Emma este iubire!

Raspunsuri - Pagina 61

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

duminica se organizeaza intalnire E.M.M.A. si in Timisoara.
Aidule, vezi link-ul ce ti-am trimis si daca decizi sa mergi, te sustinem, venim sa ridicam baloane pentru Emma!


_

“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”
Emma este IUBIRE ****** un copil creste in inima mea ****** am un inger pazitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

... sigur ca o sa merg , trebuie sa trimit ingerasului meu o veste , poate asa se indura sa imi dea un semn ... ca noaptea mea e plina de vise , dar nu cu ea ... asa ca de pe la 4 ma tot trezesc si tot adorm cu nervii teapani si cu speranta ca poate de data asta o sa o visez , imi va transmite ceva , va face ceva.
Imi este imposibil sa cred ca nu e aici , ca nu vine la mine mai ales ca atunci cand traia nu statea fara mine ...
Mergem in fiecare zi la mormant si ducem flori si ii povestim ... si nimic. Doar lacrimi fara rost si vise spulberate , nimic nu va fi ca inainte. Oricat as cauta tot nu o sa o gasesc.
Si ce daca ma comport normal si par ok?! oricum nimeni nu intelege ce ducem in suflete si nici nu avem pretentia ca cineva sa inteleaga ...

Imi spunea cineva ca din cauza ca sufar prea mult nu poate veni la mine , din cauza ca nu ma poate vedea asa ... si daca imi poate vedea sufletul atunci clar nu va veni curand. Stiu ca nici cand traia nu suporta sa ma vada suferind sau sa ma doara ceva , sa plang de ceva ... Si atunci ce este de facut?
Nu sunt de acord cu suicidul , nu am fost si nici nu voi fi niciodata si totusi cand plec de la ea e ca si cum as parasi-o , as renega-o , as ... si parca ea nu este acolo. Niciodata nu o simt acolo. Simt ca este doar un loc unde sa imi plang de mila poate ...
S-a intamplat de cateva ori sa o simt in casa , sa ii simt mirosul si sa dispara apoi asa cum a venit si atunci incep sa o caut si mai rau , poate poate o sa o mai simt , poate o sa vad ceva miscandu-se ... poate ceva acolo. Si apoi nimic. Si eu o caut si cu mai multa indarjire si degeaba.
Mintea umana e atat de incalcita si de atatea ori ne joaca feste , asa ce ca rost ar avea un vis daca este plasmuirea mintii , ce rost are un miros daca este inchipuirea mintii ... ce rost ar avea toata stradania asta si toata cautarea , caci ea nu va mai fi aici niciodata

Aida ... 20+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Aida, din pacate , in fata marilor dureri suntem singuri.... toate cuvintele din suflet ale celor de langa noi, toate gandurile bune nu pot durerea... suntem singuri si neputinciosi ...
tu esti singura care te poti ajuta... numai ca ai nevoie de timp...iti tot spun asta si o sa intelegi intr-o zi de ce...
e normal sa iti fie atat t de dor ...n- a trecut nici o luna de cand nu mai e langa tine...si de altfel dor iti va fi toata viata, dar in TIMP nu te va mai durea atat de tare...

incearca sa te detasezi un pic, probabil ca te gandesti ca nu stiu ce zic... muta mobilele, vopseste in alta culoare peretii, pune toate lucrurile si pozele si jucariile intr-un loc in care sa nu intri o perioada...pe Emma o ai in sufletul tau din care curge sange acum, nu ai nevoie de obiectele fizice care sa faca durerea si mai mare... trimite-ti gandurile in viitor, nu le lasa in prezent si mai ales sa zboare in trecut.... nu acum...
cum incepi sa o cauti, fa un efort si gandeste-te la sufletul care se pregateste sa vina..ce va fi , ce nume sa poarte, unde ii veti pregati camera si toate nimicurile ce decurg.... nu te gandi ca o tradezi pe Emma... dar acum trebuie sa te protejezi tu, si daca nu pentru tine, pentru copilul tau...

nimeni nu stie ce duceti in suflete, si cei care cat de cat au incercat sa afle, au fost coplesiti ...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

... pur si simplu nu pot. Intru in fiecare dimineata in camera ei si ... oare cum ar putea sa imi fuga gandul in viitor cand gandul meu este tot la ea , iar ea nu mai are nici un viitor.
Nu ma pot gandi la bebe care va veni pt ca nu il cunosc desi este o parte din mine. Si Emma tot parte din mine era si a murit odata cu ea.

Ma detasez mult si am ajutoare pretioase cu care vorbesc cate in luna si in stele ... si tot acolo ajung ... de fapt gandul meu este mereu la ea chiar daca nu zic nimic in sensul asta.

Va dragelor si va multumesc pentru realul suport , trebuie sa merg la somn ca nu prea reusesc sa ma odihnesc ...
aveti grija de voi

Aida ... 20+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Aida, ma cutremur citindu-ti mesajele. Nu stiu cum sa te alin, sunt constienta ca e o durere groaznica in sufletul tau. Vreau doar sa stii ca iti trimit si gandurile mele bune, ma rog pt tine sa fii puternica pt bebelusul ce-l vei aduce pe lume si ma rog pt Ema. Sunt sigura ca nu vine inca in visele tale pt ca e ocupata cu joaca deocamdata.
Te rog, ai grija de tine.

--------------------

Andra si bebe Theodora Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

Aida, din pacate , in fata marilor dureri suntem singuri.... toate cuvintele din suflet ale celor de langa noi, toate gandurile bune nu pot alina durerea... suntem singuri si neputinciosi ...
tu esti singura care te poti ajuta... numai ca ai nevoie de timp...iti tot spun asta si o sa intelegi intr-o zi de ce...
e normal sa iti fie atat t de dor ...n- a trecut nici o luna de cand nu mai e langa tine...si de altfel dor iti va fi toata viata, dar in TIMP nu te va mai durea atat de tare...

incearca sa te detasezi un pic, probabil ca te gandesti ca nu stiu ce zic... muta mobilele, vopseste in alta culoare peretii, pune toate lucrurile si pozele si jucariile intr-un loc in care sa nu intri o perioada...pe Emma o ai in sufletul tau din care curge sange acum, nu ai nevoie de obiectele fizice care sa faca durerea si mai mare... trimite-ti gandurile in viitor, nu le lasa in prezent si mai ales sa zboare in trecut.... nu acum...
cum incepi sa o cauti, fa un efort si gandeste-te la sufletul care se pregateste sa vina..ce va fi , ce nume sa poarte, unde ii veti pregati camera si toate nimicurile ce decurg.... nu te gandi ca o tradezi pe Emma... dar acum trebuie sa te protejezi tu, si daca nu pentru tine, pentru copilul tau...

nimeni nu stie ce duceti in suflete, si cei care cat de cat au incercat sa afle, au fost coplesiti ...

alina


a_alinta

aida...
Nu pot spune nimic in plus fatza de a_alinta. Poate doar ca motto-ul tau m-a impresionat inca demult... si m-a ajutat foarte mult cand am avut o durere mare si surda...
Uite, reciteste-l:

"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Puterea vindecarii e chiar in tine!
Iar cheia e "20+". Stiu, nu acum... ci cand va fi "40+".

Tu stii ca momentul cand il vei cunoaste pe copilul tau va schimba in bine multe, foarte multe.

...Atat pot sa spun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

aida, ai dreptate...nimeni nu poate sti ce e in sufletul tau. pe emma n-o vei uita niciodata! e trist ce s-a intamplat....n-am cuvinte. eu sper ca timpul si copilul ce se va naste, vor reusi cumva sa te linisteasca si sa-i dea vietii tale un nou sens...........as vrea sa stiu ce sa-ti spun, cum sa te consolez..........sa fac ceva, dar din pacate nu pot....nu stiu.........

* "Romania, the land of choice".......of going anywhere else in the world*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Aida,
Daca noi toate ne gandim zilnic de zeci de ori la Emma, cum sa nu te gandesti tu .
Cred ca nu simti numic cand mergi la mormant, caci ea nu e nici acolo .
As vrea sa vina sa-ti sopteasca in vis ca e bine, cred ca abia atunci ai sa poti respira fara sa te doara sufletul.

Maine veti fi in gandurile mele.
Vom trimite si de la Oradea baloane spre cer.
As fi vrut sa putem face mai mult.

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adana spune:

Aida n-am scris nicioadata la subiectul asta pt ca nu stiu ce sa scriu,e dureros si inuman ce se intimpla cu voi...

Spuneai ca ii simti mirosul Emmei in camera ca o simti,fi sigura ca ea e ca e acolo cu tine...vor veni si zile cind vei fi linistita si o vei visa,dar trebuie sa te linistesti un pic,caci daca te vede asa tulburata.Tu singura ai spus ca Emmei nu ii placea sa te vada suparata si sa plingi,acum o tulburi si pe ea..

Dumnezeu sa va dea liniste si putere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Aida, te imbratisez cu drag.

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput