Emma este iubire!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

inca o precizare - studiile PRECLINICE inseamna ca nu se administreaza deocamdata copiilor, nici macar in trialuri. e pe modelul tumorilor intalnite in pediatrie, dar atata vreme cat nu-i studiu clinic inseamna ca inca e la nivel de laborator. si din pacare reglementarile in studiile pediatrice sunt si mai drastice decat ce-am insirat mai sus, prin urmare atata vreme cat produsul nu-si demonstreaza eficienta n-are sanse sa fie aprobat pentru testarea la varste sub 18 ani. iar un studiu de faza I nu demonsteaza eficienta, ci siguranta - adica stabileste doza maxima admisa si doza medie eficienta care va fi administrata in fazele II si III.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

mianna, inteleg ca in faza I totusi i s-ar putea administra medicamentul (pina la urma asta doreste Aida) si daca Emma va fi acceptata, se va duce acolo, asa ca un tratament la distanta ar fi exclus.

****************************************************************


Emma INVINGE cancerul! In fiecare zi alaturi de Emma!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!



excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

da mianna merci mult
... de fapt nici eu nu stiu de ce mai insist mai ales ca acum un an doctorita noastra a luat legatura cu cei de la St. Jude , pentru ca au vrut sa le prezinte cazul medicul care a supravegheat-o , si desi cei de la St. Jude aveau in desfasurare 3 studii pentru rabdomiosarcom , au zis ca Emma nu este eligibila din cauza ca era la a doua recadere si ca a facut f multa chimio , auto ...

... deci , sa asteptam moartea in liniste , ca doar ea pare sa fie ultima scapare ...
si spun asta fara sa fiu suparata pe absolut nimeni , sper ca nici voi sa nu va suparati.

Aida ... 16+
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Offf, Aida draga, mi se rupe sufletul si nu am cuvinte. Pup pisicuta ta frumoasa si iubita!



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefanna spune:

Aida, putere si iarasi putere, caci noi nu putem intelege inima ta pe deplin.Te respect atat de mult si mi-as dori ca o pace de cer sa te cuprinda pt a putea duce totul la capat.Ma rog pt voi din toata inima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns linasobolina spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

da mianna merci mult
... de fapt nici eu nu stiu de ce mai insist mai ales ca acum un an doctorita noastra a luat legatura cu cei de la St. Jude , pentru ca au vrut sa le prezinte cazul medicul care a supravegheat-o , si desi cei de la St. Jude aveau in desfasurare 3 studii pentru rabdomiosarcom , au zis ca Emma nu este eligibila din cauza ca era la a doua recadere si ca a facut f multa chimio , auto ...

... deci , sa asteptam moartea in liniste , ca doar ea pare sa fie ultima scapare ...
si spun asta fara sa fiu suparata pe absolut nimeni , sper ca nici voi sa nu va suparati.

Aida ... 16+
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"


aida, scumpa mea, m-ai inteles gresit - n-am vrut sa spun asta, ci doar sa te sfatuiesc sa nu-ti pui sperantele in ceva imposibil.

lista criteriilor de includere/excludere este mare pentru fiecare trial. poate la studiile respective unul din criteriile de includere era sa fie rabdomiosarcom netratat anterior. un alt criteriu de excludere obisnuit in majoritatea studiilor e nivelul creatininei - si din cate-am vazut, puiul mic nu statea bine nici cu asta.

ultima scapare, luata mot-a-mot, pentru oricine, este intr-adevar moartea. pentru fiecare dintre noi. dar pana acolo - tu stii mult mai bine decat mine asta - exista sperante, mai mari sau mai mici: speranta ca in noaptea asta sa doarma linistita, speranta ca analizele viitoare sa arate o imbunatatire, speranta in alte medicamente deja aprobate, deci accesibile. simpla aprobare a unui studiu dureaza aproape un an. crede-ma, toate reglementarile din acest domeniu au dus la infiintarea unor firme ca cea in care lucrez eu - in care exact cu asta ne ocupam, cu verificarea tuturor documentelor care atesta ca un studiu se desfasoara conform tuturor cerintelor, fara s-o incalce pe niciuna.

nu, n-am vrut sa-ti risipesc sperantele. dimpotriva, dac-as sti cum te-as incuraja din tot sufletul spre o atitudine pozitiva, fiindca dupa cum probabil ai inteles deja, conteaza enorm. as vrea doar sa n-o indrumi intr-o directie gresita.

multa liniste si multe sarutari iubitei mici. si tie, mama cu o inima mare-mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui misha71

mianna, inteleg ca in faza I totusi i s-ar putea administra medicamentul


nu, studiile de faza I nu se fac niciodata la copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Suntem cu gandul alaturi de voi! pt Emma!

Monica sotie si mama fericita

E primavara, e lumina, e caldura, e zambet, e iubire, e VIATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Consi spune:

Draga Aida,

Eu cred ca tu ai facut tot ce se putea face pentru ca puiul tau. Cred ca pe langa lupta pe care ati dus-o cu boala asta groaznica a trebuit sa duci si o batalie cu sine, pentru a accepta aceasta situatie. Si chiar daca ai acceptat-o, cred ca e omeneste sa simti frustrare, durere, sa te intrebi de ce ti se intampla tie.
Eu ma rog ca Dumnezeu sa-ti dea putere si liniste sufleteasca, iar micutei tale sa-i aline durerile. Pana la urma trebuie sa ajungem la acceptare, intrucat sunt situatii in care ne dam seama ca suntem prea mici si ca nu totul depinde de numai de noi...
Nu ma prea pricep la cuvinte, dar sper sa sa fi transmis mesajul corect.

Va doresc o seara linistita!

Mergi la inceput