Clopotei de ian-feb 2008 (208)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Felicitari Sonia pentru primii pasi !!!

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza spune:

Felicitari pentru Sonia plimbareata!
Lala mare distractie acolo la tine! Imi place cum il trezeste Andrei pe Bogdan(nu stiu daca si lui Bogdan ii place insa).

Eu am inima cat un purice. Ieri m-au sunat de la o gradinita ca au un loc in mai. Eu ma asteptam sa apara ceva prin iunie-iulie, dar ei zic ca urmatorul opening ar fi pe la sfarsitul lui august(cam tarziu ca in septembrie incepe deja sezonul cu raceli si virusi si as fi vrut sa fie un timp in care sa isi mai creasca si ea imunitatea). Am stat azi noapte si m-am gandit, razgandit ce sa facem. Cu bona e ok, doar ca nu invata nimic, bona e mai mult un supraveghetor pentru ea. Cand mergem in vizita e ca un catelus dupa copiii mai mari, se vede ca are nevoie de compania copiilor de varsta ei. Acum la gradinita o luam de la capat cu adaptatul, programul e diferit de al ei(de ex pranzul e la 11 si apoi mai au la 3 un snack si inca unul la 5), ii pune sa manance singuri si mancare nu e chiar ca la mama acasa, plus eventualele boli care pot sa apara. Nici una din decizii nu as lua-o cu inima toata. Off....
Am mai pus cateva poze din we, le gasiti la semnatura in albumul 1-2 ani, pentru cine vrea sa le vada.

Eliza
Emma(19.02.2008)
1-2 ANI
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eliza

Felicitari pentru Sonia plimbareata!
Lala mare distractie acolo la tine! Imi place cum il trezeste Andrei pe Bogdan(nu stiu daca si lui Bogdan ii place insa).

Eu am inima cat un purice. Ieri m-au sunat de la o gradinita ca au un loc in mai. Eu ma asteptam sa apara ceva prin iunie-iulie, dar ei zic ca urmatorul opening ar fi pe la sfarsitul lui august(cam tarziu ca in septembrie incepe deja sezonul cu raceli si virusi si as fi vrut sa fie un timp in care sa isi mai creasca si ea imunitatea). Am stat azi noapte si m-am gandit, razgandit ce sa facem. Cu bona e ok, doar ca nu invata nimic, bona e mai mult un supraveghetor pentru ea. Cand mergem in vizita e ca un catelus dupa copiii mai mari, se vede ca are nevoie de compania copiilor de varsta ei. Acum la gradinita o luam de la capat cu adaptatul, programul e diferit de al ei(de ex pranzul e la 11 si apoi mai au la 3 un snack si inca unul la 5), ii pune sa manance singuri si mancare nu e chiar ca la mama acasa, plus eventualele boli care pot sa apara. Nici una din decizii nu as lua-o cu inima toata. Off....
Am mai pus cateva poze din we, le gasiti la semnatura in albumul 1-2 ani, pentru cine vrea sa le vada.

Eliza
Emma(19.02.2008)
1-2 ANI
Povestea nasterii



http://family.webshots.com/photo/2195636180102710211XizFZu

M-am indragostit de ea instantaneu , e superba fiica ta

Si eu as opta pentru gradinita.
Va fi mai greu la inceput dar beneficiile fata de bone sunt enorme pentru dezvoltarea ei.
PS : Bogdan nu se supara cand il trezeste Andrei

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

Hmmm acum am reusit sa adun copilu din doatre de pe afara
grele zilele de vara ce -or urma
am salvat Moni si atunci asa ramane
ma duc ca am umpiculut de treaba

Sara Ioana 15.02.2008
**************************
am un anisor
*************************
POZELE NOASTRE
INGERUL MAMI CRESTE MARE
22.10.20087.11.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=74ab4ff8f981e0e0705358" target="_blank">clip SARA IOANA
**************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:


salutare! noi cu probleme...

vroiam sa va mai intreb ceva: voi ati facut aerosoli copiilor cu Flixotide? ca al meu e putin ragusit si ma gandeam ca paote l-ar ajuta daca i-as face(in combinatie cu ser)...sau credeti ca e prea tare Flixotide-ul asta? HEEEELP!!!!!!!!

