Rugaciune ortodoxa pt.a dobandi prunci(36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Imi pare rau pentru cei plecati...asta a fost planul Dumnezeu. Desi este foarte greu sa spui rudelor (mamei, sotului) ca in planul lui Dumnezeu statea scris ca cele mai iubite fiinte sa ii paraseasca.

Magdita, tot ce pot sa fac este sa te imbratisez si sa te rog sa fi si in strafundul sufletului tot asa optimista pe cit de "citim" noi.

Theiuta

Mami si Nicolas


Sanatosi sa fim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Magdita: Imi pare tare rau.....offf,sa te ajute Bunul Dumnezeu sa vii cu vesti bune cat mai repede!
Dragele mele, e cam devreme, dar vreau sa va urez "SARBATORI FERICITE"!!! Fie ca aceste sarbatori sa va aduca in suflet linistea de care avem cu totii nevoie!! Iar dupa, sa vedem aici cat mai multe vesti bune!!
Eu plec azi spre Moldova si nu stiu daca voi avea acces la net.
Va imbratisez pe toate cu drag!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

magditusca , nici nu imi pot inchipiu prin ce treci .. nu pot sa gandesc ca ti se intampla asa ceva ... sa dea DD sa te lumineze si sa faci asa cum e mai bine pt voi si pt bb

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luca2008 spune:

off magditu meu drag , speram ca macar despre tine sa aud vesti bune. Nu stiu ce sa iti spun ....Dumnezeu stie ce planuri are cu noi..
Data viitoare va bine pana la capat.
”Construieste-ti in minte o imagine a reusitei tale. Pastreaza aceasta imagine cu tenacitate, nu ii permite sa dispara. Mintea ta va cauta modalitati de a dezvolta aceasta imagine ... Si nu-ti imagina nici un fel de obstacole.“Norman Vincent PealeDoamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Va multumesc din suflet tuturor . Sa va rugati pentru mine maine dimineata.
Doamne ajuta .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Draga mea, sa stii ca suntem cu gandul si cu rugaciunile noastre alaturi de tine, pt ca sa treci cat mai usor peste interventia de maine.
Dumnezeu o sa te binecuvanteze cu un BB anul acesta. Rugaciunile tale te vor ajuta sa devii mamica.




Citat:
citat din mesajul lui magdita

Va multumesc din suflet tuturor . Sa va rugati pentru mine maine dimineata.
Doamne ajuta .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!



MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii

..............................................

Nimic nu este intamplator!
..............................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe3 spune:

Imi pare rau pentru cele care au probleme si le doresc sa nu isi piarda niciodata optimismul si sa nadajduiasca in ajutorul lui Dumnezeu!La fel o sa fac si eu si sa auzim de acum inainte numai vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

fetelor cum stati cu curatenia? eu de abia ma adun de pe drumuri si am emotii mari cand ma gandesc cate sunt de facut prin casa .

magdita sa fii tare si cu moralul cat mai sus si in curand DD iti va trimite alt bebe. te pomenim in rugaciunile noastre.

maine cu ajutorul MD ma impartasesc si eu si daca am suparat pe cineva imi cer iertare de la voi si DD sa ma ierte si pe mine

"Cand traiesti cu Dumnezeu gasesti fericire si in nenorocire"-Sf.Tihon Zadon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sissica spune:



salutate fete bune,
am si eu o nelamirire,cum va descurcati cu facutul mancarilor,cozonacilor ,daca postiti,si n-are cine sa va ajute?



vreau si eu un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrasonia spune:

magdita o sa fie bine si cu ajutorul lui Dumnezeu o sa iti tii in brate cat mai curand. noi iti suntem alaturi si ne pt tine

sissica eu de obicei pun "dupa ochi" si pana acum a fost bine

oanka spor la treaba.

Doamne ajuta si post usor cat a mai ramas

Mergi la inceput