Nou stil de viata (266)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna seara la ceas de noapte!
Multumesc mult de urari si cu intarziere zic si eu La Multi Ani! tuturor celor cu nume de flori si Florinelor, Florentinelor, Florinilor!
pentru EMMA....Dumnezeu sa-i odihneasca sufletelul chinuit, iar familiei condoleante si parintilor putere sa mearga mai departe.
Saptamana am incheiat-o obosita si fara chef de nimic. Schimbarile de la servici nu vor aduce mare lucru. Astept sa vad ce se va intampla, ca oricum nu am ce sa fac deocamdata. Am vazut ca sora-mea a ajuns la capatul rabdarii. Nu vreau sa-i dau nici un sfat, ea stie mai bine ce trebuie sa faca.
Azi am fost la Biserica, m-am impartasit, dupa care am fost la mormantul nasei noastre, moarta de 18 ani. O chema Floarea. A fost emotionant, mi-am adus aminte de petrecerile pe care le faceam in aceasta zi, an de an.
Apoi am mers pe la ai mei si am mancat impreuna.
Acum va urez o saptamana frumoasa, cu ganduri bune si liniste sufleteasca (Doar este Saptamana Patimilor).
Pupici la toate fetele
Noapte Buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna fetelor...

La multi ani florilor....sa infloriti si sa va bucurati de viatza!

Imi cer scuze ca nu am mai putut intra...dar m-am depresat rau de tot. Dupa ce v-am impartasit necazul meu de la scarbici, am reluat si problema cu urechea baiatului meu cel mic...si am luat-o de la capat pe drumurile spitalelor. Vineri cand plecam de la spital...colac peste pupaza am facut si un accident minor....dar destul cat sa ma sperii si sa imi strice toata ziua. deci....am o perioada destul de neagra....si nu stiu cum o sa o depasesc.

Carina...asa e...de maine incerc sa fiu nesimtita si sa nu ma mai afecteze nik din ceea ce spun ei. Daca le convine cat pot face...bine, daca nu...asta e. Sper sa imi si iasa...ca eu sunt foarte atasata sentimental de munca mea.
Mihaser... sper sa nu fie cazul...desi la servici nu prea mananc nik ca nu intra de stresul in care lucram...iar seara cand ma linistesc...mananc ceva...dar cu limita.
Criscosty...la noi cu intarzierea banilor e la moda...plus ca atunci cand anunta ca dau...nu ii dau pe toti si ii luam cu tzaraita....adica...2-3 mil inr-o seara...2-3 in alta...si tot asa. E nasol rau...ca nu prea intelegi nik din ei. Sanatate multa puiului...si tie multa putere!
Gabrielama... asa o sa fac dar imi e tare greu sa merg la interviuri...pt ca programul de la servici e nasol rau. Dar o sa incerc ca nu am ce pierde.!
Zuzi...stiu ca are datorii...si ca nu prea are lichiditati pt mat prime...deci sufera productia...so...sufera vanzarea si implicit veniturile...dar...noi ce vina avem? In loc sa discutam omeneste si sa incercam sa facem ceva constructiv sa trecem peste perioada asta....el ne inhiba si ne face sa ne scarbim si sa vrem sa plecam in alta parte. Deci...daca nu isi revine curand...o sa ramana sa lucreze cu cine s-o nimeri.
Puskin...imi pare rau sa aud ca ai probleme...si te cred ca si eu cand sunt trista si suparata...ma inchid in mine si nu mai vb aproape nik. sa treaca supararea.
Tzuni....zau ca esti o figura. Eu sunt grasa si dizgratioasa...de ma mir cum se mai uita sotul meu la mine. Totusi...ma chinui sa slabesc, imi e greu...dar o fac pt mine si pt sanatatea mea. Totusi de multe ori ma simt frumoasa...si asta e tot ce conteaza. Asa ca te rog frumos sa iti bagi mintile in cap, sa incepi sa te apreciezi pt ceea ce esti....si ai sa vezi ca si cei din jur te vor privi altfel. Daca tu te inchizi in carapacea ta...nu te va descoperi nimeni. Tb sa te deschizi si fat frumos te va zari si va veni la tine...trebuie doar sa ii dai voie sa te vada asa cum esti: o persoana minunata...atat fizic cat si intelectual.

Acum va las ca maine tb sa ma trezesc devreme sa merg cu Tudor la Spital cu urechiusa....offf...cand or trece si astea..!

toare frumoasele!



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

asta da telepatie...nici daca ne vb nu reuseam sa scriem aproape in acelasi timp....

Sor'meo!!!

Carmen felicitari pt concurs....!!!



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Buna dimineata!

V-am pregatit ceai, cafea, sucuri, apa plata, cereale si fructe.


Dordia, bafta cu Tudor la medic!

Violeta, ce pot sa spun in privinta muncii? Gandeste pozitiv, poate va fi mai bine!

Zuzilici, deci chefuim pt Bella la subsol! Super



Intrebare: va pricepeti la interpretat vise? De ceva vreme incoace visez morti. Morti din familie. De exemplu bunica mea si unchiul meu, oameni care au tinut la mine in timpul vietii si cu care m-am inteles mai ales la capitolul nebunii. Ce-o fi insemnand? Oare trebuie sa le aprind vreo lumanare?

