Sunt amanta

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabytza25 spune:

natasha pur si simplu mi s-a parut prea brusc ca s-a trezit o alta "amanta" sa te sustina... nah moderatorul decide... oricum se stie ca de exemplu la rds se genereaza ipuri diferite la intervale scurte de timp... in fine nu prea ma pricep sa explic... ma bucur totusi ca "v-ati gasit" pe un forum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

nu-l gasesc pe ala care se rostogoleste, normal ca glumesc, apoi epitetul de rea e de bine! cica asa se zice acum
no, eu tot zic ca xio are toti boii acasa, numai ca ochelarii sunt roz!

Citat:
citat din mesajul lui martie

Maru, sper ca glumesti... cu "Esti ..asa si pe dincolo", te asigur ca e 100% gluma, de altfel i-am scris si PM, eu am luat-o de multe ori in balon pe Xio, dar ne "iubim" pe forum asa... in felul nostru. Si mi-a placut de ea ca nu tine suparare si e si mistocara..

Repet, sper ca glumesti..

Martie & Bebica & maimuta Sara





Emma Invinge cancerul! Inaltam ruga fierbinte miercuri, 25 martie, ora 12 ora Romaniei, ora 6am ora Canadei!
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

no, ai uitat-o tu pe Anna, ea e amanta noastra precedenta

Citat:
citat din mesajul lui gabytza25

fetelor, ia uitati-va cam cu o pagina in urma ca a aprut un user nou anna23 (sau asa ceva), care ii tine partea natashei... cand a vazut ca toate forumistele ii sar in cap... nu vi se pare dubios??? mi-am permis sa raportez la moderator situatia! voi ce ziceti... dam o ???


Emma Invinge cancerul! Inaltam ruga fierbinte miercuri, 25 martie, ora 12 ora Romaniei, ora 6am ora Canadei!
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabytza25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maru

no, ai uitat-o tu pe Anna, ea e amanta noastra precedenta


nu cred ca stiu la cine te referi. se pare ca am "pierdut" ceva spumos pe aici. desi, parca la anna23, userul de care ziceam scrie ca are un singur mesaj pana acum... cum se poate sa fie un user mai vechi... m-ai bagat in ceatza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Am o punga cu vreo 3 kg de rosii care s-au stricat.
Dar mai bine le arunc dreq la gunoi decat sa le arunc pe monitor.
Pacat de rosii. Le-as arunca degeaba pe monitor.
Subiectul pur si simplu ma lasa rece. Si imi starneste o senzatie de... mai bine tac, sa nu primesc vreun cartonas.
Este strigator la cer sa citesc asa aberatii pe un site pt si despre copii si familie.
Demnitatea, dirzenia si cinstea se pare ca sint pe cale de disparitie.
Si ne mai intrebam de ce o iau barbatii pe "aratura" atit de usor. De unde atitea "sanse" si "ocazii" ...
Deoarece sint nenumarate "dame fine" ce sint amatoare de "iubire arzatoare" fara responsabilitati, respect sau cinste.

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Anna e amanta noastra precedenta, ea ne-a deschis prima ochii cum e cu amantele si ce fete bune sunt ele, si cum merg ele la biserica, si vor binele tututor, pana si al nevestii, stii tu, scorpia aia care il tine legat cu lantu dupa ea

Emma Invinge cancerul! Inaltam ruga fierbinte miercuri, 25 martie, ora 12 ora Romaniei, ora 6am ora Canadei!
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

aici se face cumva lobby pt "legalizarea" statutului de ibovnica?
cat inca nu se regaseste nici in codul familiei, nici in codul bunelor maniere, al bunului simt, deci nici printre regulile scrise si nici printre alea nescrise, printre cele 10 porunci crestinesti....e greu de crezut ca veti gasi pe cineva care sa va acorde vreun credit, vreo "medalie" ...poate pe vremea Shogunului, poate prin Honolulu, poate pe la arabi sa aveti vreo sansa sa ocupati vreo pozitie respectabila daca va primeste nenea Mielu` in casa lui pe post de nevasta a-II-a

