Burtici fericite de septembrie-octombrie (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:

Chiar asa, cat v-ati ingrasat? Eu am cam luat 4-5 kg si mi se pare cam mult caci stiu ca mai incolo se pun kg!

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Lutoniana eu nu mananc decat o data la pranz si o data seara cand vin de la serviciu si tot am pus pe mine in ultima luna aproape 3 kg...desi nu mananc nimic inte mese..cu fructele nu ma omor...deci?
Daca e sa te ingrasi tot te ingrasi...important e sa le dam jos dupa ce nastem

16 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

La capitolul creme eu folosesc crema de corp, ma rog lapte de corp cat mai gras...am avut unul si de la Nivea, am mai terminat si o crema de la Avon care mirosea foarte frumos....nu prea imi permit speciale contra vergeturilor sau anumite brand-uri....asa ca ma dau des, foarte mult...cu ce apuc....si au inceput asa sa mi se vada venele pe sub pielea intinsa de pe burtica.....
Doamne fetelor si nici nu am ajuns la jumatatea drumului ....ce vom face la 8-9 luni ?
Abia astept sa ajungem toate acolo, sanatoase si voioase.



Cea mai fericita 18 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Fetelor voiam sa va intreb voi cat mai munciti? Ca banuiesc ca nu o så munciti pana nasteti...Ca mami meu si cu mine si cu sora mea a plecat de la servici din tura de noapte direct la spital.

Eu mi-am luat concediu luna iunie..apoi o så aplic pt cele 60 de zile plåtite cu 80% inainte de nastere pe care e posibil sa nu primesc pt ca depinde daca intr-adevar nu poti sa lucrezi si imi e cam frica pt ca sunt fete care nu au primit si e cam la fel cu medicalul fara sa te simti rau ma refer doar asa ca te faci mare si ca te misti mai greu..ca asa daca esti bolnava stai si toata sarcina acasa..

Oricum orice ar fi eu nu ma intorc dupå concediu..vreau sa ma ma odihnesc sa 'circul' cat mai mult pe aici prin Suedia poate Finlanda ..avem aici mai la sud o insula mama acolo m-as muta .....

Vå pup

Iulika, cea mai fericitå19+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Daca ti se vede venele de pe burtica asta ce inseamna ca in locul ala vor aparea vergeturi? Eu nu stiu si de aia va intreb...ca si mie mi se vad 2 vene...una pe o parte si una pe o parte.... Va rog nu ma speriati

16 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

LA MULTI ANI!!!!!!!!!Danutzu,DanaDam

Elena , mamica lui Dragos Stefan si 18+


Alaturi de copii, zilele sunt mai lungi dar anii sunt mai scurti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Iulika eu "in sinea mea interioara" m-am gandit sa merg luna iunie toata si 2 sapt din iulie si sa stau acasa: jumatate din iulie, august si cele 10-11 zile din sept sau cand o vrea Bebitza sa vina.
Insa si eu am de calculat si "desenat" variante peste variante ca sa vad cum e mai bine. Unele bebeficii le am 39 de sapt in total, inainte si dupa ce ai nascut...asa ca ar fi cam cum vreau eu...dar nu as vrea sa stau nici prea mult inainte si prea putin dupa....
Vom vedea cat voi fi de mare....cred ca de asta depinde cel mai mult, de energie si starea de spirit.




Cea mai fericita 18 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:

Iulika, nu pot sa spun de acum cat o sa am chef sa merg la serviciu, insa cred ca nu ma voi deplasa la munca cand voi fi la apogeu, adica in lunile 8-9.

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissbebe

Daca ti se vede venele de pe burtica asta ce inseamna ca in locul ala vor aparea vergeturi? Eu nu stiu si de aia va intreb...ca si mie mi se vad 2 vene...una pe o parte si una pe o parte.... Va rog nu ma speriati



Te rog nu te supara pe mine....dar esti criminala !!!!! asa te panichezi tu de repede la orice spune orice fata, esti o simpatica
Era doar o constatare ca mi s-a intins pielea, ca trebuie bine hidratata si....ca mi se vad si niste vene, ATAT.



Cea mai fericita 18 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Lutoniana eu ma gandesc chiar daca nu ma fac foarte mare nu as vrea sa ma duc ultimele 2 luni la munca si ca o så fie 3 luni pt ca mi-am luat concediu asta e... vreau sa ies sa ma bucur de vara soare så 'circul' cum zic eu la asa zisele lungi plimbåri..eu lucrand de noapte nu ma vad in luna 8 dimineata sa ajung sprintena acasa dupå 10 ore de munca....si apoi daca se poate de ce nu..

Iulika, cea mai fericitå19+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput