Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (93)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Reallaura
..Ne ajunge Cleo si Gabitzul cu rautatile lor Azi am mancat ca sparta...
Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE



deci HAAA??? bineeeee.... prima poza cu pasca la tine o trimit. Ca ai numai 54kile!!




o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

A primit cineva indemnizatia luna asta?


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

bine ca-i vata pe batz..nu-mi place
ma gandeam ca-o porumb fiert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Am uitat sa spun ca mi-e dor de Miss, parca n-a mai postat in ultimul timp....sau chiombarlie si grabita cum sunt n-am vazut!
si sa-i spun ca citisem si eu ca pupacelile sunt pt bebe o forma de canibalism....dar sunt o canibala inraita pt ca nu ma pot abtine.il albesc pe saracul copil, sunt disperata dupa el , imi place cum miroase si cred ca de-asta il si pup atat,...mmm

NU AM PRIMIT INDEMNIZATIA!!! VREAU CA NU MAI SUPORT! N-AM MAI STAT ASA PROST CU BANII DIN STUDENTIE!

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alysh

Am uitat sa spun ca mi-e dor de Miss, parca n-a mai postat in ultimul timp....sau chiombarlie si grabita cum sunt n-am vazut!
si sa-i spun ca citisem si eu ca pupacelile sunt pt bebe o forma de canibalism....dar sunt o canibala inraita pt ca nu ma pot abtine.il albesc pe saracul copil, sunt disperata dupa el , imi place cum miroase si cred ca de-asta il si pup atat,...mmm

NU AM PRIMIT INDEMNIZATIA!!! VREAU CA NU MAI SUPORT! N-AM MAI STAT ASA PROST CU BANII DIN STUDENTIE!

Vlady


uof...nici io.
Is tare morcovita, ca is cu mana intinsa la tati,si cand ma intreaba dar ce ai facu cu banii imi vine sa plang.



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Socrate, asa e parca citisem si eu la un moment dat cind eram insarcinata despre ceaiul verde..Nu mi-am dat seama acum...Sa incerc sa nu mai beau...Sau intarc
Alysh, pai de ce sa schimbi acum schema iubita..Mai sunt 2 cel de un an si cel de 2,5...Eu voiam sa spun doar de RoR si prevenar ca nu le mai fac. Cel din urma e clar exclus, oricum ar fi...
Lorich, nu stiu dc la Mirci a fost sau nu pneumococ sau nu, dar mai da si altceva pneumonii?
Anuta_Maria, ce frumosi sunteti!
Gabitzam, pe 17 tb sa verific indemnizatia, sper sa intre..
Cleo, da la Sis cu Pasca...eu m-am razgindit...iar am mincat tot we si azi in prostie...Hmmm
Stefany, vreau si io porumb fiert..mi-ai fkt pofta..Merge si unul copt.
Ce frumoase fete Iasmi si Dariuca
Ylari, esti pusa bine de tot pe treaba.
Fete dragi, nici noi nu venim miercuri. David nu e refacut si nu ma risc mai ales ca vremea nu se anuntza buna...

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=73230cba168c08670e90d4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

mama cat ati scris

sa raspund. Saru-mana fetelor pt raspunsurile legate de ureche. Nu cred ca ar trebui sa ma ingrijorez, pt ca fata nu plange cand o ating la ureche. Decat daca insist se enerveaza si trage capul, dar nu plange. Urechea este curata, nu vad secretii, etc. deci, multumesc ca m-ati lamurit

Ina bine ca ai mai trecut si pe la noi. Ce baietel mare si frumos ai tu acolo. Trecu anu...mai mai. sa mai treci pe la noi

anuta-maria bravooooooooooo, felicitari pt puisor umblaretz. multa sanatate in continuare sa se faca bine sa treaca gatutzul.

eu iaurt ii dau Oke, sanlacta, tnuva, milli -cateodata- orice in afara de danone. si de obicei cu grasime mai multa, nu degresat. cam 1,5 - 3% grasime.