daca va e asa bine, si sunteti asa de pana peste urechi de indragostite si de cinstite in intentiile voastre, si va considerati asa de lejer integrate in portiunea de normalitate, atunci de ce ar mai trebui sa incercati voi sa schimbati mentalitati, sa convigeti ca sunteti altceva decat sunteti de fapt ? nu aduc in discutie vinovatia sau nevinovatia "cavalerului fara cap" ca nu el a deschis topicul, dar ma surprinde ca cineva care ocupa pozitia de ibovnica incearca sa-si faca loc cumva in randul oamenilor care traiesc totusi dupa niste principii de bun simt facand apel la toleranta. Adica de ce sa evoluam, ca fiinte rationale si cu constiinta...nuuuuuu, hai mai bine sa coboram o treapta sau chiar 10 ca sa se simta confortabil si cei care nu au principii si nici nu respecta vreo regula ?

mie-mi una chiar nu-mi suna sanatos deloc, si imi zic si sustin parerea ca tot s-a gasit cineva din "breasla" amantelor sa ridice la fileu problema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Natasha_Pisi, eu fac misto, nu te desconsider absolut deloc, nu stiu de unde ai tras concluzia asta. Dar chiar deloc. Sincer, acuma, lasand orice gluma la o parte, cred ca traiesti o drama, mai ales ca spui ca-l iubesti.

Eu de ex. am avut o f. buna prietena - amanta, vreau sa-ti spun ca dupa niste ani, a ajuns si pe la psihiatrie, nu insinuez nimic, doar iti spun, stiu ce vorbesc, eram bune prietene, traia un calvar in asteptarea divortului aluia.

Si 2., am fost internata in spital la 23 de ani, pt. o viroza - in camera cu mine era o tipa ff tanara, avea si copil - tot amanta (facuse si copil si Dl. tot nu divorta pt. ea). Nu pot sa-ti spun ca-i faceau dr. non-stop calmante, era internata pt. investigatii, avea migrene fantastice, nu stia nimeni ce are de fapt. Cand o apucau pandaliile striga: Eu sunt amanta! De-aia! Nu mai suport! chestii de-astea si iar veneau aia si-i faceau calmante.

Cred sincer ca drama adevarata e a amantei si nu a sotiei, sotia nu e blamata de societate, dimpotriva, e aparata, are eventual si copiii (o mare implinire pt. orice femeie), in schimb amanta se hraneste cu firimiturile... pana ajunge la balamuc. Iti spun ca am vazut amante, si-au distrus vietile.

Daca te indragostesti, e nasol... ce sa zic, ma gandesc ca nici tu nu ai putut controla sentimentul asta si...aia e, te-a luat valul. Dar in nici un caz nu te desconsider. Oricum, am oroare de persoanele cu vocatie de "judecator". Imi pare rau ca ti-am lasat impresia asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui maru

martie, esti rea, total rea, Xio are moralitate in ea, nu se compara. Ca are ochelari roz, e alta poveste!

Citat:
citat din mesajul lui martie

Tipa asta are 20 si ceva de ani... Hmmmm... Taci ca e Xio, cu alta palarie!

Ca nu prea sunt personaje de 20 pe-aici..
Zic bine?

Martie & Bebica & maimuta Sara





Emma Invinge cancerul! Inaltam ruga fierbinte miercuri, 25 martie, ora 12 ora Romaniei, ora 6am ora Canadei!
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/



Maru, lasa ca-mi prind bine ochelarii roz, cu ajutorul astora va iesi sistemul sanitar din caca


Maru , hai zau...am 24, abia am tip de prietenul meu, cum naiba sa mai am timp de inca un nene?
Plus ca's capricorn, prea cerebrala si al dracu' sa-mi impart partenerul cu cineva.




Natasha, eu cred ca nu amantele sunt de vina ca barbatul inseala.
Chestia asta e impamantenita ca sa gasesti scuze barbatului si sa-l poti ierta mai usor din postura de sotie. NU-i de vina el saracu' , e de vina cutra aia nesimtita.
Nu dom'le , vina ii apartine lui , ca el a ales sa sara in patul alteia si sa-i spuna alteia dulcegarii.

Deci , tu nu esti de vina ca barbatul asta isi inseala sotia si o face sa sufere.
In cel mai fericit caz(pt. el) , poate sa spuna ca nevasta-sa e prea grasa/slaba si ca nu se mai inteleg, desi este si asta o tampenie , ca normal este sa discuti cu partenerul nu sa te arunci in altcineva.

Ei , acum sa vedem ce castigi tu din relatia asta?
Il iubesti...posibil. Si atunci , daca-l iubesti , nu te deranjeaza ca il imparti cu alta?
Toata lumea priveste o astfel de relatie cu amanta triunfatoare , femeia cealalta, fatala , emancipata sexual. OK , dar si ea , ca si sotia , isi imparte barbatul.Asa cum isi lasa nevasta singura ca sa faca sex cu tine , la fel te lasa si pe tine singura ca sa faca sex cu nevasta.
Din toata povestea asta el este singurul care iese bine. Bravo lui ca poate sa joace pe degete 2 femei si are viata implinita 100% pe cand voi 2 traiti cate o jumatate de viata.
Cat crezi ca va dura chestia asta? Cand vei avea chef sa mergi cu el si sa fiti un cuplu? cand vei vrea un copil? POate vei vrea si tu sa te casatoresti. CU cine?
Daca te lasa pt. nevasta-sa? Daca te lasa pt. alta?
Daca o lasa pe nevasta-sa pt. tine vei jubila de fericire. Pana cand?
Pana cand te va lasa pe tine pt. alta poate.


Dupa cum ziceam , eu sunt capricorn(si daaa, cred in zodii) , poate de-aia sunt mai rece , calculata , cerebrala.
Eu nu as accepta vreodata pozitia de amanta.
Daca nu as avea pe nimeni si mi-ar pica cu tronc un barbat casatorit caruia nu-i pasa de verigheta cel mult as accepta o partida de sex si atat.Sau mai multe , depinde.Dar implicarea emotionala mi se pare stuuuuuuupida.
In primul rand este denigranta, orgoliul meu e cam mare , in al doilea rand ajunge la un moment dat la saturatie , iar in al 3-lea rand , nu as putea sta cu cineva care ma minte si in nici un caz nu mi-as putea imparti partenerul cu altcineva .

Daca ziceai ca faceti sex si atat iti spuneam "sa-ti fie de bine si sa folosesti prezervativ , ca cine stie cu cate mai face" , dar la implicare emotionala cand tu ai doar 22 de ani ... vezi tu cand te trezesti dupa ce dai cu capul .


"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabytza25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maru

Anna e amanta noastra precedenta, ea ne-a deschis prima ochii cum e cu amantele si ce fete bune sunt ele, si cum merg ele la biserica, si vor binele tututor, pana si al nevestii, stii tu, scorpia aia care il tine legat cu lantu dupa ea

Emma Invinge cancerul! Inaltam ruga fierbinte miercuri, 25 martie, ora 12 ora Romaniei, ora 6am ora Canadei!
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/


stai sa vad daca am priceput: a fost un user anna, care va explica ea cum e cu amantele... si acum, aceeasi ana, si-a facut azi un alt user, tocmai cand a aparut natasha si a scris pe forum... deoarece cum spuneam, userul acesta vad ca este inregistrat ai si are un singur mesaj la activ... am priceput bine?... scuze dar cred ca la ora asat neuronii mei nu mai functioneaza la parametrii normali

Mergi la inceput