MONTIGNAC (117) ..."EMMA ingerasul licurici iubit"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Andanii pai mie imi e rushine sa raportez ca am scazut 300g, adika e nesemnificativ, da uite ca e cu (-) si mai mult sunt sigura ca de paste mai pun 2 kg ca nu am intentia sa fiu conforma, sa imi fie rushine.

Da da, poze, o sa caut acasa ceva poze cu mine si va intreb dupa unde le pun.

Andanii cum sa ne suparam ca ai scris Emma ? e o poveste trista, deja s-a spus tot ce se potea spune, eu de cate ori ma uit la poza aia de pe forum imi curg lacrimile siroaie pe sub ochelari de ma intreba colegele ce am patit.

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

aoleu ce mi-ai facut cu pozele, m-am pus sa caut sa vad ce am in calc la munca si nu am de cat de la mare din vara unde aveam cu vreo 2 kg mai putin zic eu si arat rau, nu vreau sa ma gandesc cum as arata acum in cotum de baie, ca imbracata parca nu e chiar asa rau.

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

cand va decideti sa puneti pozici va dau pe PM parola

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "montignac, stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

alinam , cristescu pentru lacrimile pentru licuriciul din sufletul meu

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "montignac, stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna fetele mele cuminti ,

ma bucur sa vad ca a fost totusi o saptamana cu multe succese, tot asa sa o tinem, nu???

Andanii, si mie mi-a adus povestea Emmei multe lacrimi, nu pot vorbi despre asta, nu pot gasi cuvintele...

Noi am sarbatorim fain de Pastem zile calduroase, frumoase, stat mult afara, mancat ne-Monti cu multe dulciuri si cu mare placere, cantitati industriale... dar asa era si planul. In week-endul urmator mai este o serbare mica si a Pastelui ortodox, iar dupa ma voi recuminti. Momentan pun kg, dar cum ziceam, e ok... Poate recuperez totusi de miercuri pana duminica, dar nu cred!

Imi pare tare rau pentru fetele cu probleme... Elflo, Violeta, Alina

Nu reusesc sa scrui acum, am inceput mesajul acum cateva ore, si nu ajung mai departe!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Aaaa, as pune p oze: inainte, dupa, stiu eu cand :-D - dar nu stiu unde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Nu-mi revin deloc nici eu de cand am citit despre licurici.Si va spun sincer ca pana acum am tot vazut pozica ei pe sait dar nu am realizat ca este ea pana acum cand scriu aici.Mi-a sarit in ochi chiar cand ma gandeam unde a vazut alinam poza ei.
Mi s-au dus ochii direct la ea
Nu am cuvinte....

Va pup fetelorInca nu sunt pregatita sa scriu

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

fetele va pup
revin



ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "montignac, stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elflo spune:

ymca si toate fetele multumesc mult pentru cuvinte si pentru sprijin!
Din pacate, nu ma puteti ajuta. Ma doare sufletul si-mi fring miinile cind vad ca nici eu nu pot ajuta prea mult... e vorba de o suferinta a fratelui meu...si totul depinde de el...si de noi familia si de medici...dar 80% de el. Sper sa-i dea putere Dumnezeu si sa treaca cu bine peste hop...

Eu ar trebui sa plec teoretic vineri in concediul mult asteptat si pregatit din noiembrie...habar nu am daca mai plec.......
Pe monti l-am cam abandonat...maninc haotic...ce apuc..uneori nu maninc toata ziua si seara cind ajung acasa bag si eu in gura ce gasesc...fumez mult si beau multa cafea...
Ramin in zona..chiar daca o sa scriu mai rar..dar sper sa ma revansez si in curind sa ciorovaim mai mult...
Vreau si eu sa pun pozute, dar poate am sa fac acum unele noi ca sa nu va pacalesc cu una in care sint mai tinara si mai slaba...

Va pup si va doresc Paste cu lumina si liniste in suflet!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

cantarul de la sala arata mai multe kg decat cantarul meu. diferenta e mare. voi merge in continuare pe cantarul meu dar voi observa si fluctuatiile de la sala.

aseara am culcat fetele la 20.30 si la 21.00 eram deja prin mall; m-am oprit si mi-am cumparat niste hainute...nu va zic ca de cand ma duc la sala tot investesc in echipament sportiv...adica tricouri, pantaloni de trening, pantaloni trei sferturi de diverse culori...am urcat apoi la sala, am facut tot programelul meu si apoi am intrat la jacuzzi si sauna...am plecat la 12 noaptea de acolo, am ajuns acasa si mi-am recuperat copiii ca una era aproape cazuta din pat si cealalta era la soacra pe picioare si m-am culcat. acum profit ca sotul lucreaza f mult si isi ia de lucru si pentru acasa si merg la sala in timpul in care el lucreaza...dar altfel sala asta pusa seara tarziu imi ucide momentele de conversatie cu el...astea-mi ramasesera si mie, vorbele de dupa culcarea copiilor...in weekend la fel, aveam si noi program comun dimineata...acum dimineata sunt impartita sufleteste: as merge si la sala si as iesi si cu el; momentan nu doreste sa vina cu mine pentru ca face sport pe nu stiu ce teren in aer liber si-i place mai mult asa. astea sunt framantarile mele, ce simplu era cand eram singura si cat de mult timp liber aveam...nici macar nu constientizam atunci, mi se parea ca sunt extrem de ocupata.

sunt cam off topic.

am cam trecut pe meniu standard cu dimineata branza telemea de vaca foarte buna cu ardei gras, la pranz gratar de pui cu salata verde si lamaie si seara fructe sau salata cu ton sau masline. nu pot sa fac nimic cand ajung acasa pentru ca cea mare ma ia de la usa: Mami azi am plans dupa tine si mi se cuibareste in brate si aia mica o trage de par ca sa o dea din locul la care ravneste si ea. Si uite-asa ma blochez pe canapea, imbracata de birou cam jumatate de ora cu una pe un picior si cealalta pe celalat picior, alaptand in timpul asta, iar dupa aceea efectiv stau in spatele meu amandoua si nu pot sa-mi fac o salata, sau sa mananc ceva elaborat...ceva in fuga, in picioare, cu ele tragand de mine...e frumos dar poate aveti un sfat, ce altceva as putea manca, sau cum sa-mi programez cina astfel incat sa fie monti, sa se manance repede si sa nu dureze mult prepararea ei.

anca, mi-am adus aminte ca intrebai candva de oua...eu mananc rar de tot pentru ca daca-mi fac omleta dimineata mi se pare ca-mi intra mirosul in par si nu pot sa merg asa la birou...asa ca-mi fac numai in weekend si numai daca stiu ca ma spal pe cap dupa aia. seara nu mananc niciodata pentru ca stiu ca se digera greu. mancand atat de rar nu mai simt rau de la ele; si-mi plac ochiurile si omleta simpla fara nimic in ea.

Mergi la inceput