bai nu mai gasesc avocado copt. am luat 2 a i-am gasit la promotie, insa sunt taaaaaaaaari si data trecuta cand am desfacut unul tare era oribil la gust. cum fac sa se coaca? am inteles ca la intuneric/caldura sau lumina/caldura..nici nu mai stiu exact ce sa fac.

haideti sa va spun ce am patit azi. de dimi m-am treezit complet ametita, fara putere, simteam ca as mai dormi. am baut cafea, degeaba. nu imi trecea starea aia. fata parca m-a simtit, ca a chitait intr-una a mancat cu nazuri, cred ca am stat 45 min cu ea la masa, mesteca inceeeeeet, dadea din picioare, n-avea rabdare, dadea din cap nu-nu..asta n-a facut altceva decat sa-mi inrautateasca starea. s-a facut 11 si era vremea sa doarma. ea de obicei doarme dupa masa de fructe pe la 11 dusa, nici nu trebuie s-o legan sau ceva, cade lata. ei, acu, avea chef de chitzait. am lasat-o putin, apoi o vedeam ca se freaca la ochi si atunci incepu calvarul. o luam in brate, urla..o lasam jos, urla. eu planuisem s-o culc si sa dorm si eu putin cu ea. de unde nene? ca o adormeam in brate, lemn tanase, cand o puneam jos, incepea sa planga cu lacrimi de crocodil. fac asta de vreo 4 ori, bai inebunisem, nu alta, ametisem, simteam ca lesin. ma auzi cornel si veni sa ma trimita in sufragerie sa dorm ca sta el cu fata. cum a pus-o langa el in pat, fata a adormit in suspine direct fara leganat&co ma duc in sufragerie si izbucnii intr-un plans..imi ieseau vorbele fara sa stiu din gura. ca nu mai pot, ca imi vine sa mor, ca nu mai rezist, aveam o stare de nebunie, nu va pot explica, ca si cum ma priveam dinafara corpului si ma gandeam doamne cat de nebuna e asta...am adormit plangand, in suspine, leeeemn, veni cornel la mine ca se trezise fata dupa o ora si plangea si el n-o putea lua in brate din cauza operatiei. i-a luat 10 min sa ma trezeasca, iar eu nu-mi amintesc nimic, nimic. parca am dormit somnul mortii in timp ce plangeam, totusi in adanc constientizam ca ar putea fi depresie, insa nu ma puteam opri sa vb cu peretii sa-mi spun tot of-ul

ylari shuuuuuuuuuu bucatareaso de-aci ca poate ne molipsesti i pe noi

despre concursuri..hmmm. ultima data la ala cu pampers aveam 141` acu am 120. si sunt copilasi cu 4000 de voturi acumulate intr-o saptamana, ceea e ciudat. asa ca, mai bine zic pas. nici poza fetii n-am mai votat-o. nici n-am mai deschis pagina de nervi cand am vazut ca mi-au luat din voturi.

am uitat sa va spun. azi au iesit 3 puiuti din clocitoare. mai tineti minte ca anul trecut pe vremea asta aveam puisori, vi i-am aratat in poze. au pus o clocitoare aici ca la tara au lasat-o pe baba sa le intoarca (adica sa invarta de o maneta) si aia a inteles ca trebuie sa intoarca cutia peste cap!!! a spart vreo 30 de oua! adica toate!![ :-)))] si asa s-au hotarat sa ii aduca aici pana ies. si am luat fatuca si i-am aratat un pui. a atins putin cu mana in timo ce-i povesteam eu ca e pui, sa-l iubeasca, ca e sufletel mic ca ea, etc si apoi s-a rusinat!!!!!!!!11 a pus capul asa intr-o parte si zambea si se uita cu coada ochiului draga de ea

stefany vata pe batz iubita!!! ma holbai si io la poza ca al prost sa vad de care om vorbesti ce spirit de obs ai esti tare

ma duc s-o exilez pe fatuca ca asta np doarme cu mama


revin



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

Citat:
citat din mesajul lui Alysh

Am uitat sa spun ca mi-e dor de Miss, parca n-a mai postat in ultimul timp....sau chiombarlie si grabita cum sunt n-am vazut!
si sa-i spun ca citisem si eu ca pupacelile sunt pt bebe o forma de canibalism....dar sunt o canibala inraita pt ca nu ma pot abtine.il albesc pe saracul copil, sunt disperata dupa el , imi place cum miroase si cred ca de-asta il si pup atat,...mmm

