Rugaciune ortodoxa pt.a dobandi prunci(36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebe3 spune:

Pentru pomelnic la manastirea Tismana-adresa e-Maica stareta(sau maica Veronica-secretar,maica Modesta-econom),Sfanta Manastire Tismana,oras Tismana,jud.Gorj,cod 217495.Se scrie un pomelnic si pentru ce anume il soliciti,scrii ca vrei pt.40 Sfinte masluri sau liturghii si pui in plic 20 lei noi.Mai bine il trimiti recomandat si mai platesti inca aprox.5 lei noi.Maicile iti trimit apoi si o scrisorica cu o icoana dupa ce au primit pomelnicul.Multumesc pentru vorbele bune si pentru incurajari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

am terminat curatenia generala...............uraaaaaaaaaaaaaaa..dar sunt terminata si eu fiziccc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Dumnezeu s-o odihneasca in pace pe Ana Maria si Felicia

33 + minune de Maya Teodora
AMR 7 saptamani Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Buna dimineata,

Imi pare rau sa va dau vesti proaste : din nefericire, sarcina mea este o sarcina fara embrion, care va trebui intrerupta saptamana aceasta. Pur si simplu am "tras un loz necastigator" , ca sa il citez pe dr.T , pentru care am toata stima.
Va multumedc tuturor celor cate v-ati gandit la mine si mi-ati tinut pumnii : Feli, Madutz, Lali.
O sa-mi revin, pentru ca eu sunt o femeie puternica, ce nu se lasa doborata de un asemenea esec, si sunt convinsa ca voi reusi in curand sa imi implinesc visul de a-mi tine copilasul in brate .

O veste buna : aseara mi s-a nascut nepotelul prin cezariana, are 3.700 gr si il va chema Mihai. De-abia astept sa merg sa il vad la spital astazi.
O zi insorita va doresc, din toate punctele de vedere .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?
Dumnezeu a raspuns:
-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tānjesc sa fie copii; ca īsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi īsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.
...ce ai dori ca oamenii sa stie ?
Dumnezeu m-a privit zāmbind si a zis:
-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna"
"Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Paler
Anul asta se va intampla din nou, iar atunci va fi perfect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellenii spune:

Off Magdita, imi pare tare rau!
Poate data viitoare va fi bine.
Eu nici macar nu stiu daca a avut embrion vreodata. Era prea mica sarcina cand am pierdut-o. Pe fisa imi scrie sac gestational cu ecou vag greu sesizabil. Mi s-au imprimat pe creier cuvitele alea. Stiu ce inseamna si stiu cat doare, mai ales ca ne dorim un atat de mult! Sanatate multa si putere sa o iei de la capat!

www.inimacopiilor.ro/campanie/campanie.php" target="_blank">INIMA COPIILOR


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellenii spune:

Felicitari pentru nepotel! In curand am sa te felicit pentru copilasul tau, ai sa vezi!

www.inimacopiilor.ro/campanie/campanie.php" target="_blank">INIMA COPIILOR


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

magdita - fata puternica! Imi place de tine ca ai moralul sus. Imi pare rau ca a fost sa fie asa. Chiar aseara ma gandeam sa te intreb in dimineata asta ce mai faci... imi pare rau pt. rezultatul de azi. E bine ca macar stii acum ca poti ramane natural... doar ... tre sa tragi un loz castigator, cum ai spus si tu. Doamne ajuta!

Doamne ajuta!
11+
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Magdita imi pare atat de rau sa aud ca BB nu e in burtica. Te rog sa iti pastrezi optimismul si credinta ca in scurt timp Dumnezeu te va binecuvanta sa fii mamica.
Vreau sa vina mai repede Pastele si ieri si azi dimineata am citit numai vesti triste. Nu mai vreau sa aud vesti rele. Gata!
te imbratisez cu drag



MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii

..............................................

Nimic nu este intamplator!
..............................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Laura cum te simti mamico?
Cand am citit ca ti-ai pus AMR, m-a trecut un val de bucurie!
Abia astept sa ne pui poze cu mititica ta!


MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii

..............................................

Nimic nu este intamplator!
..............................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana80 spune:

Dumnezeu sa ii ierte pe Ana Maria, Alin, Emma, Felicia si sa aiba grija de cei dragi ramasi in urma lor...pentru ei va fi cel mai greu
Ma voi ruga pentru sufletele lor!
Magdita, am inima stransa si nu stiu ce sa-ti spun decat ca te admir si sunt sigura ca vei reusi!
Doamne ajuta!

oana

Mergi la inceput