nu-i mai ajunge lapticul meu ? voi ce parere aveti ?

Ada, intradevar asa cum ti-a zis si Niko astazi unul dintre manelisti (nu sunt fan al genului dar m-a afectat cat de cat vestea, mi-a parut rau) Florin Salam, si-a inmormantat sotia de doar 27 de ani :( nimeni nu merita asa ceva, cred ca e o suferinta enorma..a fost doliu general printre ei :(


Mamica fericita de floricica EVA PARASKEVA (22.09.2008)
poze cu printesa mea si nu numai

Mergi la inceput