NU AM PRIMIT INDEMNIZATIA!!! VREAU CA NU MAI SUPORT! N-AM MAI STAT ASA PROST CU BANII DIN STUDENTIE!

Vlady


uof...nici io.
Is tare morcovita, ca is cu mana intinsa la tati,si cand ma intreaba dar ce ai facu cu banii imi vine sa plang.



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008



Aoooooleeeeeeuuuuu, nu ma mai deprimati, eu maine ma duc sa redepun dosarul ptr indemnizatie, sper ca am toate actele, ca ma duce socramiu si face ala spume daca il duc degeaba pana acolo.
Daca vreti sa stiti am facut si curatenie in bucatarie, luna luna, nu-mi vine sa cred dar sunt rupta.
Iulia of, ai grija mai nu te mai deprima, incearca sa te odihnesti mai mult. Pupici sa iti revii repede.
Si mie mi-e dor de Miss.
Alysh, multumim, chestia e ca s-ar putea sa fie de operatie, nu va merge asa doar cu tratament. Si io o pup pe Eva de o albesc, crede-ma!!!
Cleo, asa, asa trimite la Laurita sa mai puna si ea macar o shunculita acolo, cat de mica!

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Simo, pt ca stam prost cu banii si m-am gandit ca daca tot e gratuit la stat sa merg la dr de familie. Pe mine fiecare vaccin m-a costat in jur de 5 milioane: vaccinul + dr privata. Dau si acum daca e necesar, daca e obligatoriu sa continui cu Infarixurile. Asta era de fapt si intrebarea si ma intereseaza mult raspunsul, daca ai idee zi-mi si mie Saru'mana

Iulia, cred ca meseria asta frumoasa de mamici ne mai si epuizeaza uneori. Si mie imi vine cateodata sa URLU dar pana acum vad ca m-am controlat, insa nu e usor. Cred ca e normal ce-ai simtit, ce-ai facut, te-ai eliberat, stai linistita, nu-i nimic grav

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salve!

Alysh eu stiu ca nu mai poti face de stat daca ai facut vaccinuri platite inainte...poti in schimb sa faci Pentaxim in loc de Infarix...e cu 1 mil mai ieftin. Tin pumnii sa intre banii repejor.

Iulia ma bucur ca ai reusit sa recuperez din bani...poate ma ajuti si pe mine ca nesimtitul de la care am luat ap asta si acum are sa ne nea vreo 8 mil
Recuperator te facem!

Anutza ti-am vazut umblaretul!

Ina bine ai revenit! Imi pare rau ca ati avut pb.

Gabi te inteleg perfect...asa si io cu Tedy...citeam azi ca ala de a castigat a cumparat 1200 de sticle

Cat despre concursurile si topurile de aci...cine merita sa fie mentionat nu e niciodata...cred ca a fost totusi unul pe bune...cel pe care l-au castigat tripletii.

Eli e mai bine dar ma dispera ca nu mai e frate-su acasa si vrea sa o tin io in brate non stop. Io ii dau iaurt si cu 6% grasime de la napolact, dar stiu ca zuzu, campina sunt ok.
Lui Cristi i-am dat Zuzu dupa 1 an...nu mai iau lapte praf...o sa fim pe la mama si ii dau de vaca.

Am luat azi o revista faina -super kids- mi se pare chiar interesanta!

Va pup si sper sa intru mai des! Simo

PS: desi tin post si io mananc ca sparta

Mergi la inceput