Fiv la cluj 18(sa ne poarte noroc fetele!)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamy spune:

buna fetelor!!!
intradevar sper sa fie un capitol plin de numai vesti pozitive si cat mai multe -utze
fetelor,eu am trecut de perioada ovulatiei,am prestat,acum astept sa vad poate se prinde vreo minune,daca nu urmeaza sa mai fac IA.


toate fetele,nu va enumar sa nu uit pe cineva!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

anamy-sa-ti fie de bine prestatul!!!sa iasa o burtica din asta!da din aia cu bebe!
bruni-daca as sta si eu la fel de bine cum sta intrusu cu gigeii..ar fi super ok!!am face bebei pe banda!!asa ca pot sa-i dau si "o mama de bataie" de mancare..ca tot are productia super buna!!si de fapt,nu-i mai dau nimic de mancare,ca si el m-a suparat!sa se duca la masa sa-i dea de mancare!daca nu sa faca greva foamei!la mine sa vina doar sa presteze!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

gagici-eu am bagat in mine-2 kg de inghetata!nu glumesc!
si amu..ma duc sa fac o baita cu spuma!!ca facui destul spume la gura zilele astea!!ma duc sa ma relaxez,sa am grija si de mine!!
asa ca ne auzim mai tarzior!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criadema spune:

vreti sa munciti fetelor, super, de maine concediez bona si sa fac in ciuda crizei o sa va angajez pe voi 2, pe Uratica si bruni ca tot va plangeti ca va plictisiti.
Copiii sunt bine s-au refacut, si ma inebunesc, nu le mai tace gura deloc. Hai sa va spun cu ce poezie ma stresau aseara, le-am cumparat foarte multe carti cu comanda prin e-mail si una din poezii ca eu oricum nu le tin minte si nici n-am timp sa le invat:
Iese tata la balcon
Si ma striga "Maaaaai Iooooon!"
Cred ca am facut ceva
Daca m-a strigat asa
Ca de nu faceam nimica
Ma striga: "Maaaaaaaai Ioooooooniiiiiicaaaaaa!"
Poate va mai descreti-ti, si zambiti, daca tot nu va reveniti treceti la terapia copiilor mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

eu am fost sa pap ceva ...
anamy doamne da sa fie cu ochisori
criadema ,super poezie...
uraticaaa!!! yupii ne am gasit de lucru!!!!criadema pai noi doua facem cat bona ta?
uratica cum facem ?cum ii impartim , pe antonia si pe sergiu...
cred ca ne am distra de minune toti 4...
ne ar invata ei pe noi poezii ca la capitolul asta sunt varza...
chiar mi ar place sa am copilasi prin preajma...
eu ma duc sa trag un pui de somn ca sunt tare ametita!!! mi au tras tot sangele cred ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denissa_k1 spune:

''denisule hai draguta nu mai fi trista, mergem mai departe , nu renunta la acest ptroiect...e important pt noi toate..''


Bruni....as merge mai departe cu siguranta, daca as avea o explicatie a faptului ca nu s-a prins...de ce nu s-a prins, de fapt? pai daca nu pot sa-mi explic care-i cauza, inseamna ca daca o iau de la capat ajung la acelasi aspect,..ovulez reactionand bine la tratament,..se fecundeaza, se divid,..atata doar ..ca nu se implanteaza...si..o iau de la capat asa la nesfarsit??? ar trebui sa repar ceva pe undeva, ca sa nu patesc la fel , nu? dar unde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denissa_k1 spune:


'
"ezista o explicatiune" vb lui Caragiale....dar care e ?
Maddutz,...tu ce zici, de ce nu s-a prins?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denissa_k1 spune:

caci, daca nu gasesc o cauza...o explicatie plauzibila.. nu are nici un rost sa o iau de la capat...pentru ca nu am nici o "placere sa mai ajung de unde am plecat" e cumplit de nasol...si mai ales ca pana acum viata nu mi-a dat suturi prea mari,...te cam dezechilibrezi...si nici macar nu te poti concentra pe altceva....ma credeti ca si noaptea visez...cum se divid,...cum nu se divid, cum nu se lipesc...la bla bla...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

denisule imi pare rau, si eu dupa trei esecuri am o gramada de intrebari da nimeni nu mi-a zis clar care e cauza esecului. Poate embrionii nu au fost suficient de puternici ca sa poate rezista, poate endometrul nu era corespunzator, poate, poate...Eu iti doresc sa fii puternica si sa o iei de la capat,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

uff denisule...eu nu zisei nimic de necazul tau,ptr ca sincer nu imi gaseam cuvintele!imi pare atat de rau!!
si nu stiu..de asta nu vreau inca sa fac fiv!ptr ca vreau sa stiu ca e totul ok la mine!!dar tu draguta,o laparoscopie si o histeroscopie ai facut??pe mine tare ma bate gandul sa le fac!si daca e sa ajung la fiv,cu siguranta le voi face inainte!sa stiu eu ca e totul ok!!
off Doamne,macar de ar exista o explicatie ptr faptul ca nu se prind..mama ei de treaba!!
insa denisulee ai toate din lume si multi de la mine!1esti o eroina alaturi de celelalte fete ce au trecut prin nerusita unui fiv!si e asa ciudat la tine..adica ovulezi..chiar si asa stimulat..si dupa 7 zile sa vina rusii??aiurea rau de tot!!nu exista logica deloc in chestiunea asta!!
offfffffffffff....
bruni-somnic usor!uff eu facui o baie de 4 ore!si acum cred ca ma pun si eu sa trag un pui de somn..bruni-tu ii iei pe antonia si sergiu,iar eu pe iasmina si mihai!si ioti-asa nu ne da cu rest!
criadema-!multumim ca ne ridici moralul cu strumfisorii tai!
la toate fetele mele frumoase!

Mergi la inceput