Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(109)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui florinela79
D3 mi-a zis din a 14 zi de viata...dar pana cand?????????????

Mult si bine! Mai ales fiind bebelusi nascuti iarna. Am inteles ca se poate intrerupe in lunile de vara, fiind expusi la soare. Dar nu va jucati! Claudiu a avut rahitism pana dupa 3 anisori din cauza ca nu asimila D3, si a luat sub diferite forme, deci nu din cazua ca nu a luat.
Cu Calciu nu stiu, noi luam altceva fiind prematur mic.

Monica sotie si mama fericita

E primavara, e lumina, e caldura, e zambet, e iubire, e VIATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Da, Olishka, am cam tot ce imi trebuie doar ca nu-s adunate intr-un singur loc, intr-o geanta, mai exact. Eu sunt cu fundu-n doua luntre, cum se zice , mai exact stau momentan la ai mei, dar in cateva zile ne mutam, asa ca am o parte din lucruri intr-o parte si altele in cealalta.Am reusit totusi azi sa arunc intr-o valiza doua camasi de noapte, un capotel, prosop de fata, baneocin, pampers pentru bb si...cam atat Trebuie sa ii pregatesc si lui hainutele, sunt spalate, mai trebuie calcate, un prosopel de baie, scutece de finet si sapun pentru celebrele baite in chiuveta...Ana-Maria 37+AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Curaj si pentru mamicile care se descurca mai greu. Sper sa treaca mai repede aceasta perioada.

dyana e un scump bebe. Face mutrite curioase

Florinela am vazut un baietel care era tare fericit la plimbarica

Il astept cu nerabdare pe sotul meu care trebuie sa apara Tare trist e fara el



Olga 36+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Buna seara! burtici. Am intrat si eu putin sa vad ce mai faceti si sa dau "semnatura" cum ca bebe-i tot la purtator....
Eu raaportez tot o stare de cred ca m-a lovit astenia + nerabdarea de a-l avea pep bebe odata + dracusorii ca ma dor toate cele si ma misc ca un dop......

FlorinTeodorBB3 - Petru - 38+

9 ZILE PANA LA DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

ARIS ma bucur sa vad ca ai inceput sa revi pe forum, inseamna ca Alexandros (sper ca am retinut bine) este cumintel

LYSBETH parca tu ma intrebai in legatura cu semnatura (pe care o voi modifica dupa mes asta). Eu imi schimbam semnatura joia fiindca dupa calculele mele atunci a fost conceput bebe intr-o joi in urma cu 39 saptamani si 2 zileInsa dupa UM o schimb abia duminica. Nu-i diferenta mare....dor 3 zile dar ma apropiam mai repede de dpn in felul asta


FlorinTeodorBB3 - Petru - 38+

9 ZILE PANA LA DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Da, Olishka, am cam tot ce imi trebuie doar ca nu-s adunate intr-un singur loc, intr-o geanta, mai exact. Eu sunt cu fundu-n doua luntre, cum se zice , mai exact stau momentan la ai mei, dar in cateva zile ne mutam, asa ca am o parte din lucruri intr-o parte si altele in cealalta.
Am reusit totusi azi sa arunc intr-o valiza doua camasi de noapte, un capotel, prosop de fata, baneocin, pampers pentru bb si...cam atat
Trebuie sa ii pregatesc si lui hainutele, sunt spalate, mai trebuie calcate, un prosopel de baie, scutece de finet si sapun pentru celebrele baite in chiuveta...


Ana-Maria

37+
AMR 3 saptamani


Eu cred ca esti linistita pt ca stii ca ai pe cine sa te bazezi, nu-i asa? Si eu m-am gandit ca daca chiar imi lipseste ceva, are cine sa-mi aduca (cu drag!!!) la spital. Mai ales sotul....ca doar trebuie sa se simta si el folositor

Olga 36+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

PETREAN.......ma bucur sa te revad pe forum.......si sa aud ca bebicii sunt asa de cumintei. Felicitari inca o data mami. Am vazut si pozele de l semnatura. Baietii seamana foarte mult cu fratiorul lor mai mare. Iar tu arati superbauzi la ea ....mamica cu 3 copii din care 2 gemeni......N-ai zice

FlorinTeodorBB3 - Petru - 39+

7 ZILE PANA LA DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Hai, Shasa, fruntea sus, mai ai asa putin pana vine bebe! Lasa astenia altora...sa stii ca si eu ma misc ca o ratusca beteaga, parca am si uitat cum e sa mergi normal sau cum e sa nu ai burta si nici kilograme garla in plus...dar asta e, sper sa revin la forme si stari mai bune cat de curand.Ma tot uit la burtica...nici nu mi se pare foarte mare si nici coborata, ca tot ma intreba Olishka zilele trecute. E musai sa coboare inainte de nastere? Si pierderile de dop sunt de asemenea obligatorii? Sau ma pot trezi asa, din senin, ca nasc, fara niciun semn prevestitor?Ana-Maria 37+AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Asa e, Olishka, am pe cine ma baza. Cel mai tare ma streseaza ideea ca nu mi-am facut inca absorbante din alea uriase din vata, problema e ca nu am gasit fasa sterila, doar niste pansament de 10x10 cm, nu e prea mic? Imi imaginez ceva mult mai lung...Ana-Maria 37+AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Bun gasit, mamici si burtici! Mai mult mamici pe aici, burticile incearca sa profite de ultimele zile 2 in 1?
Tare-as vrea si eu sa ma plimb, e o vreme superba afara, insa soldul ma doare in continuare, si merg ca o baba...adica schiop. Shasa, chiar n-am sanse sa scap inainte de nastere? Tu de ce esti suparata? Astenia de primavara sau ai alte motive? Ca nu ai mai scris de ieri mai nimic...
Fetele, e grav ca inca nu am facut bagajul? M-am gandit in schimb foarte bine ce pun in el Azi am schimbat si noi semnatura, emotiile cresc...
V-am -at, o dupa-masa frumoasa!


Ana-Maria

37+
AMR 3 saptamani



ANAMARIAME nici eu nu stiu prea bine ce am, am spus si intr-un mesaj precedent......dar imi trece mie repede....nu sunt eu aia sa ma insotesc prea usor de astfel de stari.....
In legatura cu durerea ce sa iti zic........daca de atunci nu te-a lasat deloc ai "sanse" sa scapi de ea abia dupa intalinrea cu bebe. Eu vad ca de data asta la mine nu-i asa de afurisita insa la prima sarcina a fost tare rau.....Imi amintesc ca imi lua 30 de minute sa fac un drum pe care in mod normal il faceam in 5 minute, si am scapat imediat dupa nastere. Eu iti tin pumnii sa nu ai "bafta" mea desi la cum prezinti tu situatia.....

FlorinTeodorBB3 - Petru - 39+

7 ZILE PANA LA DPN

Mergi la inceput