FIV in Europa (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Buna Dimineata!
Ala i-mi pare rau pt esec ,dar data viitoare va fi bine cu siguranta.
Fetelor la cite zile se poate face test de sarcina in urina? eu am din tara test de la ozon,e bun acest test sau mai bine sa-l arunc?
Eu cind am facut transferul am avut endometru 12 mm ,cred ca e bun....mie med.mi-a zis ca abia saptamana viitoare sa vin sa fac un test de singe la ei,azi la mine find ziua a 9 de la transfer.
Azi trebuie sa fac intramuscular o fiola de progesteron si una de i estogen....si mai am vineri ultima dupa care lunea viitoare abia test-ul de singe.
Eu ma simt tare balonata si am usoare dureri de burta dar vage si scurte de citeva secunde astea le-am avut tot timpul de cind am facut transferul ,iar la ovare ma mai inteapa peste zi din cind in cind ,e din cauza Utrogestului sau din cauza stimulari care am facut-o????


Looana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Looana, eu citeam pe aici pe undeva ca cel mai devreme poti sa faci un test de sange in z12 de la punctie (ziua punctiei=ziua 0). cu alea de farmacie, parerile sunt impartite, ideea fiind ca se pozitiveaza mai greu si poate sa iti iasa negativ, desi tu poti fi insarcinata... asta e dupa puterea fiecareia, ca si eu visez la un test din asta, dar sper sa reusesc sa ma abtin...
Altfel, semnele suna bine

Kitta, ma tot gandeam ce mai faci, ca stiam eu odata, demult, ca trebuia sa te duci la Innsbruck... si chiar asteptam vesti de la tine. cand o sa iti mai rupi ceva timp, poate ne povestesti mai multe despre clinica si ce impresie ti-au facut, eventual comparativ cu clinica din Viena.
Altfel, bafta porceasca, cu carul, sa nu ratezi nici gainatz, norocel, etc. ca e frumos turismul prin austria, dar parca nu strica sa tarasti si un carucior dupa tine...


still counting: 1,2,...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

Looana, eu zic sa faci mai bine un test din sange, adica bhcg. Iti va arata ca esti insarcinata mult mai devreme decat testele de urina. Eu am avut testele de urina negative si bhcg-ul a fost pozitiv. Abia dupa cateva zile s-au pozitivat si cele de urina, prin ziua 14 de la ET, deci 17 de la punctie. Alte fete au avut teste pozitive mai repede.
Mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

Pisix Nu ne mai spui nimic? Sper ca esti bine si tu si bb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Fetelor eu am facut acuma un test de urina de la firma Ozon,si a iesit slab pozitiv,se vede cele IIdar foarte vaga roz deschisa.Oricum nu ma inbat cu apa ,ma gindesc ca poate e din cauza injectilor cu hormon (Bravactid)inainte de punctie si una care am facut-o in ziua transferului si poate mai ceva de la ele inca in singe....
Vedem saptamana viitoare,desi medic-ul mi-a zis sa nu i-mi fac nici un test dar daca tot le aveam in casa ce sa fac trebuie sa le folosesc,nu
La mine azi e ziua -9 de la transfer si ziua a-11 de la punctie.

Looana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

Looana eu zic ca e de bine. Mai fa si maine unul, daca nu vrei sa faci din sange.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ala77

Looana eu zic ca e de bine. Mai fa si maine unul, daca nu vrei sa faci din sange.


Ala,pai ala de singe mi-l face abia lunea viitoare,ca atunci m-au chemat la ei la clnica unde am facut FIV.

Looana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Loona pai esti sigur gravi
Nu stiu de ce te duci abia saptamana viitoare la beta, daca esti in Z11 de la punctie, joi poti face testul linistita

Felicitari draga mea !
ala - eu sunt bine, astept sa-mi creasca beta sa ma duc sa-mi vad si eu punctuletul la eco

AzooGirl -a.obstructiva
2007 Biopsie pozitiva
ICSI 1 & 2- 2007/2008 - Gynera -nereusite
ICSI 3 - Kinderwunsch Wels - fara ET(embrioni de proasta caliate)
ICSI 4, la AZVUB Bruxelles - bhcg pozitiv, asteptam prima eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pisi

Pt voi fetelor Patologia imunologica a implantarii oului





Miki Anul asta pun de-un pui ( sau doi )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Looanafelicitari graviduto. Doamne ajuta sa fie bine. Tinem pumnii.

Pisix abia astept sa ne povestesti de prima eco. E asa emotionanat.

Ala cele mai sincere pareri de rau.

Kitta multa bafta la noua clinica. Tinem pumnii stransi.

Bafta multa tuturor.

elena +24
Burtica mea la 22 sapt
Cosulete bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput