Licurici de ianuarie-februarie 2009 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

La multi ani sarbatoritilor de astazi.

Ada multumesc de raspuns. Parca si la Dorian mi-a zis sa astept dar citisem ca se poate pune si mai devreme. O sa vad miercuri. E super ca stati afara, mai ales ca e atat de cald. Cred ca fetele sunt incantate.

Bebelusi ce zambitor e Bladutz Doar e sarbatoritul. Tortul ala arata foarte bine. E opera ta?

Cami trece si perioada asta si o sa fiti acasa.

Bee sa scapati de febra Sa iti foloseasca achizitiile la slabit. Arati super in poze.

Irina sa ne povestiti cum a fost escapada.

Noi am fost dimineata afara, asta e daca baietii mi se trezesc in jur de 6. Deja m-am invatat cu programul matinal. Bine ca macar sunt amandoi pe aceeasi lungime de unda. Acum mi-a gatit tati mancare chinezeasca si am bagat si cica sa slabesc...

Am pus si noi poze in albumul de pe contul comun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

revin din aceeasi cauza ... plictiseala ...

fata doarame iar ... asteptam tratamentul de la ora 6 si pe tati dupa aceasta ora ...

irinac abia astept sa ne scrii cum v-ati distrat azi

dark si tu esti in plimbari frumusele ... asteptam poze si povesti

aalina intr-adevar matinali baietii tai ... fata mea nu ... sta pana noaptea tarziu si doarme mult dimineata

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Bee mersi frumos pt pont, nici eu nu cred ca fac mare lucru dar macar asa pt starea sufleteasca.

Ne-am intors si noi din parc. Dumnezeule mare cata lume putea sa fie in Moghioros azi . Nu am gasit nici o banca pe care sa stam si noi putin.

Voi le dati copiilor cu crema de protectie solara de acum? Ca eu vreau maine sa ma duc la farmacie sa-i iau ca daca seamana cu mine la piele o sa fie de belea . Eu ma rosesc imediat si mai fac si bubitze.

Va intrebam mai devreme de balansoare; am gasit unul, cam scumputz, dar cred ca e ok. Voi ce ziceti? http://www.muc celmic.com/balansoar-fisher-price-deluxe-p-779.html (fara pauza intre muc si celmic). Deocamdata il tin in scaunul de masina dar imi e sa nu-i stric coloana, desi am grija sa nu stea mult timp in el.





Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei


http://picasaweb.google.com/cristina.pereteanu/Bebe#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Buna dimineata fetelor!

Am citit asa pe sarite, nu prea mai am timp.
Vreu sa urez La Multi Ani sarbatoritilor!Sa cresteti mari si frumosi.
Bladutz e un zambaret, sa va traiasca baiatul Patricia, e un frumos!

Dark si Irina, claatorie placuta si distractie maxima!

Crisspy eu stiam ca nu este recomandat inainte de 6 luni sa folosesti crema pt protectia solara, poti citi si pe instructiunile de folosire.

Flowerbee multa sanatate fetitei, trece si vaccinul asta!

Eu ieri m-am prajit un pic la piscina, desi m-am dat cu crema 55 SPF pe corp si 70 SPF pe fata, tot m-am ars un pic pe umeri. Pe Aidan il scot acum numai dupa 5 dupa amiaza, e prea cald in restul zilei si soarele arede f f tare. L-am lasat cu taica-su mai toata ziua. Am inotat....m-am simtit asa de usurica in apa! Voiam sa mergi si azi, dar e cam innorat.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculet spune:

Belebusi a zis pediatra ca nu vrea sa riste cu vaccinul,iar cu ser am sters-o si eu vreo 2 sapt fara prea mare rezultat,pana am trecut la antibiotic....deci sunt vreo 3 sapt decat ochiul ne lacrimeaza si are o secretie cam galbena,mai mult s-a ameliorat de la Tobrex-ul ala ,dar nu s-a vindecat.
Sunt curioasa ce o sa ne spuna oftalmologul miercuri,sper sa ne dea ceva picaturi mai bune,decat pediatra.

[fetele 2 in 1

[Alexandra Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Anculet sa stii ca si eu i-am pus Tobrex pt ca ii lacrima ochisorul si in cele din urma a inceput sa aiba secretia accea galbena.

Nu a avut mult timp, vreo 2 zile numai, insa am renuntat la Tobrex si acum i-am mai dat cu Kanamicina si nu mai are nimik.

Sa-mi zici si mie ce iti zice oftalmologul.



Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei


http://picasaweb.google.com/cristina.pereteanu/Bebe#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Bee mersi frumos pt pont, nici eu nu cred ca fac mare lucru dar macar asa pt starea sufleteasca.

Ne-am intors si noi din parc. Dumnezeule mare cata lume putea sa fie in Moghioros azi . Nu am gasit nici o banca pe care sa stam si noi putin.

Voi le dati copiilor cu crema de protectie solara de acum? Ca eu vreau maine sa ma duc la farmacie sa-i iau ca daca seamana cu mine la piele o sa fie de belea . Eu ma rosesc imediat si mai fac si bubitze.

Va intrebam mai devreme de balansoare; am gasit unul, cam scumputz, dar cred ca e ok. Voi ce ziceti? http://www.muc celmic.com/balansoar-fisher-price-deluxe-p-779.html (fara pauza intre muc si celmic). Deocamdata il tin in scaunul de masina dar imi e sa nu-i stric coloana, desi am grija sa nu stea mult timp in el.





Crisspy mamica fericita de Razvan Andrei


http://picasaweb.google.com/cristina.pereteanu/Bebe#


Noi il avem pe asta http://leagane. ro/balansoar-fisherprice-2in1-p-58.html, fara spatiu dupa leagane., l-am luat din selgros si am dat 309 lei, il poti vedea si in pozele noastre. Le place fetelor ff mult.

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

intram si noi asa repede acum cat mai e mama pe aici ca dupa aia... ioc timp.

mie mi-a zis d-na doctor despre expusul la soare,intodeuna factor de protectie,cel mai mare,crema pt copii si palarioara in cap. normal,parerile difera de la doctor la doctor.

noi suntem bine,crestem,Anei i-au trecut petele uscate pe piele,e foarte vorbareata si zambareata. e un copil tare vesel,sunt asa de dulci la varsta asta

cami,sanatate Antoniei

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Cami, sorry, mi-a picat messu si nu mai pot intra. Vroiam sa va urez sanatate multa multa
Aalina, eu am venit o sapt acasa . Tu prin ce zona stai?

La multi ani! sarbatoritilor de azi si fetelor ce si-au serbat ziua de nastere de curand (Crisspy, Truth, Cristi, Venerata)

Am incercat mult sa va ajung din urma, n-am reusit, asa ca am trecut la capitolul curent, ca altfel nu va mai ajung niciodata. Va pup pe toate

Jasmi - de Iulia scumpa (10 februarie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yashy

Sa avem un capitol plin de vesti bune!
Multa sanatate Antoniei!! Cami, multa putere! Doamne-Doamne nu te uita pe tine, cu siguranta!!La Multi Ani cu sanatate si mult noroc pt bb Vlad de bebelusi, Alexandru Ioan de Ingrid si... bineinteles, bb Luis. Sa ne traiasca si sa creasca mari si sanatosi!!Adina & Luka& Luis
obraznicatura lu' mami

Multumim frumos si la fel Yashy! Mami de bebe Alexandru, 05.02.2009

Mergi la inceput