Pepenasi de iul-aug08 (107) -alaturi de EMMA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

ANACO - acum am reusit sa o vad si eu pe Mara. Ce copanase areee!
XENA - saracuta Maria ta, ce imbulinata este, si tot zambeste la poza draga de ea!
Nu imi vine sa cred ca sunt la zi cu pozele!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Neatza! Noi ne pregatim sa mergem la doctor....

Ania oriunde ai fi!


Allesio Michele de danangie, Andreea Maria de ladymina77, Antonio Matei de AndreeaOr, Raisa Andreea de michellab
Sa fiti sanatosi, voiosi!

Chiar.... ladymina pe unde umbli?

Ma duc sa fac o

Iar dau eu cafeaua? Sa fie pentru toata lumea....



_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Neata'!
Flo ce ati patit,de ce mergeti la dr?
O zi buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Neatza
Flo azi fac si eu o tura de

Timi inca doarme.Ieri a mancat jumatate de borcanel afara.Doua ture am scos-o la plimbare.Nu-i mai dau nici Stodal,ca e tare scarbita de el.Mai tuseste,dar sper sa treaca de la sine.

Vazut pozici frumoase.Ii pup pe toti,sunt frumosi,mari,deosebiti!

Gata s-a trezit



Iza mami de Timea (28.06.2008)

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Buna dimineata, pupam apasat toata bostana!

Moama, mor de oftica ca nu pupam si noi intalneli V-am vazut pe toate, ce dor imi era de Sun si Thea... Si io car fata in parc in fiecare zi cateva ore de cadem rupte amandoua seara, ajung de ma culc la 9 jumate odata cu ea si apoi ma trezesc pe la 3-4 dimineata ca sa-i fac mancare pentru a doua zi.

Io anunt ca n-am net acasa, cred ca s-a resetat routerul cand a cazut odata lumina si io nu stiu sa-l setez din nou, tre sa-mi fac curaj, oricum ma oftic, dar de cand nu mai pup net seara m-am reapucat de tricotat Asa ca acum am prins 2 ore libere si am citit din urma.

Anka ieri am patit-o si noi in parc, a venit un baietel maricel si i-a bagat labele in ochi lu Nancy, da' rau de tot, si ma-sa a sarit pe el sa-i dea omor, abia am potolit-o, dar cand i-am zis sa-l ia de manuta si sa-l roage sa-si ceara scuze de la Nancy mi-a zis acra ca fi-su nu stie sa-si ceara scuze

Nici noi nu avem dintzani, cred ca patim ca Alex de Flo, dupa 1 an...

In rest am un copil minunat nene, de nimic nu am a ma plange, cred ca DD le compenseaza ca mi-au scos peri albi astia la munca...

Sper sa nu ma mai calareasca asa intens ca sa mai am si io vreme sa dau din bot cu gasca pepenoasa ca mi-e un dor de numa.

Pupam si mai revin daca mai am timp.

Monica si gargaritza Nancy

blogul branzarului vesel

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Neata fetele!

Noi ne-am plimbat ieri vreo 5 ore, eram franta aseara, mai ales ca am si carat-o mult pe Ioana in brate, tare repede isi mai pierde rabdarea, se plictiseste, nu mai vroia nici in carut, nici in brate, nici pe banca, nici sa faca pasi, nimic, o scartaiala continua de m-a capiat! Sper sa se obisnuiasca mai repede cu plimbarile lungi ca eu n-am de gand sa stau in casa vara asta

Anna de Ioana Maria 11.07.2008
Ioana povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Ah, si pentru ca tot vorbirati de pantofani si botosi, mi-au venit si mie cei cei de la Tikki, sunt faini, cam de interior dupa parerea mea. Acum caut de nebuna niste incaltari pentru baby si nu gasesc! Ea poarta nr. 19, pe piata sunt doar 18 si 20, si, dupa ce ca sunt mari (aia nr. 20) nu-i intra in picior! Ce draq ma fac? Acum avem niste tenesi sexy, cu talpa foarte flexibila, luati la plesneala dintr-o farmacie , dar am vrut sa-i iau niste pantofi, ca tot vine Pastele, si nu gasesc. Epuizat tot mall-u, tot Leonardu', Crido Kids-u', tarabele, ieri cred ca am probat vreo 10 perechi, fir-ar

Monica si gargaritza Nancy

blogul branzarului vesel

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

Neatza!!!
Multumesc de cafea..buuna
Eu am dormit ca un purcel, si Clara la fel s-o fi prins ca a facut 8 luni si mai tb si sa doarma noaptea?
eu nu ma incumet inca sa-i dau sa manance afara asa ca vin acasa cu ea la ora mesei si nici nu mai doarme in carutz si la fel fug in casa cand i se face somn, dar le invatz eu si pe astea
Aseara a papat gris cu lapte si mar copt si i-a placut iar azi mancam ciorba cu perisoare, am observat ca nu prea mai agreeaza piureurile bebelusesti asa ca voi trece la papa de oameni mari, bine fara sare sau prajeli.
Spuneti-mi si mie cam cum ar tb sa ia in greutate acum in perioada asta ca mie mi se pare ca a stagnat de vreo luna.
MARIA bubicioasa, sa-i treaca repede ca sa iasa afara la soare
Cu copii altora in parc ce sa zic am vazut tot felul de minunatii dar sper sa nu o patesc si eu ca mi-s cam impulsiva din fire si totul pana la puiul meu
Incerc sa pun niste poze pe picassa

MAMI de CLARA ANDREEA

06.08.08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Am pus poze noi pe picasa.

Anna de Ioana Maria 11.07.2008
Ioana povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Ce e domne linistea asta???
Eu am motivatie... macare pe foc, paine la crescut, copil de schimbat, altu' de luat de la gradi... Ies acuma spre gradi...
Da' restu'?

Mergi la inceput