Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (103)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Babytza si eu stiam ca avocado se da crud.Dar nici eu nu i-am dat nu stiu cu se amesteca cu legume sau cu fructe???Si eu vroiam sa intreb de papaya parca tu i-ai dat soricelului cu ce ai combinat-o?
Baby_boy merci.Ti-au adus comanda direct acasa?Cam in cat timp?Ce mai face Raducu???
Azi am primit o veste buna: o prietena care incearca de 5 ani sa ramana insarcinata a reusit are deja 9 saptDe abia acum mi-a spus si nici acum nu prea vroia ca ii e frica sa nu se intample ceva rau cu samburelu.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Hello!

Am adormit piciul, nu cred ca iesim afara, e prea de kko vremea.
Astazi la masa de fructe i-am dat 1 mar + 1 portocala + 3 biscuiti Petit blenduite toate. Placut desigur, mancat tot! La masa de legume i-am bagat si rosie. De asemenea placut.
Acum stau si ma gandesc ce sa-i mai fac, sa-i mai dau pe la 17 asa...
Ma tot uit pe diverse retete dar nu ma hotarasc la niciuna.
Cred ca raman totusi la cartof copt + 1 lingurita de smantana.

Aaaa mi s-a inchegat iaurtul. L-am lasat aseara pe aragaz, in timp ce faceam papica si de dimineata era numai bun. Intrebare: asa se face? Mai dulceag? Eu ma asteptam sa fie cum e iaurtul de obicei, mai acrisor putin.

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

ajutor, care va pricepeti. Cum ma duc sa impartasesc piticii? la ce ora? ce fac acolo? ma impartasesc si eu? se poa?



Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008), poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

ada, tu nu te poti impartasi pt ca trebuie sa fi tinut post, apoi sa te spovedesti...

pe copii i-am impartasit duminica dupa sf liturghie, pe la ora 12. in timpul saptamanii asteia nu stiu cum se procedeaza...noi de regula mergem la biserica sf spiridon vechi sau la sf ecaterina.




edit:

imi pare rau, ada! tu poate ai tinut post si eu nu stiu. am fost cam drastica in explicatie:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

post am tinut. cu spoveditul e mai greu, ca m-as duce la preotul nostru si e departe rau... in fine, macar pt copii...

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008), poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

ajutor, care va pricepeti. Cum ma duc sa impartasesc piticii? la ce ora? ce fac acolo? ma impartasesc si eu? se poa?



Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008), poveste despre inceputuri



Eu m-am dus de dimineata,ca sa il prind pe preot inainte de slujba.Acolo cumperi o lumanare pe care o aprinzi in timp ce ii impartaseste pe copii.Preotul o sa te intrebe numele lor si apoi o sa le dea vinul.Lumanarea o lasi la biserica acolo unde se aprind lumanari pt vii.
Tu nu poti sa te impartasesti decat daca ai tinut postul si daca te-ai spovedit.Dupa spovedanie,in functie de pacate,preotul iti zice daca poti sa te impartasesti sau nu.Nu mereu iti da impartasania....

de Luca


Edit:acum am vazut ca ti-a raspuns deja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Anca multu

Dyanira exact acuma papat papaya. II place foarte tare. I-o fac cu banana. Nu stiu cu ce mai poti sa o combini, dar cred ca nu doar cu banana e buna. Dar zilele astea nu imi arde de combinatii noi cand de-abea papa....

Ada imi spunea si mie Musette ca trebuie sa mergi cu piciul inainte de slujba, in jur de 9 dimineata au fost ei.

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Florin Razvan
Alexia
Ania
Karina

de Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui _giulianna_

Hello!

Aaaa mi s-a inchegat iaurtul. L-am lasat aseara pe aragaz, in timp ce faceam papica si de dimineata era numai bun. Intrebare: asa se face? Mai dulceag? Eu ma asteptam sa fie cum e iaurtul de obicei, mai acrisor putin.



al meu a iesit acrisor. nu are insa acelasi gust ca cel din comert.


Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

intru oe fuga sa va postez raspunsul celor de la BimboMarket
intr-adevar au oprit livrarile si nu se stie pentru cat timp


Dear Madam,

Thank you very much for your email.


We regret to inform you that at the moment all the deliveries to the Eastern Europe have been suspended for logistics reasons.


We are trying our best to solve the problem as soon as possible.


If you are interested in ordering something from us, the only solution at the moment is that customers arrange the collection of the products here in Rome or in any Pick&Go collection point in Italy.

Please accept our apologies for this inconvenience.


Many thanks

Mergi la inceput