Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (103)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Babytza micutul obosit.

Ada, mi-e teama ca ne paste aceasi "primejdie" cu mancarea bucatele. Ieri i-am dat sa roada o felie de mar si o razuia la greu cu dintisorii dar scotea toate bucatile afara. Ea impinge cu limba afara orice e solid si tine in gura, pitit sub limba, toata mancarea pasata daca nu-i place sau s-a saturat. Dar deschide o gura maaare. Asa ma distreaza, e mereu cu gura deschisa la lingurita. Saraca, poate spera ca-i dau fructe sau alt papa bun.

Deci sa revenim la papa ... azi un borcanel Nestle, curcan cu legume. A fost bleah, moama, parca i-am dat ... cine stie ce. Asa ca am scos iarasi arsenalul de caramele si l-a papat pe tot, cam in 30 de minute. Ce sa ma fac eu cu copilul asta . Oricum, legumele facute de mine le papa mai bine decat borcanelul de azi, I'm a better cook than Nestle

ce jipan ne-a tras . Umbla din pagina in pagina?

Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Buna dragelor!!!
Intru si eu cu greu cand vad poza Emmei in colt ma deprim din nou...
Noi suntem ok ne cam trezim noaptea asa fara motiv dupa 4 ore de somn incepe foiala o tinem de vreo 3 sapt asa sper sa treaca cat mai repede.
Am intrat in clubul mofturosilor la legume nu ii mai plac si daca le papa le papa asa in scarba, de foame cred...
Azi i-am dat prima data biscuiti amestecati cu mar si para i-a placut tare sper sa nu fie problema ca i-am dat Baby star de la Ro star sunt cu gluten.Voi ce fel de biscuiti le dati?
Iaurt tot nu papam si am incercat aseara si putina mamaliga a papat cateva lingurite dar nu s-a dat in vant

LA MULTI ANI BOBOCEILOR NASCUTI INTR-O ZI DE 14!!!
Si cu intarzaiere si pentru cei nascuti intr-o zi de 13!!!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Dya, eu nu le dau inca biscuiti cu gluten. De fapt, inca niciun fel de biscuiti. Noi suntem mai mititei oricum.

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Noi de papat nu am papat, dar am adormit la loc, ca eram cam martaiti...cred ca l-a ciupit musca tzetze... Sau de plictiseala ca nu a iesit deloc afara, a zis ca mai bine doarme...

Claudina uf, mi-am dat seama ca incepe sezonul tzantarilor....groaznic pentru bebici...sper sa ii treaca repede
lui Razvan ciupiturile
La bilant sunteti tare bine !!!!

Ada esti tare Cam misto masina , ce sa zic...si eu sunt fan Volvo ,cele mai rezistente masini

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Dyanira, i-am dat o singura data biscuite Carlei, amestecat cu mar copt, l-a papat dar n-a fost incantata. Petit Beurre i-am dat, de la RoStar parca, cu gluten, era dupa 6 luni. Referitor la legume, din pacate nu te putem ajuta, cred ca suntem in fruntea clasamentului de mofturosi.

Claudinna, grasunelul, Carla la 8 luni avea 7.930 g, deci stati super bine.

Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

eu am luat biscuitei de la hipp..unii sunt peste 4 luni fara gluten..unii peste 8 luni

Cristina , mamica de Raducu (7.10.2008)

LE: am gresit unii dupa 6 luni..unii dupa 8..si i-am comandat pe babypoint

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Voi avocado cu ce il combinati ?? Si cum se da , crud sau copt ?

a disparut masina

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

M-am apucat sa tricotez o vestuta pt pitic si apoi mi-am adus aminte ca suntem in saptamana Pastelor.O fi vreo problema?Apropo de lucruri de mana imi plac tare mult cele facute de Claudinna dar din pacate nu stiu sa crosetez poate ma ajuta ea cu un sfat, la tricotat merge imi place dar as vrea sa si corsetez cum fac sa invat si eu???
Cu biscuitii, hmmm...noua ne-au placut acum banuiesc ca el avand 7 luni jumate nu mai e asa problema cu glutenu nu???
Eu ii pregatesc legumele parca vad ca nu ii plac, ieri i-am dat cu galbenus de ou inainte le papa tare bine cu ou ieri nici asa, de carne ce sa mai vorbesc ca nu vrem neam.
Baby boy de unde ai luat Hipp?
Si vroiam sa lansez o intrebare ca sunt atat de multe gospodine si poate ne ajutam intre noi:
CE MENIU PREGATITI DE PASTE????

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Dya de pe babypoint.ro am luat si biscuitei si borcanele

Cristina , mamica de Raducu (7.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza

Voi avocado cu ce il combinati ?? Si cum se da , crud sau copt ?

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David




Banana si avocado crude. Arunca un ochi pe www.wholesomebabyfood.com sunt niste retete si combinatii. Mie imi e foarte util site-ul. Inca avocado nu i-am dat Carlei, nu prea imi place.

Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput