MONTIGNAC (117) ..."EMMA ingerasul licurici iubit"

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Buna fetelor!

Va iubesc mult desi nu am mai trecut pe aici de o viata, v-am mai citit, v-am vazut progresele si v-am tinut pumnii la cantariri.
Am intrat acum sa va zic un Paste fericit alaturi de cei dragi, sa fiti sanatoase si frumoase!

Cu dieta nu am abandonat deloc, am inceput sala din noiembrie si continui acum acasa, am primit o banca de exercitii si gantere si am antrenor in persoana sotului.
Desi sunt la rezerve...vin si eu cu o veste buna.Am ajuns la 70kg la inceputul lui aprilie si sper ca inainte de Pasti, sambata la cantar sa schimb din nou prefixul.Desi am tot schimbat haine ca mi-au ramas mari tot sunt lalaie si nu indraznesc sa-mi iau prea multe haine deodata ca ma subtiez in continuu.Dar asta e scopul,nu? In mod normal am ajuns la o greutate buna, dar am in cap sa ajung la 65 si gata.Deja acum sunt pe partea de intarit partile moi ca e necesar.

Va pup pe toate si mai trec eu pe aici ca tare imi sunteti dragi. (nu ma mai incadrez in subiect...adica tin cont de calorii ..nu de Monti)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Ha, ha...acum am vazut ca am ajuns la targhetul propus aici...ce e si cu femeile astea..nu se satura deloc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Melany, felicitari!!! pai sa mai treci pe aici, sa ne ambtionezi si pe noi sa te ajungem!

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii
S-au dus 17kg...mai sint 10...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca.b

Melany, felicitari!!! pai sa mai treci pe aici, sa ne ambtionezi si pe noi sa te ajungem!

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii
S-au dus 17kg...mai sint 10...



Lasa ma ca sunteti voi ambitioase, va stiu eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

FETELOR nu va suparati pe mine .. eu cu sala si compormisul am spus-o din proprie experienta ... ani de zile am tot gasit scuze , chiar si acuma as gasi scuze , dar am ajuns la concluzia ca nu timpul ne face pe noi ci noi facem timpul ..... si cum ni-l organizam asa il avem
sa nu mai spun ca ziceam ca nu am cu cine , si luni si ani ma tot rugam de pretene sa vina cu mine la sala ... pana intr-o zi cand m-am hotarat si am mers singura .. si sa vezi ce de prietene mi-am facut acolo , mi-am inmultit si cunostintele cu ocazia asta nu?

deci nu va suparati , va inteleg, stiu cum e sa ai bebe mic si sa nu ai cu cine sa-l lasi , eu ma refeream la cele care chiar ar putea si gasim motive nu la mamici de bebici ....

da cine merge seara la 22 dupa ce doarme bebe ????
am o prietena draga care merge dimineata inainte de servici, pe cuvant , nu e gluma

melany felicitarile mele , pune si tu o pozica in contul comun sa te vedem cum esti de bella , poti sa scrii linistita nu ma deranjeaza ca nu tii 100% monti , esti de-a noastra

adinag revino-ti te asteptam cu raportul

crivio felicitari, modific luni , bine ????

anca pai lasa ca mai si stagnam nu? nu te demoraliza ... azi mi-am propus sa ma si masor sa vad ce s-a mai intamplat si cu centimetrii mei

latrishia pe mine ma ajuta foarte mult mersul la sala ... hai ambitionarea ... ai mai reusit ... hai ca poti , alaturi de noi vei reusi .... intra zilnic si sigur te ambitionezi

restul fetelor , va pupi

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crivio spune:

Buna ziua fetelor
Intru doar sa vad ce faceti, ca fug sa ma apuc de bucatarit.
V-am citit, vad ca sunteti OK, iar care nu ...moralul sus.
andanii e in regula. Multumesc pentru intelegere si de-acum promit sa platesc net-ul la timp.

Va pup!
Daca mai am timp poate intru mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Andanii, nu e nici o suparare! Vroiam doar sa povestesc cum e la mine, si stiu de mai demult cum e si cu scuzele astea interminabile etc., insa acum chiar as vrea si-mi dau cu pumnii in cap pentru toate scuzele inventate vreodata, ca cuma chiar nu am cum!
Eu dimineata daca fac sport lesin (nu e gluma, vorbesc serios! in general am tensiuea aiurea, si nu reusesc deloc, chiar daca se zice ca e bine, nu functioneaza la mine). Iar eu nu am cu cine lasa bb nici la 6 dimineata, nici la 22 seara. La 22 seara sunt singura, iar la 6 dimineata nu poate sta tati cu el, ca doarme abia de maxim 2 ore si trebuie sa lucreze mai tarziu, deci chiar nu se poate.
Parintii mei nu stau asa departe, dar mama are 75 ani si tata 81, si nu pot avea grija de bb asa mic, apelez doar cand nu se poate chiar altfel. Stiu cat de greu mi-e mie, apoi cum le-o fi lor?!?

Anyway, ma enerveaza ca mi-e continuu foame de cand am calcat stramb. De aia sunt eu adepta strictetii, cum calc stramb, parca as calca mai mult!

Azi am mancat conform, dar mi-e lene sa scriu. Am mancat insa si ceva cioco


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

UN PASTE FERICIT ALATURI DE CEI DRAGI TUTUROR!!!
SI SPOR LA DAT JOS IN CONTINUARE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ma bucur ca au venit/revenit fete montignace .

Sunt foarte fericita ca mi-am cumparat cantar electronic de bucatarie. Chiar aveam nevoie mai ales de cand am masina de paine ca ma tot chinuiam cu cantarul lui fiica-mea. Deci asta e cadoul meu de iepuras .

Cu mersul la sala chiar nu am nici o sansa: sunt singura in Cluj, fara parinti sau rude, sotul lucreaza de dimineata de la 7 pana la cate o fi. Asta inseamna minim ora 19 sau maxim a doua zi. Are un program extrem de haotic iar la salile care fac tae bo au program doar doua-trei zile pe saptamana si alea pana in ora 20. Ce bine e sa te plangi . Ma duc de doua ori pe zi cu Stefi in parc, Se pune ?

Azi am mancat asa:
MD: o conserva mica de ton in suc propriu cu o cutie de branza Fagaras
P: supa de linte si pilaf cu ciuperci si brocoli
C: o felie de cascaval cu vinete si ardei rosu

Deci cum facem cu raportul?

Noapte buna



Ani de Stefana (23.01.2008)
Stefi
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery
Cum se topesc kilogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

raportul de luni intr-o saptamana ... e ok ?????
nu are sens sa-l dam luni , pana lunea viitoare ne revenim

ok ????

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput