Copilasi de Iulie-August 2004 (17)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata si de la noi.
Andreea si Pupi, multi la voi
Rox, spor la drum si la cumparaturi atunci, asteptam poze multe de la voi sa vedem cat a mai crescut bubulina cea mumoasa.
Kim, ma bucur ca totusi este cineva de care s-a atasat Luca
Ioana, spor la testari

Restu` pe unde sunteti ???



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Asa cum zice si Ioana mie raportul mi-l da acesta d-na infirmiera...d-na Geta (care culmea stie si engleza )fara ea nu stiu ce ne-am face..
In plus am intrebat o mamica si cica nu au strins nika pt educatoare nici macar de 8 Martie pt ca sint suparati pe educatoare...

Ioana nici nu vreau sa ma gindesc cum ar fi evaluare cu Luca de mana:)))
Daria cum serbati? Mergeti undeva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Neata , neata !!!
Mai intai ..multa sanatate fetelor si puilor bolnaviori !!!

Noi suntem bine ...
ieri am fost la gradi unde s-a organizat o tombola cu fel de fel de chestii confectionate de copii pentru Pasti ...cu banii stransi vor merge undeva sa se distreze ...
iar m-a prins educatoarea si m-a umplut de respect ...parca imi povesteste de alt copil ..i-am cam taiat-o scurt !!!
mi-a zis ca ea nu a mai avut niciodata in grupa copil care sa dea in alt copil ...si i-am zis ca inseamna ca nu are o experienta chiar vasta , in acest caz ...
ca vorbeste prostii ... pe care le aude tot la gradi -i-am replicat eu ..si tot asa ...
ia sa ma mai lase ...
si zau ca l-am tot urmarit ... acasa nu este asa ..nu l-am vazut niciodata sa dea in alt copil , etc ...

binenteles ca am plecat cu un mare gol in stomac ...

am vrut sa comand de pe net vopsea de oua ...ceva mai deosebit dar cand am vazut suma finala 80 Ron ..am lasat-o balta ...si poate gasesc eu ceva prin magazine ...

na, ce sa va mai zic ..de cand s-a facut frumos afara stam mai mult in curte ..si de aceea nu mai sunt asa activa ...plus curatenia de primavara , plus bucatareala (va recomand cremsnitul de pe site-ul Laurei ..e super si usor de facut )
asa ca ma scuzati de absente ..dar va citesc every day

pupici si o zi frumoasa va doresc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Kim,
nu avem mare tam-tam :( Maine vopsim oole, mergem in parc sa vedem iepuri si miei, iar duminica si luni eu vin la lucru cateva ore la fel si we urmator, asa ca Giulia imi va tine companie. Ne vom scoate serile cu vizitele la / si de la fete
Si cum adica lumea e suparata pe educatoare ?

Blue, hehehe, dar nu ti-am pove ce copil e Giulia la gradi ???
Ca io tot ziceam ca alea`s nebune, ca ma incurca cu alta mamica
Giulia la gradi e tiran/sef/cap de rautati nu-i tace gura, vb atatea nebunii ca te crucesti, se cearta, sare la hartza, tot ce nu e in rest



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Cu ce au deranjat educatoarele..asta nu mai mi-a fost comunicat ..iar eu doar cu o mamicca m-am imprietenit deocamdata

Simo sa dai 10 mil si sa ai astfel de conversatii...reciclare pt educatoare ar trebui!!! 1 an in USA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

'Neatza! Eu abia acum functionez (dupa doua cafele), am fost de dimineata, ne-mancata, ne-spalata, ne-.... nimik, ca un pacient cuminte si mi-am facut exudatul, abia luni am rezultatul...
Ieri am fost la dr., ea zice ca nu ar arata prea rau gatul meu, spera ca de data asta e ceva viral. Si tipa de la laborator mi-a zis dimineata ca nu arata a gat cu streptococ, Doamne ajuta!

Eu mai am o ora de munci, apoi fug sa il iau pe Matei de la gradi mai devreme (dupa amiaza au deratizare...cucuri, zic eu, cred ca vor sa plece mai devreme si ele), dar e de bine pentru ca am concediu pana marti inclusiv si ma mai alint si eu cu Matei.

Duminica avem masa mare in familie, acasa la tata, am invitat toate matusile si acum realizez cat am de gatit ...dar macar fac cu placere.

La noi se strica vremea, sa speram ca nu prea tare!

Urez si eu PASTE FERICIT, imbelsugat si cu sanatate celor ce sarbatoresc Invierea Domnului duminica!

Celor ce se aniverseaza de Florii, un gand bun si LA MULTI ANI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Daria si Simo lasati cupii in pace,ca se comporta normal pentru varsta lor si vorba Viviei educatoarele-s de vina...la mine-i invers,acasa-i sef cu noi,se cearta cu noi,ne pune la punct...la gradi este cam timida si rusinoasa..io as vrea sa fie mai batzoasa
Vivia sunt pregatita cu foi de colorat oo,puisori si iepurasi si 3 pixuri cu gel fiecare de alta culoare,noi noutze...asa ca sper sa stea cuminte:)pana termin io de raspuns la vreo 200 de intrebari
Robi tinem pumnii sa nu fie nici un streptococ...pe mine ma ustura in gat si de la rinita alergica si-mi trece cu aerius...distractie placuta duminica!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

mda, ce sa zic ...sunt foarte multumita de gardinita ...dar educatoarea este cam exigenta , zic eu ..
pai imi zicea ieri ca este ingrijorata de Luca , pentru faptul ca nu constientizeaza ca face rau ...bla, bla, bla
off , Doamne ..intr-adevar la 4 ani chiar era normal sa faca asta ... ia sa ma mai lase ...
unde ati gasit creioane de desenat pe oua ?..ca eu gasisem pe net ..dar mi s-a parut cam scumput ...

gata iesim afara !!!
spor la trebi
pupici mii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna fetele! Acum am ajuns si eu la birou, am fost de dimineata sa-mi schimb cauciucurile la masina cu cele de vara, m-a omorit traficul... Dar am biroul plin de flori ca am trecut prin piata si mi-am luat un brat de lalele si narcise ca doar vin Floriile!
Copilul nu stiu cit s-a distrat in excursie (ca Miss a lui nu a fost) dar s-a obosit la maxim - aseara la 10 era deja in pat cu primele vise...
Vopsea de oua eu am luat doar rosie si din aia clasica, de fiert ouale in ea. Oricum fac maxim 10 oua - alta mincare nu fac ca noi suntem la dieta si oricum gateste soacra-mea cit 10!
g_ioana - cea mai buna reteta de tiramisu, care iti iese garantat, este chiar cea scrisa pe pachetele de piscoturi italienesti (de preferat balocco)!
Eu la gradi nu cred ca dau ceva - ma mai gindesc daca le iau ceva simbolic...

Ma duc sa maninc si eu ceva ca m-a luat foamea...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Hola, gagici !!
Iote ca se facura deja orele treishpe, moam, ce trece timpu cind esti prietena buna cu dosarele din dotare, heheh !!
Azi gizmoul fuse la circ, sper sa ii fi placut spectacolul, ca banuiesc ca au ales vreun show minimal pentru copilasi, ca doara nu o sa ii chinuie cu reprezentatiile standard de doo ore juma !? Sint curioasa cum a fost ! O singura chestie ma innebuneste, vremea asta ciudata, zici ca sintem in sahara, dimineata sint 5-6 grade afara, azi ieseau aburi cind suflam, iar la prinz poti sta lejer in tricou, ca acu termometrelor urca pin la douaj si de grade !! Cum dreq sa imbrac io copilul sa nu transpire, sa nu raceasca ... mama, ma scoate din minti povestea asta !!
Uel, pina la urma nu am mai luat nik la educatoare,ca ma prinsei tuu leit ca doar azi mai poci face miscarea, doara intra in vacanta cupchii, so cred ca las pe necst taim !! Asta daca nu uit, hehe !!
Spor la trebi si la vopsit oo !! Iost inca pe aici, m-am hotarit sa nu mai plec in dupaamiaza aceasta la Tgv, sa nu stau noaptea pe drum, ca fac o ora pina ies din Bucurestiul meu iubit ?! Asa ca o sa plecam miine dimi, ca-i mai bine pe lumina, se vad mai bine gropile si e mai lejer traficul (sper io !!).
O zi faina sa avem !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput