Emma a plecat... |Condoleante|

Raspunsuri - Pagina 46

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miriama spune:

Invingatoarea Emma!!

Nascuta de Sanziene si trecuta in vesnicie de Paste/Florii! Cu adevarat aleasa a Domnului!!

Condoleante familiei si pace in suflete!




"Arata-te puternic cand esti slab si slab cand esti puternic"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Consi spune:

Doris e foarte frumos montajul!
Aida...!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Ce trist... imi lipsesc cuvintele

As dori doar sa ma alatur si eu celor care au fost, sunt si vor fi cu gandul si cu inima la voi. Condoleante familiei, putere multa EMMA, drum bun, micutzo, ingerash scump...

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui Doris-Alina


Cu acordul Aidei, am realizat, acest film.
Pentru Aida si pentru voi...cei care o purtati pe Emma in suflete!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici!







BLOG DC-Impreuna Timisoara


Caut cu lumanarea orice:)) ...uneori chiar gasesc!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories




Offff Doamne...cat e de crunt, si dureros...mi-as dori un colt numai al meu, sa pot plaaaange, sa-mi scot din suflet ura si furia, ptr nedreptatile ce se intampla in lumea asta...si sa cer iertare Domnului ptr "cearta" cu El din sufletul meu...

Putere, dragi parinti...
Licurici curat...drum bun si luminos...
Aida, mama draga...forta iti doresc, mai ales ptr puiul ce-ti creste in burtica...
Dumnezeu sa va binecuvanteze




Nikole, mami lui Albastrel
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Doris, foarte frumos realizat montajul si ...tulburator!


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

"O lumanare nu pierde nimic daca aprinde alta lumanare..."
"Se zice ca timpul trece.Timpul nu trece niciodata. Noi trecem prin timp..."
"Invata sa pretuiesti ceea ce ai, ca altfel vei pretui ceea ce ai avut..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

.....nu-mi mai gasesc cuvintele....desi nu am cunoscut-o nici pe Aida si nici pe Kissy, decat de aici....gandul si sufletul meu e alaturi de ele......


Doris, Aida .






Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns map spune:

Nu am mai intrat de mult pe forum si abia acum am vazut aceasta veste cat se poate de trista.

Doamne, doamne sa te tina alaturi de el acolo intre ingerasi micuta Emma si sa aiba grija de tine acolo.

Familiei sincere condoleante si putere sa treaca peste aceasta pierdere imensa (desi este imposibil de trecut peste asta o viata intreaga). Suntem alaturi de voi cu tot sufletul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibaby spune:

Suberb filmuletzul insa .....sfasietor

Mi-a placut propunerea Alinei in mod cert ar trebui un pic delimitate pentru Aida ar fi mai bine ,sa -si aleaga atunci cand va putea aceste momente ,pentru ca durerea sa nu apara in orice moment in care intra pe topic si sa putem conversa si alte lucruri chiar daca ,si e normal , toata viata ei se invarte acum inca in jurul micutei EMMA .

Aida, am intrat pe acest forum in urma cu 1luna , special ,datorita dramei tale si presupun ca sunt zeci de suflete care au facut acest lucru, zeci de mamici care au incercat sa se puna in locul tau si poate am simtit un pic din durerea ta ,de aceea incercam sa te ajutam sa treci peste aceasta grea incercare ,fiecare cu un sfat sau idee dorim sa fim alaturi de tine . IA ce crezi tu ca e mai bun pentru tine de la noi ,nu te gandi ca te va judeca cineva .

Noi te vom sustine si vom fi langa tine mult timp de aici incolo ,poti scrie sau poti doar sa ne citesti ,nimeni nu are de ce se supara ,fiecare intelege si incearca sa ajute cum stie el mai bine , nu trebuie sa-ti justifici gesturile in fata nimanui ,elibereaza-te de orice simti ca te constrange.

UN mic sfat pentru relaxarea mintii ,vindecarea oboselii si echilibrarea energiei vitale :
- incearca de cateva ori(2-3) pe zi sa te asezi intr-un loc in care te simti confortabil ,in fata unei ferestre deschise sau chiar in natura , inchide ochii si incearca sa-ti asculti respiratia , inspira adanc pana simti ca ti se umple abdomenul cu aer , expira lung - ca sa dai tot aerul afara ,repeta iar si iar ,tot timpul de concentrezi pe ascultarea respiratiei ,pana vei observa ca mintea e "golita" si nu-ti mai trece niciun gand atat timp cat esti in aceasta stare .Este foarte sanatos acest exercitiu pentru ca ne goleste mintea relaxand astfel creierul pret de cateva minute ,ca apoi sa simtim o reincarcare a energiei vitale .NU trebuie sa te grabesti ,respiratiile sunt mult mai rare ca repiratia normala ,totul e sa te concentrezi pe acest lucru ,sa - ti asculti respiratia ,atat.
Ideal ar fi sa poti tine o astfel de "pauza" 15 min .Chiar daca nu-ti iese din prima ,faci pauza si incerci iar . SUNT UIMITOARE REZULTATELE .

Exercitiul este valabil pentru oricine care simte oboseala, astenie, depresie,furie,nu gaseste solutia potrivita la o problema aparuta si este macinat de aceasta, orice situatie in care ne simtim nelinistiti ,agitati ,suparati , neindreptatiti.


Alaturi de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emag spune:

Aida,.
Ma gandesc la tine, la durerea ta... Si n-am cuvinte... Stiu ca nu exista cuvinte care sa aline toata aceasta mare, cum nu exista mai mare durere...
Te imbratisez strans, cu toate gandurile mele.

Ziana - povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Multa putere trebuie sa aveti pentru a trece peste durerea asta. Sa va ajute Cel de Sus cu tot ce aveti nevoie.

pentru Emma.

Mergi la inceput