Copilasi de Iulie-August 2004 (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Hello si de la mine, ma tot chinui sa va scriu si nu mai apuc...

Eu sunt la limita fizic, unde o fi optimismul ala (indus sau nu) de saptamana trecuta ??
Am reusit sa fac al 4-lea episod de amigdalita pultacee din noiembrie pana acum, saptamana trecuta m-am hotarat eu brusc sa opresc cura de Moldamin dupa doua luni in loc de trei si de ieri mi s-au inflamat amigdalele de nu pot sa inghit nici apa, azi s-a uitat Petro si a zis ca se vede ceva alb... Dupa amiaza la doctor iar

Spor la treburi fetelor care sarbatoresc Pastele duminica! Sper sa intru pana atunci sa urez si toate alea...

Ioana, eu nu m-am gandit la nimic de Paste pentru tantele de la gradi, parca abia a fost 8 martie, nu?

Olivia, si noi bagam program de epuizare, aseara a adormit la 8.10

Daria, eu caut miel si tu il trimiti?? Spor la oo!
Eu abia astept sa ma distrez cu Matei la vopsit oua, anul trecut am gasit o vopsea care se dizolva in apa rece, asa ca l-am putut lasa sa se joace in voie si am avut cele mai frumoase oua!

Monica, spor la microrscrop (asa zice Matei - nu-i mai greu de pronuntat decat cuvantul corect??) Tare faza cu painica!

Am citit despre scolerii nostri, durere Felicia cu tinutele!

V-am pupat, revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Mey epuizare inseamna sa se scoale copilul la 8 si sa se culce la 11!dar are dreptate Daria...Luca nu se epuizeaza niciodata!

Io bagai o tura de shopping scurt cu d-soara Roxa ..alta cu Luca si socrela (care nu pricepe cum am putut noi face shopping cu luca pe cap luni de zile).

Robi iar amigdalita???

Paste fericit celor ce serbeaza!! A fost si Luca acum doua zile la biserica cu grupa dar a vrut sa mearga doar pt a mers si infirmiera!

Ioana eu nu am dat nimic,dar ma gindeam la infirmiera sa dau ceva bani ca tare draguta mai este!

ma duc sa-mi fac un ness

edit:Robi spunem simie cum se numeste vopseaua! merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Paste fericit celor care serbeaza in uichendul acesta !!
Robii, iarasi amigdalita ?? Mama, da tu nu poti sa scoti amigdalele astea de-ti dau atita bataie de cap ?? Parca am mai intrebat, e vreo interdictie pentru operatie, ca dupa atita chin, pe bune ca io derect la asa ceva m-as duce !!
Suna interesant vopseaua aceea ... chiar, cum ii spune ?
Moama, Oliv, asta da program, de la 8 la 11, si eu credeam ca doar io obosesc copilul si nu il pun la somn, ca si Andreiush ar sta treaz ciiit cuprinde, numa cind aude de dormit si incepe bilciul !! Doar ca el cam devine nervos cind e obosit, si daia mai insist cu dormitul la prinz !! Sa va fie de bine shoppingu', ati gasit ceva frumos ??


Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Roberta, multa sanatate iti dorim, of, cat ai de tras
Si eu am luat doo tipuri de vopsele: una e cu dizolvare in apa rece, ai`lalta e ... la pliculete gata facute si tre` sa le bicblesti cu manusile de plastic prevad si eu mare dixtractzie

Kim, felicitari pentru ca reusesti sa le organizezi pe toate si sa combini di tuoate Pupam Luca-energia

Cristalina, ce-mi place cand povestesti de fete A` mica e dementiala cum vorbeste Sa mai pui poze cu ele !

Ioana, cum stai cu rinichii ???

Alice, hai mai nu mai lucra atata si scrie mai des. Las` ca te asteapta muncile alea

Restu` de fete oare pe unde umbla ???



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Daria, hehehe, imi placushi !! Auz, datz trecu supararea pe mindra ta ? Ca vrusei sa iti raspund, sa stii ca nici Andrei nu povesteste nik de la gradi, in genere nu prea le zice el multe din ce face ... nici cu taxu nu e mai comunicativ, asta din cite imi spune Florin, doar ca daca el intreaba, primeste mai multe de la gizmo decit mine, ca doar zisei ca io-st mama aia reaua !! Asa ca nu vad de ce te-ai supara pe Giulik, pe bune, eu ar trebui sa stau constant botoasa, ca daca Andreiush e mai mult cu Florin, pe mine ma trateaza cu "dute la bucatarie si fa de mincare !!", de multe ori m-a gratulat cu "complimentul acesta"!
Brei, io as sta cu voi si ash tot scrie, dar mai e si shefii pacilea, ca nu au plecat inca la pascut nici ai mei !!
Pies - vazui un film minunat - se numeste "The Visitor", daca aveti chef de un film fara violenta, fara impuscaturi si alte minunatii, uitati-va la el ! Mie mi s-a parut extrem de ... compassionate, ca sa folosesc un termen de peste ocean !! Richard Jenkins e super fain in rolul principal, io am fost fan Six Feet Under (Sub pamint SRL, cum l-au numit ai nostri pe HBO si il stiu pe actor din acest serial).

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Alice cam asa functioneaza Duracellul meu ! Nu ma inveti si pe mine de unde si cum sa iau filme..nu de alta sa vad si eu "The Visitor"

Nu erau f multe misto..dar tot am luat doua bluze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Daca tot vorghiti de oomandra abia asteapta sa faca echipa cu bunica si cu Sanziana, verisoar'sa la vopsit...anul trecut cumparase mama niste chestii de la moldoveni,cu diferite modele care se imprimau pe oo dupa ce le bagai in apa fierbinte...o adevarata inginerie de care fetele au fost tare incantate
Meii aveam si io o dilemada' ma gandeam doar la ceva simbolic,de la bamboo...si io cred ca am sa iau pentru o infirmiera sau cum s-o numi ea,ca este tare grijulie si-mi da raportul in fiecare zi
AndreeaP cum se mai simte Pupi i-a trecut viroza?
Daria..pietricica mea este inca la locul ei ma deranjeaza din cand in cand,incerc sa beau muuulte lichide dar nu prea reusesc...maine iau rezultatele de la analize si sper sa mai fac o ecografie sa mai cer o parere...
Alice adik Gizmo te trimite la bucatarie si tu te uiti la filme,ntz,ntz,ntz...io notez toate filmele care le spui tu,i le transmit cumnatului meu care mi le pune pe dvd si io visez ca peste cativa ani o sa stau linistita si o sa vizionez filmele respective
Vivia iar shoping mama,ce mai aveti de cumparat?..io am progamat cumparaturile pentru saptamana viitoare..iepurasul va aduce la toata lumea ceva de imbracat si ceva dulce...
sunt in zona,m-am apucat de facut mancare
edit:pentru filme io am un apexdc++,trebuie sa-l instalezi in pc,faci niste setari,sheruiesti ceva si gata....poate-ti explica Alice mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Imi pare tare rau, dar chiar nu stiu cum se numea vopseaua, erau niste plicuri mici cumparate din Kaufla.. (nu stiu daca am voie sa scriu numele).
Daria vad ca a luat ceva ce se dizolva in apa rece, poate ne zice ea cum se cheama?

Alice, iau si eu in calcul varianta cu operatia la vara, sa il trimit pe Matei la bunici si eu sa imi iau concediu cateva zile.
Pana anul asta, cand m-am procopsit (eu banuiesc ca de la job de la vreun obiect de vesela spalat insufcient0 cu streptococ, nu am (prea) avut probleme...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Uel, ca uitasem sa zic, nu cred ca o sa iau ceva pentru gradi in mod special de aste sarbatori pascale, Andreiush are preferatele lui, pe educatoarea nr.2, o tanti fishneatza si mai tinerica (hehehe, de acu stie el ce stie !!) si pe una din tantile de la bucatarie, pe care o complimenteaza mereu cu "Esti frumoasa !" de cite ori o vede !! Asa ca daca ma hotarasc, poate niste flori, dar tre sa o pun si pe educatoarea nr.1 in lista, ca nu am cum sa o omit !!
Olivia, da, dc++ se numeste programul, acu mai multe nu stiu, ca io-s cam bita la dastea cu programele, il intreb pe Florin ce si cum sitz trimit PM !! Da, se instaleaza in calculator, apoi tre sa te conectezi la neshte huburi, sint niste adrese de pus pe nushtiu unde, si apoi tre sa dai share la neshte foldere, ca asa merge treaba, Florin pune share pe folderele cu filme, eventual ceva mai usor si far de importanta, nush citi mega tre sa aiba share-ul ala, ca altfel nu poti face schimb, nu poti lua nik de la altii !!
Zii daca vrei sa ma enteresez mai adinc si se face !!
Tocma citeam un review al ultimului film al lui Cage - Knowing ... imdb-ul il da drept interesant si ca merita sa fie vazut, nu stiu daca e, abia astept sa il vad, ca Nicky Cage e unul din iubitii mei !!
Aaaa, si sa nu uitez sa mentionez ca filmele noi tre sa astepti olecutza sa le descarci, ca de obicei sint luate din cinematograf si se vad extreeem de nashpa !! Adicatelea filmul odata aparut in cinema tre sa treaca aprox o luna doo sa il poti lua bun de vazut acasa pe dvd ori pisiu !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Zic io de DC++ ca l-am instalat singura:
cauti pe google dc++ , in dai jos, instalezi si apoi setezi. musai sa ai o repartitie pe hard in care sa ai 3 mega de filme/muzica - puu orice gasesti pe vreun dvd si gata, ca apoi se share-uieste toata repartitia. alegi user, ai lista de hub-uri, si dai search si gata. cand dai download, incearca sa selectezi melodia / filuml care e mai mare, ca apar liste intregi si nu toate sunt de calitate.

Na, sper ca m-ati inteles, nu ma pricep io la prea multe, deci daca io am putut, toata lumea reuseste

Vopselele de oo sunt de jos de la abc-ul de colt, sigur se gasesc peste tot



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput