"Mamici de zmeurici de iulie - august 2009" (38)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_i_s_s_y spune:

Buna fetele! Remember us?
Pleaca si omu o saptamana de acasa si dup-aia, doua va tot citeste!!

Ce a trecut timpul!! Cand va vad pe unele dintre voi cu 25+...wow..
Noi suntem bine si...SUNTEM FETITA!!!!!!!!!!!!
Ieri am fost la CJ la dr...si ne-a spus ca e 100% fetita
Neasteptat...dar incredibil de frumuos...chiar daca (nu stiu de ce) eram sigura ca bebelu e baiat...surprise!!!

In rest ma lupt si eu cu oboseala si cu kg...am deja 7 kg in plus...am o burta....de parca sunt in 7 luni...important e ca bebelina e bine, e mare, frumoasa, desteapta si devreme acasa.
La multi ani sarbatoritelor!!!!!!!!!!!! Sa fiti fericite si sa aveti bebici sanatosi.

NOi inca nu am cumparat nimic pentru bb...nu stiu de ce...nu snt superstitioasa...dar chiar nu mi s-a aratat...stiti voi ca atat de stresata am fost....
Saptamana trecuta am fost in Austria...gasca la ski eu la plimbare cu septuagenarii...la SCS in Viena e incredibil ce poti gasi pt bebici...carucioarele insa tot alea prea scumpe imi plac...ajung si la 5-600 de euro alea 3 in 1 cum vreau eu...ma mai gandesc. Oricum planific o iesire in Austria peste vreo 2 luni (am noroc ca sunt in vest si nu fac prea multi km in Romania).

WOW...inca nu-mi vine sa cred ca e fetita!!!!!! Nu mai pot de dragul ei!!!!!!!

Va rog sa-mi puneti si mie un carucior roz

Va pup fetele! Pun pe contul comun o poza cu burtoiul (ca de mult nu mai e burtica)
De nascut, vrae sa nasc la CLINICA GYNIA, CLUJ,DR. FULGA FLORESCU

PUPE!!!!!!!!!!!!!!!


20+
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev235pr_.png" alt="pregnancy due date
http://bd.lilypie.com/vqy9p2.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=missy&year=2009&month=8&day=25&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_1979 spune:

Fetele , mi-au venit rezultatele de la analize si am glicemia 76, insa am o usoara anemie , respectiv 11.2, valori normale 11.7-15.5 si leucocitele putin marite 10.11, valori normale 4-10 , trombocite 458 valori normale 150-450 , insa am avut afurisita de gripa . Va pup pe toate25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

si de la noi!
De ieri de cand m-am necajit cu Emma, bb misca foarte tare si jos de tot. azi noapte m-am trezit si ma rugam sa se opreasca...simteam ca nu mai pot...asa tare dadea. Simt si o presiune jos....cred ca e tare joasa sarcina asta...luni sun pe dr. sa vad ce-mi da pt. stafilococul gasit si il intreb si de miscarile astea.
In rest ok...profitam de weekend, de vreme frumoasa si de ajutorul lui tati...mai fuge el dupa smecherie...respir si eu, ma relaxez.
Meleea nasol cu numele Alexandru, dar stai linistita, astea sunt superstitii. acum suntem si mai sensibile si punem tot raul inainte, dar totul va fi bine.
Moniland super pret ai scos pe mobila. spor la gasit saltele si restul accesoriilor.
Patricia pai cred ca stai cel mai bine la cap. kg...2,5.
Rallu sa-ti traiasca sotiorul!! nasol cu cazatura, sa ne ti la curent. Doamne ajuta sa nu fie nimic grav.
Missy felicitari pt. fetita!!!
Mare curaj pe tine sa mergi peste vreo 2 luni cu masina in AU.
Andreea ma bucur ca ti-a iesit ok glicemia. anemia si la mine e jos, in sarcina sunt multe care se schimba, cel mai bine du-te cu rezultatele la dr. sa le interpreteze.

pt. cele care sarbatoresc maine:
fericit sa aveti! Fie ca Invierea Domnului sa va aduca multa lumina si pace in suflete!


_
Gio25+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Seara buna,dragi gravidute!

Si eu am fost foarte impresionata de plecarea Emmei in calatoria fara intoarcere,urmaream evolutia starii de sanatate de foarte mult timp si am sperat ca va fenta moartea,am sperat asta pina in ultima secunda .
Era de virsta fetitei mele,copilas de 2002.

Vroiam sa va zic ca odihna nu-i de mine,cel mai mult imi prieste viata plina de-acasa .Am dormit vreo 2 ore la prinz si m-am sculat cu durere de cap si ameteala.A fost foarte cald aici ,soare,totul inflorit si ba ne-am plimbat,ba am stat in gradina,fiica-mea a vopsit oole cu bunica.
Abia astept sa se culce,aici obiceiul de Pasti e sa se ascunda oo de cioco,dulciuri(iepurasi)si mici cadouri prin casa,prin gradina si miine ne apucam sa cautam asa ca in seara asta avem treaba .Au venit si cei doi cumnati acasa asa ca fiecare are un cadou pt fiecare,vom aveam ceva timp de cautat.

Moniland,sa stapiniti sanatosi mobilele .Veioza din aceea am si eu dar luna galbena,o am de la fiica-mea si e f practica.Am avut un bec ff mic la ea si o aprindeam noaptea cind ma sculam pt unele trebi(alaptat,schimbat).Ochisem si eu un covor pt camera baiatului la Ikea dar inca nu ma grabesc,prin iulie vreau sa termin totul,poate pina atunci ma hotarasc si la un ceva pe perete .

Meleea,sa stii ca si eu am asa o superstitie cu numele Daniel.Imi place f mult,l-as fi vrut pt baietelul meu dar am un nepot de verisor primar cu numele asta si nu a fost prea norocos(intii i s-au divortat parintii,el a ramas cu tata de care a fost ff atasat,tata a suferit un infarct si a murit pe cind avea el vreo 16-17 ani iar el,Daniel,probabil ca in urma socului a facut diabet,acum are vreo 23 de ani,o stare de sanatate precara si multe alte probleme...)iar eu asociez numele cu el si din cauza asta am preferat sa nu-l aleg.

Patricia,si mie imi amorteste noada cind stau prea mult,am avut si eu cazaturi in special la patinoar.

Giova,ia niste magneziu,relaxeaza musculatura.Cit de jos simti miscarile,mai jos de linia chilotului?Eu simt si sus si jos,bebe are treburi cu splina mea,in special.

Missy,felicitari pt fetita!

Lucialusi eu urmeaream subiectul acela de la Birfe...,a luat o intorsatura cam brusca .
Iti tin pumnii luni,sa fie totul bine.Of,abia astept sa ne vedem cu puiutii sanatosi in brate.Desi la sarcina asta mi-am propus sa ma bucur mai mult de burtica totusi,ca orice mama,sunt nerabdatoare si pina nu-mi vad puiul,nu-s 100%linistita,stiti voi sentimentul...

Celor care miine isi serbeaza ziua numelui deci au nume de flori,va doresc:La multi ani!.

Celor care sarbatoresc si miine Pastele,va doresc:Paste fericit!




_
Alina,mami de printesa si baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Missy, felicitari pentru fetita! daca esti asa fericita, nu pot decit sa ma bucur de schimbare!
au fost foarte multe rasturnari de situatie in odiseea aceasta, parca nuimi aduc aminte la prima mea odisee sa fi fost asa multe. sint curioasa cite vor mai aparea pina la sfirsit

Andreea, ma bucur ca nu e diabet!restulm se rezolva

Giova, nu stiu ce sa zic daca stau cel mai bine, asa reactioneaza probabil corpul meu pentru ca am avut suficiente kg in plus inainte, altfel nu imi explic. este exact ca la prima sarcina, chiar pot spune ca ma simt putin mai slaba caci imi pica si pantalonii de pe mine. astea 2,5 kg sint strict sarcina, sani, fluide cred. la prima sarcina imi faceam probleme, dar a iesit un copil perfect sanatos asa ca nu pot decit sa ma bucur si analizele mele erau ok, doar in trim III a fost nevoie sa iau fier.

Alina, ce frumos trebuie sa fie acoloiti doresc petrecere placuta in continuare.
si eu am nume si de fete si de baieti pe care le acociez cu ceva rau sau cu o persoana rea, fiecare cred ca are. Insa Daniel imi spune cu totul altcevasi este cap de lista deocamdata.
durerile le-am simtit aseara f puterinice poate din cauza ca am stat numai in piciaore si am tras de toate puterile, ca se lasa pe ambele fese si nu puteam sa mai merg. o fi fost o criza sciatica oara sau noada da asa puternice? cind eram copil imi amortea mereu asa dureros, dar acum adulta nu; ca adulta ma doare coloana, dar in sarcini nu (ciudata mai sint)

Moni, multumesc! sa le stapiniti sanatoase, sint toate f frumoase!

eu azi am avut o zi tare proasta, nu stiu daca are legatura cu faptul ca ieri efectiv m-am epuizat la maxim, dar am fost toata ziua extrem de obosita, ametita, fara vlaga, fara pofta sa maninc ceva, aproape totul imi provoca greata. am gatit aseara o mincarica de pui cu fasole verde, nici nu am putut sa o privesc, i-am incalzit azi fetei si mi se intorcea stomacul pe dos.poate sa faca oboseala asa ceva? nici acum nu ma simt grozav, dar am putut minca totusi ceva. m-am bagat in pat sa dorm putin si am niste vecini care de cind am ramas gravida sint numai in reparatii, si asa am norocul in fiecare simbata si duminica sa ii apuce la la 3-4 baraiala si bocaneala (inainte nu ma deranja asa rau ca nu dormeam la prinz, dar acum simt nevoia) efectiv am facut o criza de nervi si nu stiu cum sa procedez, ca nu e prima data! atita nesimtire...

Un paste fericit tutuor celor care sarbatoresc pastele catolic!!

Patricia s23 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza1181 spune:

buna seara,
missy felicitari pt vestea minunata!!!!fetitele sunt la putere yupiii;asa a fost si la mine dar pana la urma e fata 100% si se vede si in poze la fatuca ca a stat super bine la pozat

'La multi ani' tuturor sarbatoritelor!!!cam cu intarziere scuze

pupici tuturor burticilor

+21


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Haideti sa pun o intrebare.
Cate dintre voi ati stiut ce aveti adica sau inainte de a va duce la doctor si asa a si fost?
Nu ma laud dar am stiutde cand am vazut doua liniute.Si asa este.


Mada 20+Eva-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

eumada, la prima sarcina am stiut din prima clipa ca este fetita, am simtit si am visat de multe ori ca o nasteam, ca ii vedeam fatza, etc, etc si alte vise premonitorii ca e fetita.
partea proasta e ca si de data asta am simtit la fel, am visat la fel mereu m-am vazut mama de 2 fete si de aia am fost asa de ravasita.

Patricia s23 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Hello dragutelor

Greu tine omul pasul cu voi. Sunteti ca niste albinute tare harnicute la scris.

Eu de vreo cateva saptamani ma lupt cu o gastrita care devine din ce in ce mai violenta. Din cauza durerilor de stomac nu pot dormi nici noaptea nici ziua. Luni ma duc sa imi fac niste analize si marti merg la doctorul gastroenterolog sa vedem daca gasim buba. Am intrerupt tardiferonul si azi mi-a fost mai bine. Mie si frica sa zic numai sa nu ma apuce iar durerea.
Azi ne-am pregatit si noi pt Paste iar acum ne pregatim sa plecam la inviere.
Paste fericit si lumina in suflet celor care sarbatoresc pastele.

Pupici tuturor si multa sanatate.


elena +23
Burtica mea la 20 sapt la
Cosulete bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coccorina spune:

Iacata-ma's si eu prezenta dupa o zi de smotru. Cam greu ce-i drept, ma simt din ce in ce mai grea si ma misc in reluare.Ma doare spatele dupa o zi din asta si cand ma ridic de jos si cand stau la orizontala, eeh, trecem noi si de asta.
Rallu ai grija, daca a miscat bb si sunteti bine atunci e ok.Eu am doua prietene care au nascut deja si amandoua au tras cate o cazatura de numa numa si mi-au spus clar, 'ai grija pe unde calci'!!, de parca noi am vrea..
Missy felicitari ptr printzesa, si eu am simtit o bucurie imensa in suflet cand am aflat de bbelina mea
Andreeabine ca esti bine, variatiile mici sunt normale, asa ca stai fara grija
Alina mare dreptate ai, si eu ma simt mandra de burtica, chiar ffff mandra dar exact la fel de-abia astept sa-mi vad puiul in brate si abia apoi pot sa ma simt linistita 100%
Moni sa le stapiniti sanatoase, sint toate f frumoase!
Patricia imi pare rau ca nu te simti bine, vb cu medicul si vezi c epoti sa iei. IAr in ceea ce priveste starile de nefoame, sau nevlaga, sau iritabilitate, stai linistita ca nu esti singura. Si eu mai trec prin de-astea cateodata, de cand cu sarcina, si probabil multe alte fete.
Un paste fericit tuturor celor care sarbatoresc pastele catolic!!

Eumada eu am stiut de prima data, si poate si din cauza ca dintotdeauna mi-am dorit fetita, asa a fost si tare mai sunt fericita
Va poop fetelor, sa aveti o duminica placuta

viitoare mamica fericita!!! 24+ Isabelle
Zambeste, viata e frumoasa!!!

Mergi la inceput