in plus, e tare marait, cateodata...de vina sunt si dintii...stau sa-i iasa caninii de sus, 2 molari inferiori sunt iesiti, dar sus inca e gingia rosie...dau vina pe chestia asta si pe raceala pt faptul ca mananca dezastruosssss!!!! altfel as lua-o razna...sunt intr-o pasa tare proasta, din nou...din cauza asta....offff

*********************************************************
Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!


HAIDETI SA-I AJUTAM! DONATII:
SMS 858 - 2 EURO (ASOCIATIA INIMA COPIILOR)
SMS 877 - 2 EURO (FUNDATIA MEREU APROAPE)


Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Andreea eu personal nu am facut insa fina mea a facut copiilor si le-a facut bine.
Nu stiu insa dozajul
Cred ca trebuie sa intrebi medicul sau farmacistul.

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Andreea eu personal nu am facut insa fina mea a facut copiilor si le-a facut bine.
Nu stiu insa dozajul
Cred ca trebuie sa intrebi medicul sau farmacistul.

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze







mersi Lala......da, mi-a zis farmacista dozajul...nu stiam daca sa-i fac doar cu ser sau sa-i fac in combinatie cu Flixotide...o sa incerc cu ambele...sa vedem cum se va prezenta maine...

*********************************************************
Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!


HAIDETI SA-I AJUTAM! DONATII:
SMS 858 - 2 EURO (ASOCIATIA INIMA COPIILOR)
SMS 877 - 2 EURO (FUNDATIA MEREU APROAPE)


Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Citat:
citat din mesajul lui Eliza

Felicitari pentru Sonia plimbareata!
Lala mare distractie acolo la tine! Imi place cum il trezeste Andrei pe Bogdan(nu stiu daca si lui Bogdan ii place insa).

Eu am inima cat un purice. Ieri m-au sunat de la o gradinita ca au un loc in mai. Eu ma asteptam sa apara ceva prin iunie-iulie, dar ei zic ca urmatorul opening ar fi pe la sfarsitul lui august(cam tarziu ca in septembrie incepe deja sezonul cu raceli si virusi si as fi vrut sa fie un timp in care sa isi mai creasca si ea imunitatea). Am stat azi noapte si m-am gandit, razgandit ce sa facem. Cu bona e ok, doar ca nu invata nimic, bona e mai mult un supraveghetor pentru ea. Cand mergem in vizita e ca un catelus dupa copiii mai mari, se vede ca are nevoie de compania copiilor de varsta ei. Acum la gradinita o luam de la capat cu adaptatul, programul e diferit de al ei(de ex pranzul e la 11 si apoi mai au la 3 un snack si inca unul la 5), ii pune sa manance singuri si mancare nu e chiar ca la mama acasa, plus eventualele boli care pot sa apara. Nici una din decizii nu as lua-o cu inima toata. Off....
Am mai pus cateva poze din we, le gasiti la semnatura in albumul 1-2 ani, pentru cine vrea sa le vada.

Eliza
Emma(19.02.2008)
1-2 ANI
Povestea nasterii



http://family.webshots.com/photo/2195636180102710211XizFZu

M-am indragostit de ea instantaneu , e superba fiica ta

Si eu as opta pentru gradinita.
Va fi mai greu la inceput dar beneficiile fata de bone sunt enorme pentru dezvoltarea ei.
PS : Bogdan nu se supara cand il trezeste Andrei

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze







chiar ca e o papusica...frumoasa, frumoasa...parca e o pictura...

*********************************************************
Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!


HAIDETI SA-I AJUTAM! DONATII:
SMS 858 - 2 EURO (ASOCIATIA INIMA COPIILOR)
SMS 877 - 2 EURO (FUNDATIA MEREU APROAPE)


Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Andreea, noi am facut aerosoli cu Flixotide cand a fost vorba de o laringita nasoala sau de bronsita astmatiforma. Cred ca mai bine ai consulta dr., farmacistul iti poate spune dozajul, dar nu sta in puterea lui sa indice tratamentul unei boli/afectiuni, mai ales cand e vorba de un copil mic.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

Lala D,Eliza

Eladea,noi am folosit Flixotide,e foarte bun,dar daca nu e grav ar fi bine sa incerci un siropel(stodal),si sa il lasi pentru cazuri mai grave,doza pt varsta lor e 0,5,nu trebuie diluata cu ser,doza de 2 trebuie diluata,dar nu recomand

http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd

Mergi la inceput