*LMA!!* Puiuti de Randunici 2008!! (239)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elara spune:

l-am vazut pa vlaaad ce scumpeeete..si ce a crescuuuuut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

eu ma duc sa mai scotosesc dupa poze ca nu am vazut puisorii de mult... si nici mamicile care si cat de frumos au mai slabit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Bubule, pai nu dupa trei pastile...gata ii trece.....mai dai trebuia sa-i dai azi toata ziua din ora in ora si nu mai avea nimic.......dar da-i de acum in colo ca-i trece...iti garantez eu....pupici
eu i-am data Antoniei cand imi aduceam aminte si la o jumate de ora

aaa, si merci de link

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

vaaaaaai,mor, lesin de dragul lu' mufy-pufy cum rade! e mortal!...nu stiu de ce, dar filmuletul dela fantani nu mi se deschide, nu-l pot vedea....
bubu ... sanatate piticului...te inteleg ca am trecut prin din astea destule....si acum are teo probleme cu burtica si diareea, dar datorita maselelor si caninilor cred, ca la analize e totul ok si alte simptome/semne nu mai are; de mancat nu mananca mai nimic de vreo luna, decat ceva lapte si cateva lingurite din orice altceva... probabil ii dai deja, dar mai zic ptr orice eventualitate : da-i si niste hydrasec si biotics sau ecoflorina ...

Liana, mami de Teo

"Invata din greselile altora, ca nu ai timp sa le faci tu pe toate" - Sigmund Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Of...mersi Liana! ii dau biotics, dimineata l-a baut cu lapticul si acum o sa i-l pun in ceai, ca laptele hn n-are nici o sansa...abia a papat acum juma de biscuite si un sfert de banana. Banana o tinea singur in mana si o infuleca si la un moment dat a inceput sa se joace cu ea si s-a facut varza peste tot, acum l-am spalat si l-am schimbat
In schimb ma bucur ca bea ceai de menta si i-am pus si smecta in el si il linge...

Bitzu, mersi si tie. Pai aseara la 7 cand s-a trezit am vazut ca e ragusit si pana s-a culcat i-am tot dat pastilute...azi nu i-am mai dat niciuna...eu cred ca raguseste si de la urlat, ca nu mai suporta nimic, nici sa ma apropii de el...

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze
www.bucataras.ro/" target="_blank">Bucataras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Sara buna,
am stat m-am gandit , am ras, iar m-am gandit , mi-am mai clatit ochii ( Andrei de ramo, Mufa, Antonia, Iulia , Vlad, Barosani de brasov, si cred ca au mai fost) si intr-un final m-am hotarat sa va si scriu.
Vreau sa urez Muuuuulta sanatatte puiutilor, stricati la burtica, Cu amigdale si branula, ragusiti , raciti si tusitori.a mama pe ei toti .
Voua mamicilor va mai spundoar ca din AMr-ul de 2 sapt s-a mai dus o zi.

Mimo intrebare personala , esti sigura ca nu au schimbat Vladu la maternitate? de ce intreb ? pt ca ma asteptam sa vad un copil de un an si am vazut un barbatush , frumos si care are chipul de copil nu obraznic, foarte obraznic.

"Ide pa", si ma duc sa "ide papa pupu"( adica in traducere randuneasca "haide pa" si"haide sa dau papa la pui")
ANdrei azi a doormit de la 1 si jumate la 5 , si-aincarcat bateriile , a gasit cenusa si sa jucat in voie( l-a lasat mama ca era la o soba unde se face si gratarul afara) nu va zic cum povesteste mama ca era, va dati seama ca avea si-n cur cenusa)



Giani .. Mamica de ANDREI ,....


www.onetruemedia.com/shared?p=868ef2570ead8ee3ba29d3&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url u " target="_blank">uite ce am facut anul trecut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Nush de ce mi s-a trimis mesajul ...

Naty , am incercat sa te mesungesc , dar nui familia acasa, Vroiam sa-ti spun ca nu au noroc copii nostri sa se cunoasca mai bine, am gasit alta alternativa .
Oana, naspa cu Tanti Lica Rcita si ea, ii doresc si ei sanatate iar pe voi va


si mai trebuia sa scriu ceva . dar oricum nu citea nimeni asa ca va pupacesc si astea toate fiind zise arivederci si ide pa



Giani .. Mamica de ANDREI ,....


www.onetruemedia.com/shared?p=868ef2570ead8ee3ba29d3&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url u " target="_blank">uite ce am facut anul trecut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Bubu, sanatate puiului. Lasa ca trece .

Mimo, mi-au placut la nebunie pozele tale (ca sa nu mai spun ca nu ne-ai pus in "pomelnic", da te iert). Imi place simtul umorului tau . Iar barbatelul (nu ma refer la dl. Senior, ci la Junior) este un scump, arata bestial si din profil!!



Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

BUNA SEARA!
am fost tare suparata...branula nu a mers, i-am facut eu intramuscular, a urlat infiorator, mie mi se parea ca i-am bagat acul pana in partea cealalta si mi-am jurat ca nu-i mai fac!
M-a ajuta Naty c-o recomandare si asa ca maine vine cineva sa ii faca....

Acum doarme linistit, de ltfel toata ziua a fost in forma maxima, a facut numai prostii, ca doar de aia nici nu i-a stat branula aia cum trebuie!
In tot necazul am primit si o veste buna...m-a sunat seful sa-mi spuna ca maine e ziua sanatatii si ca avem liber...asa ca stau cu puiul!


Tot incerc sa recuperez din urma, sa mai vad dn poze...
Incarc poze din calatorie si le pun!



Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Of, mai Cata! Ce antibiotic ii dai? eu cred ca daca face prostii e de bine ! Abia astept sa vad poze (ca eu se pare ca nu prea am sanse sa plec pe undeva in urmatorii 20 de ani ).

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput