Licurici de ianuarie-februarie 2009 (10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebelusi

Yashy mi-ai luat-o inainte cu urarile:Si sa uram La multi ani! sarbatoritilor de azi: Maria Teodora bb de Oxigen
Vlad Mihai bebe meu
Luis bb de yashy
Alexandru Ioan bb de Ingrid70 Cami ce mult ma bucur ca sunteti mai bine, asteptam vesti in continuare.Tenzika nu vreau s ama repet asa ca iti spun ca sunt total de acord cu Miere.Irina distractie placuta!!!Iris ma bucur foarte mult ca ne-ai mai dat vesti despre tine. Eu sa stii ca am iesit intre 11.00 si 17.00 afara dar abia acum au inceput caldurile. Probabil ca o sa mut ora de plimbare ca deja mi se pare ca ieri s-a bronzat. Am avut eu grija sa nu stea la soare, dar in mers ne mai bronzam...Crisspy multa sanatate, ai grija sa nu ia si bebe.Mami puiutului Vlad Mihai
http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"
Mami de bebe Alexandru, 05.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Eu si Razvanica ureaza tuturor sarbatoritilor de azi La Multi Ani Maria Teodora bb de Oxigen
Vlad Mihai bb de Bebelusi
Luis bb de yashy
Alexandru Ioan bb de Ingrid70 Bebelusi vazut poze cu Bladutz, s-a facut un adevarat cavaler, sa va traiasca si sa va bucure viata
Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei
http://picasaweb.google.com/cristina.pereteanu/Bebe#
Mami de bebe Alexandru, 05.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui flowerbee

Buna fetelor, Cami, eu sunt pe aici si va trimit toate gandurile bune si un buchet de flori de primavara, frumos mirositoare!La multi ani pentru bebeii sarbatoriti azi: Vladut Mihai de Bebelusi, Maria Teodora de Oxigen, Luis de Yashy, Alexandru Ioan de Ingrid. Sa traiti, sa infloriti si sa le inveseleti viata parintilor!Noi am avut o noapte grea dupa vaccinul de ieri: febra 38.8, moleseala, pofta de mancare diminuata. Punem cate un supozitor cu paracetamol la 12 ore si sper sa trecem de perioada asta. Crisspy, corsarii de slabit i-am luat de la farmacia Centrofarm, mai au si alte chestii, inclusiv blugi de slabit si tricouri. Eu sunt sigura ca nu slabesti purtand chestiile astea, insa puse pe dedesuptul hainelor te subtiaza, ridica fundutul si se aseaza lucrurile mai bine.Ma duc sa vad ce face bebe, poate vrea sa pape. Mai citesc si ma intorc.PupiciBeeMamica de fetita dulce ALEXIA - MARIADoamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mami de bebe Alexandru, 05.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Fetelor azi am fost cu tati si cu Bladut in parc, a fost asa cald si frumos afara....

Dragele mele l-am cantarit si masurat iar baiatul meu are 5180 si 61 cm la 2 luni, plecand de la 3160 si 51 cm

Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

ce frumos..

mamici si pitici la plmbarici!

si noi ne-am plimbat... chiar am stat in paciorushele goale, iaca:

http://www.flickr.com/photos/13087113@N06/3415271605/


fetelor sa va spun un secret:
a venit primavara de'adevarateleaaaaaaaaaaaa

yupiiiiiiiiiii

care se inscrie saptamana asta la un herastrau?? pe un miercuri, joi asa???

Alinuk
mamik de Andu mik si Teo voinik

nasterea - ca un cadou
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4b43ab1fe6e90f0fd2caa0" target="_blank">fericire, implinire..un an de Teo!
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

numai aici nu a venit sunt 2 grade
Admirat poze de tenzika,ce dulce e Alecsandra
29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Buna dimineata dragele mele,

Bebelusi, felicitari pentru dezvoltarea frumoasa a lui Vladut!

Lisa, vine ea primavara si la voi!

Noi vrem sa iesim azi din casa dupa-amiaza (dupa ce vin eu de la coafor, insa nu prea stiu cat de gros sa imbrac puiul, avand in vedere ca va fi destul de cald. Imi puteti da niste sfaturi, ca sa nu o imbrac nici prea gros, nici prea subtire?

Noua dr ne-a zis ca doua zile dupa vaccin sa nu o scot afara, iar 48 ore expira azi la 2 . Sper sa nu fie nici o problema, mai ales ca de ieri la 5 nu a mai facut febra (a avut 37.8).

Cami, uite inca niste flori pentru voi! Sanatate puiutei si putere tie si sotului! Ne gandim la voi!

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Neata...
Flo ..grija mare k eu am luat-o pe coaja.Tocmai eu si tocmai de aceea spun.Ar tbui sa ma jenez poate dar am facut-o.Eu ieri l-am cam supraimbracat adik stand la umbra in curte mi se parea frigutz si tot dadeam pulovarasul jos tot il puneam la loc si tot asa...Este si f greu ca dc ar fi temperatura constanta ar fi usor dar..nu este si cand intra soarele in nori sau se face ceva umbra imediat se simte diferenta de temperatura.Trebuia sa vb cu Alinuk nainte , experienta face cat 1000 de carti.Si aseara avea 37.5 pe supraincalzire probabil.L-am lasat in body toata noaptea...am vb si cu dr mea care mi-a zis asa:

pt cum e vremea azi in Buc/ca ieri: body+salopeta bumbac si palariuta ATAT!
sa iau la mine ceva sa l acopar dc e cazul !copilului sa nu-i vina soarel direct in fata, punem copertina.


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8069a40b05eaf331b3527d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">VIDEO ANDREI
POZE ANDREI
mami cea mai fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Irina inseamna ca sunt experta, eu asa il imbrac , dar totdeauna iau la mine paturica si o caciulita de-aia pe urechi. Daca mi se pare mie ca incepe sa bata vantul, hop schimbam caciulitele si punem paturica.



Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Merci pt sfaturi, Irina! O sa o imbrac cum mi-ai spus, dar iau la mine si o paturica, poate ca imi va trebui.
Sper ca v-ati simtit bine ieri la tara. Aer curat, liniste...mmmm...tare frumos!

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput