FIV sau inseminare cu donatoare/donator(17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Dragele mele, ma bucur sa vad ca ati inceput un capitol nou , sa fie norocos si cu multe reusite !!
M-am intors de la Sibiu , unde spre marea mea uimire si surpriza mi-a gasit 2 foliculi grasuni si a 2-a zi am facut si inseminarea. Trebuie sa mai iau si azi pastilutzele cu estrogen pt. endometru , dar sa stiti ca a fost cam subtire , cu tot estrogenul luat . Dr. a zis ca e totusi bine endometrul asa ca am trecut la treaba.....inseminarea a fost in regula si acum urmeaza asteptarea......
Sper ca aceste Sfinte Sarbatori sa-mi aduca o veste buna.....
Va doresc PASTE FERICIT tuturor celor care sarbatoriti azi , iar ortodocsilor cu nume de flori LA MULTI ANI !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Am facut o pauza la bucatarie (avem un sarbatorit in familie) si m-am intors cu amanunte.....Am facut stimulare cu closty 5 zile , 2 pe zi si am avut 2 foliculi de 19 si 18 mm , in aceeasi zi am facut pregnyl si in z11 am facut inseminarea .
A mers totul f. repede mai ales ca nu ma asteptam, la Sibiu in timp ce mergeam spre clinica i-am spus sotului meu " sa mergem mai repede , sa-mi spuna ca n-am foliculi ca sa ne intoarcem acasa ". Uite ca la mine n-a mers la gonal si a mers cu anticul closty .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

simonete felicitari pt reusita si sper sa iti prinda. Imi doresc cat mai multe gravidute in ptimavara asta. Te pup si La multi ani aniversatului/ei si petrecere frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

fetelor anunti si eu azi Ziua 1 si incep o noua lupta, sper sa reuseasca stimularea luna asta ca sa pot face si eu inseminarea. Marti incep injectiile cu gonal, imi poate spune cineva cum sunt? Sunt dureroase, unde e zona cea mai putin dureroasa in jurul buricului(stanga, dreapta, sus, jos). Spre rusinea mea sunt foarte fricoasa cand e vb de injectii de aceea pun cat mai multe intrebari. Va pupic si petrecere frumoasa celor care isi aniverseaza azi ziua de nume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns @dodo@ spune:

simonete, iti tin pumnii stransi si sper intr-o reusita. Ma bucur ca ai putut face inseminarea si sper ca peste 2 saptamani sa fii cea mai fericita graviduta din lume.
diana, nu sunt chiar asa de dureroase, eu mi-am facut la FIV 3 singura in burtika, dar apoi le-am facut in mana. Si acum la IAD tot in mana le-am facut, mi se par mai usoare, caci si eu am frica de injectii si de ace. Dar ce nu facem noi pt a ne indeplini visul. Spor la injectat si sper ca de data aceasta sa poti face inseminarea.
LA MULTI ANI, tuturor fetelor cu nume de floare, sa aveti parte de un an cat mai bun, plin de bucurii si mai ales multa, multa sanatate.
bytzi, multumim pt noul capitol, sper sa fie plin de vesti bune si de gravidute printre care si tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

dodo multumesc mult. de miercuri o sa incep gonalul, 1 pe zi, seara o sa vb cu o vecina care este asistenta sa mi le faca ca sincera sa fiu nu prea am curaj sa mi le fac singura . tu ce faci, cand intri in hora? dc stai pe bara/ e pacat sa pierzi lunile. In timpul asta poate veni barza. Te astept cu vesti noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:

Paste Fericit tuturor,Cristos a inviat !!!!!

Azi de pasti Z 1 si 2 test negativ.....nu mai am lacrimi

Asteptand o minune



"Problemele aduc experienta,iar experienta aduce Intelepciune"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

Eva imi pare nespus de rau ca nu ai reusit, cuvintele sunt de prisos. Suntem alaturi de tine pana la capat. Bafta in continuare si sarbatori fericite alaturi de cei dragi. O sa vina si ziua noastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Doamne,eva nici nu ma aseptam sa nu vii cu o veste buna cuvintele sint de prisos mai ales intr-o zi asa sfinta cu o asa mare suparare



doamne ajuta-ma sa am si eu un bebe


"Speranta,ca si credinta,nu inseamna mai nimic daca ii lipseste curajul;
nu inseamna nimic daca ii lipseste riscul."
(Thornton Wilder)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

simonete,numai pe ascuns lucrezi ,doamne cit ma bucur pt rezultat si cind stiu ce disperata si dezamagita ai plecat vineri la Sibiu
si mai ales ma bucur caci si eu am aceeasi schema de trat closty+klimadynon ..dar de ce nu ai intrebat cit e endometrul?uff




doamne ajuta-ma sa am si eu un bebe


"Speranta,ca si credinta,nu inseamna mai nimic daca ii lipseste curajul;
nu inseamna nimic daca ii lipseste riscul."
(Thornton Wilder)

Mergi la inceput