Lacul Circului seaca

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pumpkin spune:

Eu vin cu copila din dotare (o imbrac in galben ca pe un boboc de ratza, aducem si creta, bidoane si poze cu lacul pe vremea cand eram plin de lotusi), si am trimis mail prietenelor mele care iubesc parcul asta, iubesc natura si dispretuiesc nedreptatile, asa ca o sa strangem o gasca. Eu am musafiri in a doua zi de Paste dar daca ne intalnim dupa-amiaza incercam sa venim cu tot cu musafiri (daca vor si ei, bineinteles). A doua zi de paste ar fi luni ?
Phane, multumim ca te-ai inscris sa ne ajuti. Mesajele tale apar mai tarziu pentru ca sunt moderate. Te asteptam aici cu mesaje multe si idei...si trece si perioada de proba In legatura cu petitia...s-a mai facut, vezi postarile anterioare ale Visatoarei. Chiar e ilegal sa lipesti afise facute la imprimanta de acasa ? Ce pot sa patesc ? Imi confisca caruciorul copilului sau ii desumfla rotile ? Cat ar fi o amenda ? Dar daca cerem voie sa lipim pe geamurile magazinelor din zona (angst, farmacii, florarii, booboo ) ?
Kid, daca vrei sa ajuti raspandeste vestea (pe la prieteni, pe la capsunele) si spune-mi ca participi la actiune !
Tudorr, ne vedem la miting.

Mitingul ar fi dupa Paste, pe 26, credeti ca 12 ar fi o ora potrivita ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Nu stiu daca ora 12 e foarte buna pentru ca atunci lumea pleaca sa-si hraneasca prichindeii. Nu e mai bine dupa masa, la 4, sa spunem? Pina la urma facem cum decideti, eu vin la orice ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumpkin spune:

Citat:
citat din mesajul lui Natasa

Nu stiu daca ora 12 e foarte buna pentru ca atunci lumea pleaca sa-si hraneasca prichindeii. Nu e mai bine dupa masa, la 4, sa spunem? Pina la urma facem cum decideti, eu vin la orice ora.


Mi-e teama ca 16 sa nu fie ora de somn... Ce ziceti de 11 ?
Si eu vin la orice ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisiacob spune:

Buna fetelor,

Ma inscriu si eu la actiunea voastra! Parcul Circului este parcul sufletului meu.
Sunt superbe ideile voastre si ma angajez cu placere sa particip insa cine ne va face mediatizarea? Daca n-o sa vina presa sau televiziune o sa facem degeaba. Eu zic sa nu ne grabim si sa planificam totul din timp. Si daca cineva are cunostinte de PR poate ne ajuta sa trimitem niste comunicate de presa.
Ce ziceti?

Floricel & comp.(D.N. 09.09.2004)


Traieste azi ca si cum ar trebui sa mori maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumpkin spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisiacob

Buna fetelor,
Ma inscriu si eu la actiunea voastra! Parcul Circului este parcul sufletului meu.
Sunt superbe ideile voastre si ma angajez cu placere sa particip insa cine ne va face mediatizarea? Daca n-o sa vina presa sau televiziune o sa facem degeaba. Eu zic sa nu ne grabim si sa planificam totul din timp. Si daca cineva are cunostinte de PR poate ne ajuta sa trimitem niste comunicate de presa.
Ce ziceti?


Si mie mi se pare cam in graba data de 26 aprilie dar 3 mai se exclude pt ca o sa fie multi plecati din Bucuresti, nu ? Daca o lasam pentru 10 mai mi-e teama ca nu o sa mai gasim lacul...
N-am cunostintze de PR dar mai intreb pe la prieteni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Imi povestea azi mama ca atunci cind s-a construit metroul, lacul a avut aceeasi problema. Numai ca pe vremea aia se mai respectau reguli, legi si au remediat problema. Astia nu dau semne ca ar vrea sa faca ceva. Eu ii suspectez ca asta vor, sa sece lacul ca sa nu afecteze fundatia monstrului ala.

Da, din pacate 26 e foarte aproape si pe 3 mai multi sint plecati (si eu plec in delta). Avem mare nevoie de o televiziune care sa vina, dar inainte de toate trebuie sa ne organizam si nu prea stim cum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisiacob spune:

Putem mai bine sa ne intalnim saptamana viitoare ca sa punem tara la cale. Ne si cunoastem si poate ne vin si idei creative.

Floricel & comp.(D.N. 09.09.2004)


Traieste azi ca si cum ar trebui sa mori maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

ar fi bine sa ne punem de acord, sa ne nimerim in acelasi timp pe forum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns visatoare spune:

fetelor, am ajuns in sfirsit la un net sa vad ce mai ziceti
e bine ca ne stringem
presa la intilnire sponatana nu putem chema, totusi eu tin legatura cu cineva; afisarea fara aprobare e ilegala, dar ideea de a scrie cu creta pe jos peste tot e super ....
si eu am scris celor de la salvati bucurestiul dar inca nu am nici o veste
poate ca ar fi bine sa ii sunam si sa vorbim direct; cu ei ar fi super ca ei fac mitinguri si sunt si ei interesati de salvarea parcului;

daca vrem presa e musai sa fie miting organizat
pe lista aia lunga de linkuri lasata de mine, sunt si ceva forumuri si acolo cred ca sunt oameni care pot fi chemati in strada si ar veni

ar mai putea fi puse afise pe toate blocurile din zona, apoi cred ca tre sa lasam sa circule vorba din gura in gura si rugati si vinzatorii de la magazine sa lase cite un afis ceea ce vrem sa facem

trebuie sa ne unim citi om fi

nici in perioada cind s_a facut metroul nu a fost lacul scazut in halul asta;am vecini care stau de prin 40 in zona si ei spun ca nu a fost nici la seceta asa

oricum ar trebui sa mai scriem o petitie doua, sa stringem semnaturi in parc si sa o punem iar plocon la primaria sect 2, cea mare, la apele romine, garda de mediu, protectia mediului ( am am trimis electronic, dar cea cu nr de inregistrare depusa la ei, cu termen de raspuns de maxim 30 zile ... suna altfel)

e multa munca dar poate mai salvam ceva


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns visatoare spune:

http://forum.hotnews.ro/index.php?showtopic=1238

Mergi la inceput