Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (99)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata mamici
Ma apucasem si eu de capitol , era gata , dar eram blokata pe pagina in care trimiteam link Pretty so sorry

Cristina eu am bagat la frigider branzica dar era deja amestecata cu piureul de fructe. Cred ca si simpla merge sa o lasi o zi. Sigur nu se strica.

Fug sa ma vopsesc si eu si revin...daca mai sunteti pe aici

Lala tot nu pot sa iti vad pozele...ultimele puse.

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

preety de ce sa nu mai scrii? vrei(glumesc) noi vrem sa stim ce mai face gogosarul

Cristina , mamica de Raducu (7.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Lala, dar ce gospodine ai tu acolo!!!! Te-ai scos! Si a facut fata si curatenie la locul de munca. Adica... te rog frumos, da?

Multumim tuturor de aprecieri. Si eu sunt incantata de cum se comporta Elena cu diversificarea. Sper sa nu o deochi si abia astept sa vad daca azi mananca mai mult de 2 lingurite piure de dovlecel. Ca supa chiar nu vreau sa-i mai dau. Ea vrea cu canuta pt ca nu curge suficient de mult si de des din lingurita....zici ca o tin nemancata.

LA MULTE LUNITE TUTUROR SARBATORITILOR DE AZI!!!! Sa fiti sanatosi, papaciosi, sa va iasa dintocii fara durere si sa ascultati de mami!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Ramo, de care Blender Braun ti-ai luat? Ca si eu tare in incurcatura sunt (a se citi ca nu ma pot hotara). Sa-mi spui si mie cum functioneaza, daca esti multumita. Asta daca apuci sa-l folosesti zilele astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iepurila

Ramo, de care Blender Braun ti-ai luat? Ca si eu tare in incurcatura sunt (a se citi ca nu ma pot hotara). Sa-mi spui si mie cum functioneaza, daca esti multumita. Asta daca apuci sa-l folosesti zilele astea.

Cea mai fericita mami - ELENA (21 Octombrie 2008)
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.




s-a nimeri sa fie www.price.ro/preturi_braun_mixer_vertical_mr_6550_m_ca_49632.htm" target="_blank">asta recomandat de Ada. Era la oferta la 270 si ceva in Cora. Sunt multumita de el, l-a probat tati pe toate partile aseara, a mixat si compozitia de clatite atat de bine incat s-au facut albusurile spuma deasupra .

Cred ca pana la urma merge si mixer de 300W pt bebe, insa ma gandeam ca asta e mai socotit si are mai multe accesorii.

Uite www.kumparaturi.ro/compara.php?subc=111&prod=7537" target="_blank">aici e cel mai mic rpret si poti sa-l compari cu alte modele mai mult sau mai putin asemanatoare. Daca vrei sa gatesti si pt tine, de ex. vreo supa crema, asigura-te ca piciorul e din inox, ca iti poti imagina ce patesti cu unul de plastic intr-o oala cu supa fierbinte. Daca nu, acum vreo 2 capitole povesteam cum a matrasit tati storcatorul nostru. Avand in vedere ca e unul de-ala "clasic" ati vazut cumva componente gen site... cani, sa-l ot recontrui pe-asta? Desi in Cora era un Rhonson la 850W cu deschizatura mare la superoferta... l-as fi luat si pe-ala dar baga tati divort din motive de sotie arhicheltuitoare. Chiar mi-a zis aseara ca am stat la cumparaturi cat a vrut pipota mea.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Mami de alexa am citit aseara ca sunteti raciti. Anda a avut si ea muci fara febra si au trecut dupa o saptamana de eurespal (2.5 ml de 3x /zi). Nu-ti spun ce greu l-a inghitit, dar ca medicament m-a multumit suta la suta. I-am dat si nurofen 4 zile de 3ori pe zi 2.5 ml /doza.

Zilele astea ajung si la dr, sper sa fie cat mai putini bolnavi in dispensar sa nu ne pricopsim cu alta raceala. Uneori mi se pare ca fornaie dar nu stiu daca e paranoia mea ca bebelusii chiar scot tot felul de zgomote.


In schimb, eu ma rablagesc pe zi ce trece. Ma doare urechea stanga, aseara m-a luat o durere ascutita pe jumatae din fata si apoi s-a localizat in ureche. Acum ma sageteaza ritmic, tot ce am in casa este solutie auriculara, o sa dau cu aia si daca nu ma lasa azi ma programez la ORL ca numai de asta n-aveam chef...

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neata

Avem vesti bune si nu puteam sa le tinem numai pt noi:

Am iesit din clubul celor mofturosi la mancare!!!

Ieri si alaltaieri Daria a mancat TOT si la masa de fructe si la cea de legume. Adica cate 160-175 gr la fiecare.

Am descoperit pana la urma textura si fructele preferate. Acum manacca mere golden su piersica din compot si azi si banana. Iar la pranz manaca morcov, patrunjel, pastarnac, cartof normal si dovlecel 120gr + 50 gr zeama de la supa + carne 25gr sau galbenus de ou. Am ajuns acum la unul intreg.

aaaa si inca ceva, tot nu deschide gurita neam la lingurita insa mananca de sparge cu seringa de la nurofen.

Sunt ffff happy, va pup pe toate si pe bobocei!!





mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Ooooo!!!
Initial imi propusesem sa nu dau mai mult de 1 bulion (am ditamai robotul multifunctional in casa la care ma cam uit cum imi ocupa spatiul- si nu il pot folosi pt cantit mici). pe urma am zis hai 1,5 mil. Apoi am vazut in Domo un Philips su exact aceleasi caracteristici si accesorii pe care le are Braunul tau (180 ron)- doar ca nu are piciorul de inox

Deci, eu cu cine votez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

neatza fetele dupa cum observ eu numai vesti bune, ne ies dintzisorii, nu mai suntem mofturosi la mancare....bravoooo, bravoooo ma bucur tare mult.......dar nu vreau sa ma repet nu se confrunta nici un bb cu problema noastra si asta ma cam sperie si anume (evident ca pediatra NU STIE sa ne spuna) ca avem buricul un pic, cam negru si nu stiu de ce si nu stiu de la ce......daca aveti vreo idee sa imi spuneti va multumesc mult si va

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

pai daca ai ce-ti trebuie ia un mixer la 300W, e pana intr-un miilion. Braun de ex e 800 si ceva de mii.


de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput