Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (91)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

LEELOO: ai un mielut de la mine.

pisica mama de Ana Maria(3.08.2003) si Elena Ruxandra(28.05.2008)
http://community.webshots.com/album/568228087tqrEjX?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Neatza...
eu sunt absolut zombi, Victoria de vreo saptamana se trezeste la fiecare juma de ora- o ora... cel mai mult am dormit o ora si 15 minute legate intr-o saptamana... azi dimi imi venea sa ies afara sa ma bag cu fatza-n zapada! DA, ati citit bine:zapada... a-nceput de ieri sa cada cate-un fulg, acum a stat! dar s-au strans vro' 3-4 cm de zapada bleah! mi-e greata deja... cica de joi se mai incalzeste.

vreau sa dorm si eu o noapte... nici macar nu-mi intind nasul, de fapt, la o noapte intreaga, macar 5-6 ore de somn neintrerupt... da' o veni si noaptea aia in care Victoria va dormi toata noaptea... of, acum cred ca e si ca-i tot curge nasucul...

_
Victoria Isabella

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

poze cu noi aicihttp://family.webshots.com/photo/2176120970104239163CrdfUF


pisica mama de Ana Maria(3.08.2003) si Elena Ruxandra(28.05.2008)
http://community.webshots.com/album/568228087tqrEjX?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Eu si Lori am repetat si azi experienta de ieri, cu puii in iarba, dar de data asta ni s-a alaturat si Iasminutza lui Inais. Au fost dragalasi si cumintei, s-au jucat frumos, a fost o placere. Pe cine mai corupem pentru maine la Roata Mare? Ca pe Ina am convins-o azi


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Belle anne super poze! Mi-au placut si cele de la Mall si cele din natura, iar Ana Maria e superba in pozele alea de la balet; mi se pare asa de normal, natural sa dai fetitza la balet.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Belleane, superbe poze

Desiree, ai toata compasiunea cuiva care stie ce inseamna nopti cu somn sub 3 ore... Bafta, sa treaca repede!


Edit: sunt VARZA, terminata, tremur toata... Bogdan a avut un accident cu bicicleta, a avut o coliziune cu o masina, a franat si s-a dus cu roata din spate in sus, a aterizat cumva cu capul nu stiu cum, s-a lovit la cap... M-a sunat din ambulanta (vorbea totusi normal), aia vorbeau toti tare in jurul lui, imi tremura mainile, nu ma mai pot concentra la nimic... Astept, astept, astept... A zis ca inca se discuta ca sa vada cine a fost de vina... insa cum eu il stiu pe el cam vitezoman, stau cu frica si mai mare...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Dani - nu-mi zi ! atentezi la o nunta moldoviana? hai incoa - sa vezi ce fain se distreaza lumea aici

Lilly - nu vreau sa te dezamagesc sau sa te supar, insa vreau sa-ti zic ca eu nu am auzit lucruri prea bune despre pangasius, nu am incredere in acest peste si nu i-ash da .
Ma repet, fiecare face cum stie mai bine si ce considera ca este mai potrivit pt el ori lui.
Am auzit acum ceva timp la tv ca sunt destul de controversati si , normal, am incercat sa aflu mai multe despre acest peste , iar ceea ce am aflat nu mi-a placut deloc.
www.dietmindspirit.org/2008/01/30/why-you-shouldnt-eat-this-fish-pangas-pangasius-vietnamese-river-cobbler-white-catfish-gray-sole/" target="_blank">Uite de ce este atata de controversat.
Eu incerc sa nu cad in capcana strategiilor de marketing de denigrare a anumitor produse dar parca acest articol ridica semne de intrebare de bun simt.
Stiu chiar ca in Italia acest peste este interzis iar in alte tari a provocat de asemenea controverse.
Eu, din punctul meu de vedere, as incerca sa-i dau peste proaspat, eventual ceva ce nu provine din crescatorie , cam greu..
Oricum se prea poate sa n-am dreptate dar mai bine sa fii safe than sorry.
Noi am cumparat de cateva ori file de pangasius dar acum ,sincer, simt o strangere de stomac numai la gandul.
Si uite asa ajungi sa te intrebi ce naiba mai e bun pe lumea asta
Uofff - bine ar fi daca ne-ar proteja cumva si legislatia, sa nu mai fie permise atatea porcarii

Miss - incearca sa te calmezi . Te cred ca esti speriata si ingrijorata dar daca a vb la tel cu tine inseamna ca nu e atata de grav. Tin pumni sa nu fie nimic grav
Sa ne tii la curent cu ce se intampla ...
Doamne ce sperietura! Ma ia cu tremurici numai la gandul


Adriana mami de Andra , noastra!
Poze Andra (20.05.08)
Andra creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Doamne!! Felicia!! ce spaima! Sper sa nu fie nimic grav, bine ca vorbea normal, sper sa sune cat mai repede posibil sa te linistesti!! Sa ne anunti ok?

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Felicia sper sa fie totul ok! Sa ne tii la curent! Stai calma ca agiti si Daviducu' si vine seara!

mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati

Cat de maaaare sunt!!



Votati-o pe Iasmina! Un vot pe saptamana, pana in 12.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Buna seara!

MissP, sper sa nu fie nimic grav si sa se termine cu bine!

MsBB, tu ai pus si prima data articolul despre pangasius pe forum?
ca sa stii ca eu dupa ce am citit chiar n-am mai cumparat peste. I-am dat de multe ori celei mari, desi uneori avea gust ciudat, alteori era insa OK.

Am vazut si eu poze multe multe cu fetite de Belleanne, Robert si Raducu in iarba, cu catel, cu Patrick, cu arici de Leeloo

Gabitzam, voi numai in jurul pranzului iesiti?
si noi am fost azi si ieri in Herastrau insa dupa-amiaza si de interes maxim au fost petricele si toboganele.
lui Raducu ca am uitat sa-l felicit ieri


Mergi la inceput