Mephala, tu detii poza castigatoare?

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

www.youtube.com/watch?v=VCAx2YciYx8&eurl=http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134738&whichpage=13" target="_blank">MELODIA MEA ZILNICA

si....

www.imdb.com/title/tt0846789/" target="_blank">SECRETUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna dimineata, doamne frumoase!

Carmen, felicitari pentru concurs!!! Am sperat din tot sufletul ca vei castiga tu si ma bucur foarte tare!!

Tzuni, se zice ca daca visezi morti trebuie sa dai ceva de pomana pentru ei. In general ceva de mancare, ce le placea lor mai mult. Si e bine si sa aprinzi o lumanare pentru ei, mai ales ca suntem in Saptamana Mare.

Dordia, daca ai un interviu la care vrei sa mergi, iti iei o zi de concediu. Sau anunti ca trebuie sa pleci cu o ora mai devreme. Nu cred ca te pot obliga sa stai ora aia, mai ales daca anunti din timp.

Noi am tinut-o tot weeknendul intr-o petrecere; vineri seara am avut petrecerea Marei, care a fost tare reusita si copiii s-au simtit minunat (si parintii...), sambata am fost la ziua baietelului unor prieteni, iar ieri la ziua nasilor, care sunt amandoi floricele + ca pe 11 a fost ziua de nastere a nasei noastre.

Am cateva poze de ieri, in care apare si Mara, si nasa noastra (blonda, cu bluza alba) si eu...

Sa aveti o zi buna si o saptamana luminata!

Editez, ca am uitat sa pun link-ul cu poze:

http://www.kodakgallery.com/ShareLanding.action?c=5lvl31x.96fx5wup&x=0&y=pk0haw&localeid=en_US


Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

neata,
Felicitari Carmen. Am sperat ca tu sa fii castigatoarea. Ma bucur

Gabrielama arati minunat. Iar Mara e o scumpa

La multi ani (cu intarziere) fetelor cu nume de floare

Paste fericit Anda!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Buna dimineata! Cu intarziere urez si eu la multi ani tuturor cu nume de floare si Paste fericit fetelor care il serbeaza zilele ]astea!
Eu am o stare nasoala, trebuie sa-mi vina rusii si sunt data peste cap complet. Cred ca oboseala si grijile din ultimul timp isi fac efectul acum

Gabi, am vazut pozele...foarte frumoase
Dordia, of..imi pare rau ca aveti iar probleme cu urechiusele..sanatate multa Si tie un pupic sa te mai inveselesti
Carmen, felicitari pentru castigarea concursului
Tzuni, este bine sa dai de pomana si sa mergi la o biserica sa aprinzi o lumanare pentru sufletul lor....eu asa stiu.
Anda, ai mai facut analize? Cum esti?

Mai revin.....



Crys si Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata,

eu sunt libera si astazi asa ca profit sa ma merg la sala si sa mai fac cate ceva prin casa...azi imi vin 2 perechi in vizita care stau pana sambata .

Dordia, sanatate puiului si tie putere. Si mai usurel cu trasul la job, ca nu se mai ridica statui .

Carmen, ador poza aia castigatoare ..este dementiala. Felicitari!
Imi aduce aminte cat de mult iubesc ceea ce numesc eu "la tara" si cat imi lipseste aici...

Gabriela, cum a ramas cu kg ala? Cred ca iti faci mult prea multe probleme, arati foarte bine...iar kg ala este cel mai probabil retentie de apa. Eu pateam asta de cate ori zburam, mi se umflau picioarele groaznic si tot timpul ma gandeam cu ce ma incalt ca sa nu am probleme.
De la cine a luat Mara nasucul ?

Tzunica, nu-i bai...dar ne tinem de treaba, da?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna dimineatza si-o saptamana usoara va doresc.

Tzuni sper sa ne iasa pasentza si sa devina un fel de disco-club. Multumesc de tratatia de dimineatza. Te-ai tuns?

Dordia succes azi cu piticul la doctor.

Ruxi ce bine ca mai ai macar o zi libera. Mi-as dori si eu una.

Gabi superbe pozele si toata lumea arata foarte bine.

Carmen felicitari pentru castigarea concursului.



Cuba 2008
Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Buna.

Sper c-ati avut o zi minunata ieri. Ma refer in mod special la floricelele noastre, Violeta si Delia.

Saptamana asta ma bucur de vacanta. Si de lectura, printre altele. Citesc cu placere Veronica se hotaraste sa moara. Mi-am facut o lista cu toate cartile lui P.C. si sper sa le citesc pe toate.

In alta ordine de idei va multumesc pentru felicitari. Am incercat sa nu-mi fac cunoscute fotografiile, sa nu cersesc voturi, ... Cui a placut fotografia, a votat si gata.
Ieri am topait de bucurie cand am vazut ca suntem pe prima pozitie.

Dordia, sanatate celui mic. Si putere sa mergi inainte.

Gabi, arati minunat si Mara e tare scumpica! nasei, ma bucur ca v-ati distrat.

Ruxi, musafirii n-au treaba pe la casele lor?

Delia, Tzuni, sa va fie de bine plimbarea, :).

O saptamana minunata tuturor.

Mergi la inceput