Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (99)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui kllemi

babytza multumesc de raspuns ...dar parca la noia nu mai trece odata...

Si pt. ca duminica si noi facem 6 luni, cand este si ziua lu' tati maine trebuie sa mergem la vaccin, mi-e o frica de nu mai pot, numai cand le vede pe alea se apuca pe un plins, saracuta, si nu ar fi o problema daca plinge, dar are un plins de ala de nu mai poate sa respire si mi se face o mila de imi vine sa le iau pe alea la bataie (de parca alea ar avea vreo vina ), dar sper sa trecem cu bine si peste astea....

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)



Eu cred ca o sa se duca si la voi. Dar pt linistea voastra sa se mai uite si dr la ea maine cand mergi la vaccin. Bafta sa fie mai putin dureros.
Si sotului daca uit pana atunci

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Sunt punkinstahttp://family.webshots.com/photo/2383559660072273563jcMLmg



de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Hello mamici!

Vrem sa va anuntam ca am intrat si noi in clubul mofturosilor dintisorii i-au iesit, ca asta banuiam ca e cauza pentru care refuza lingurita oare sa o doara inca gingia si de-asta sa nu mai vrea? Tzitzi papa fara probleme. Si papa atat de bine Greva a inceput inainte cu o seara sa-i apara dintisorii
Sau se pregatesc urmatorii? Deja?

Monyca felicitari pentru dintisor poate revine si Eva la ganduri mai bune daca iese si al doilea dinte

Cuscra imi vine sa-l tareee pe soricel, cum papa el si ce dulce e cum rade la "Cucu-bau"

Alexasimami sanatate multa puiutilor

Ada asa deci? ti-ai facut "pau nou"? ce tare a fost Teo

Lumi am intrebat de Fluor pt ca am vorbit cu doua mamici care le administreaza bebeilor de la cateva luni. Eu nu i-am dat, iar pe aici nu am auzit nici o mamica care sa-i dea copilului. hunii papaciosi si mamica
Branzica in ce o tii in frigider? O sa fac si eu mai multa si o tin 2 zile daca e ok. Oricum acum tot ce fac mananc eu daca-mi place sau arunc, ca printesa nu vrea si pace.

Incerc sa-mi fac timp sa mai intru si pe Dc, dar de cand iesim afara, nu prea mai am timp ca suntem tot afara si venim numai pentru papa. Intre timp mai fac si mancare si curatenie. Iar cu curatenia sunt maniaca, nu suport sa le vad intoarse in casa, iar de bucatarie nu mai zic.. sotul zice ca e farmacie poate-mi trece mania dupa ce incepe sa le "aranjeze" Maya


Pozici
Mamica deMaya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Laura puiului tau Andi scuze de intarziere

Miruna de Momymagda
Luca de Eva
David de Sanziana

LA MULTE LUNITE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

Nerantula, ce incerci sa-i dai lui Gruia? amalia de 3 zile baloteaza fructele ca la carte. 2 zile zarzare, azi banana pasata cu furculita. nu ramane nimic in castron. legumele in continuare sunt yuck! cu greu inghite 5 lingurite.


_
nasterea strumfitei mele
piticania creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Babytza multumesc de raspunsul cu branzica

Nocom ma bucur mult ca ati inceputsa papati

CosmyB multi sa iesiti din clubul mofturosilor

Nerantula imi pare rau ca sunteti tot in greva..sper sa pape puiutul cat de curand

La multe lunite
Miruna de Momymagda ,
Luca de Eva,
David de Sanziana !!!

Cristina , mamica de Raducu (7.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Gata! Papat 4 lingurite (de ale noastre) cu piure de dovlecel si apoi 130 ml lapte. Ce ar mai fi vrut piure... si ce scandal mi-a facut cand i-am dat biberonul... dar pana la urma nu a avut incotro.

Trebuie sa-i dau si apa?

Klemi tinem pumnii maine la vaccin. Si Elena plange cu tipete cand nu-i convine ceva. Prima oara chiar m-am speriat tare... nu stiam ce o doare asa de ingrozitor... dar nu... asa plange ea acum.

Nerantula, imi pare tare rau ca micul Gruia e putin mofturos. Sunt sigura ca veti gasi solutia pana la urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

La mai multe lunite sarbatoritilor de astazi! sa fiti sanatosi, sa mancati tot, sa vorbiti repede si sa mergeti tot repede (nu fuga-fuga, ci cat mai repede) :-)



Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)

http://jurnalulsofiei.wordpress.com/

http://picasaweb.google.com/mimihoo

www.flickr.com/photos/mipepitoida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Cosmy, dar pentru ce Fluor? Recunosc sincer ca nu stiu... si nici n-am avut timp sa ma documentez....
Branzica o tin in pahar Avent, VIA, cu capac, si chiar si ptr 3 zile.

, sper sa revina Maya la ganduri mai bune si cu papica!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Mai fetelor,

Eu i-am dat lui Matei fluor, insa dariei zic PAS!! Odata inceput fluorul se da fara intrerupere pana la varsta de 14 ani. daca intrerupi, apar cariile in cascada....

Flurul se da pt dinti, insa am citit ca sunt diverse probleme daca acesta este administrat in exces...ex pastilute, pasta de dinti, guma de mestecat...se depune de diverse organe si este naspa. pe de alta parte in SUA apa de la robinet este flurizata.... acuma sunt tot felul de argumente pro si contra dar va zic ca este un cosmar sa nu uiti O ZI sa-l admistrezi, cand e copilul plecat la bunici, in tabara.... Mai mult decat atat trebuie administrat la o juma de ora de orice masa si bautura, si la 2 ore dupa masa de lapte....

Cine doreste trebuie sa se docunteze muuuult inainte. eu lui Matei i-am dat ca asa mi-0a zis atunci pediatra, ca e fff important... insa regret f tare acum. Asta este...






mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput