Sunt amanta

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Acu' 2 minute ma intrebam...pe unde o umbla Conchita?..si iaca-ta minunea.
Si on-topic- eu tot mai astept sa-mi spuna si mie Natasha ce parere au parintii ei despre "Tata lu' Fat-Frumos, ala Gaunos".
Ah! mi-am adus aminte- mai am o intrebare pt Natasha(deh, sint baba frustrata si curioasa din fire): tu- Natasha- cu ce te ocupi? Mergi la scoala, lucrezi?". Asta asa... ca fapt divers.
Sabina ai pus punctul nu numai pe I, ci pe tot alfabetul(cu un singur lucru tind sa nu fiu de acord- "berbantul mai tinerel dauneaza grav sanatatii"- deoarece al meu e din grupa "soimii patriei"- e cu 5 ani mai mic, si nu este imatur; bine, asta acum, dupa 12 ani impreuna, pt s-a mai "copt" la bibilica..inainte era de-a binelea[:-)))- deci tot la vorbele tale ajung]

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Olguta, datorii patriotice legate de curatenia de Pasti. parca m-ar vizita Papa, asa ma pregatesc.

asta cu parintii e super importanta si da, Natasha evita intrebarea. dealtfel, e dreptul ei, pe noi toate ne uneste aici dorinta de a ne impartasi una alteia, nu datoria. in scenariul din capul meu, Natasha imi apare ca o copila cu niste indatoriri ceva mai speciale in familie si cred ca in momentul in care a devenit libera de obligatiile astea, a acceptat aripa ocrotitoare a "tatalui", in acelasi timp alimentandu-si si latura mamei dolores, cea care are grija de napastuitii planetei. "bosho" e insurat, bogat, si asa o sa si ramana. lui i-ar conveni ca Natasha sa stea prinsa in mirajul asta cat mai mult, cel putin pana la primele riduri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Kay eu n-am mai ramas la poze ca nu ma interesa atat de tare, da' ma razvratesc acum ca nu le pot vedea

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

ieri ramasesem pe la pagina 2. zic: am timp sa raspund, acu am treaba.
dimineata ... pagina 29???? wow.
am citit pe diagonala ce au scris fetele, m-am si distrat ...

natasha eu zic asa, la 22 de ani, generatia asta de-acu aveti fluturi muuulti in cap, dar muuulti rau. ti se pare ok acum, te simti bine. stii ce n-am vazut eu? (imi cer scuze daca a mai scris careva si eu n-am vazut). tu esti amanta. ok. deci in calitate de amanta, la randul tau, iti poti cladi o relatie stabila. corect? chiar dc amantul il ai deja. sau tu te multumesti doar cu statutul asta? el ce-ar zice dc ai avea si tu o relatie?
din cate am inteles eu, sotia stie, ii convine situatia, va divorta cand va vrea ea. ok si asta.
2 exemple pe cazuri concrete vreau sa-ti dau.
1. el 37 de ani, ea 22. actiunea se petrece acum vreo ... 7 ani. el insurat, copil, relatia cu nevasta "doar pt copil". a mers. cam ... 4 ani. cam ca la voi. pana ea de 26 de-acu, s-a saturat. pana cand sa astept?? s-a maritat. el, a divortat. prea tarziu. ea a avut destula minte sa nu divorteze la randul ei. s-a dovedit ca dragostea lui pt ea era dar lipsea cu desavarsire. de fapt il atrasese exact inocenta si lipsa ei de experienta. dupa ce a invatat-o "cu tupeu", o trecuse la capitolul c***e.
2. el 38, ea 24. asta se petrece in zilele noastre. el insurat, copil mic, relatia cu nevasta buna, dar se poate si mai buna, daca frecventa sexului intr-o saptamana ar fi 5 din 7. ce s-a gandit omu? decat sa ma cert cu nevasta, sa agit copilul, imi gasesc o amanta. si a gasit. 24 de ani, frumusica, dornica, tot tacamul. DAR, singura. el zice asa: franaaaa! de ce? totusi, ea acum e incantata, dar dc vrea mai mult ce fac? eu nu divortez, copilul nu-l abandonez. asa ca a abandonat amanta, care se pare ca nu era asa de detasata de relatie, pt ca sufera.
de ce ti-am dat exemplele astea? pt ca dc as avea anii tai, cu mintea de acum, l-as praji pe dumnealui fara prea multe remuscari. iti dai seama ca nu te mai intalnesti cu anii astia??
ai grija de tine si nu te mai lauda cu statutul de amanta!

Ema este iubire
mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anisiap spune:

si eu tot razvratita am ramas pana se trezeste natasha a fost o noapte grea inteleg dar.... totusi ...
XIO ESTI FRUMOASA

http://community.webshots.com/user/ana_ana2327

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Tot citind aici, mi-am adus aminte de o cunostinta/amica de-a parintilor mei, care toata viata a fost "amanta de cariera".
Si pt ca tot ne-a rugat Natasha sa-i impartasim "experientele noastre", am sa ma intind la vorba.

Pe doamna in cauza o chema Mitza. In ACTE, o chema chiar asa. Fara glume, fara shto, fara bascalie. Daca v-as spune si numele de familie, ati spune ca scriu sci-fi, sau ca era din neamu' lu' Caragiale, dar nu e asa. Oricum, ganditi-va la faimoasa melodie a Cleopatrei S, si nu o sa fie greu de ghicit. Nici tatuca Caragiale n-ar fi fost in stare sa inventeze asa un nume original- ce-i mai grav? Numele o descria PERFECT.
Deci...

Pe Doamna Mitza am cunoscut-o cand a venit la noi in casa alaturi de cel mai bun prieten al parintilor mei-V, pe vremea cand inca eram in Ro- sa fi tot avut eu vreo 10-11 ani. Ea se indragostise de amicul V, numai ca nimeni nu stia- pe vremea aceea- ca amicului V nu-i placeau damele- decat poate sa se afiseze cu ele, de "gura lumii". Deci, amor ghebos esuat din start.
Doamna si-a povestit viata cu lux de amanunte in prima jumatate de ora dupa ce a intrat in casa.
La numai 17-18 ani intalnise un DOMN MATUR SI ELEGANT, PEDANT si "DASHTAPT" dat dreqCe a inteles ea prin "matur"? Ea avea 18 ani, el vreo 52. Mare smecher, general in armata romana, pilot de exceptie(probabil de-acolo si afinitatea lui pt ), plin de bani si de amor- pt ea bine inteles. Amorul a tinut pana cand a ramas ea insarcinata; atunci si-a adus aminte Aurel Vlaicu ca are si nevasta cu 2 copii(mai mari decat Coana Mitza!) acasa. A lasat-o cu ochii-n ceata.
De-acolo viata ei a devenit mai frumoasa. Fetita au crescut-o parintii ei, iar ea a plecat "in lumea mare" sa-si caute FERICIREA.
Cand au cunoscut-o parintii mei, deja era foarte hotarita ca rolul de amanta este rolul ideal al unei femei- "ei iau ce-i mai bun de la el, si-l trimit acasa la proasta, sa il spele, sa-l coasa, sa-l hraneasca proasta lui- eu ma duc si ma distrez cum vreau, cand vreau, cu cine vreau". De-a lungul anilor, a ajuns sa-si "cumpere" amantii... trecuse de 35 de ani, si arata de 55. Le cumpara barbatilor fatali mobila in casa, MOTOCICLETE(?????), iar fetita ei traia in fund de tzara, intr-o mizerie crunta, blamata, repezita, si desconsiderata de toata lumea.
Cand tatal fetitei a murit, a venit la noi, sa-i ceara ajutor mamei. Am imbracat-o cu hainele noastre- de la ciorapi, pina la funda din par si paltonul de pe ea- n-avea nimic saraca, deoarece mama ei "n-avea bani". Mama mea a fost la inmormantare cu fata, acolo alte surprize. In afara de cei 5 copii pe care Aurel Vlaicu i-a avut cu 4 neveste, au mai aparut inca 8 sau 9 copii, toti "presarati" pe unde a poposit el.
Ani mai tarziu, le-am ajutat sa vina in America. Am fost sponsorii lor. S-au imprietenit cu o cunostinta de-a noastra- un roman- casatorit cu o tanti filipineza. Ea de milioane- el un gunoi omenesc. Eh, cert e ca s-au imprietenit la catarama cu sotia... iar Coana Mitza s-a "indragostit" si de sotul acesteia... au inceput o relatie; erau vecini de "bloc"... Colac peste pupaza... s-a indragostit si fiica ei de acelasi "domn"- a ajuns si ea sa aiba o relatie cu respectivul (fiica avea 17 ani, tipul 35, Doamna Mitza 45). Au ajuns sa traiasca amandoua cu acelasi barbat- in tacere au acceptat situatia(sincer, nu-sh cum il imparteau- cred ca aveau orarul pus pe frigider), pina cand a aflat sotia acestuia de aranjament. Divortz, liniste cateva luni, apoi ... a inceput lupta. Au ajuns sa se bata pe un nemernic, capete sparte, mobila asasinata, politie, ce mai- paranghelie serioasa!
Fiica ei a plecat cu subsemnatul... a stat cu el cativa ani, apoi ca sa scape de el- cand a imbatranit amorezul- a fugit de el- pina in Italia...
Coana Mitza a ajuns la 60 de ani, singura, izolata total, fara amici, prieteni sau cunoscuti. Toata lumea o evita, nimeni nu o cauta sa o intrebe de sanatate(e departe de mine,in alt stat, si n-am mai vorbit cu ea de aproape 18 ani, nu stiu de unde sa o iau, ca sincer as suna-o sa vaz daca e bine:( ); pina si cainele pe care l-a avut 20 de ani, si ala s-a prapadit saracul.
Fiica ei a fost prin Italia, s-a intors inapoi TOT la mama ei in State, apoi cand s-a plictisit, a plecat din nou "in lume, sa-si caute fericirea". Ideea ei? "Daca mama a facut asta, eu de ce n-as face-o?" Fiica ei are acum 42 de ani, nu s-a casatorit niciodata, n-a avut niciodata o relatie serioasa sau cel putin fericita. Perpetuarea speciei...
Trist... foarte trist...

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Olguta, eu sunt la extrema ailalata, aia la care barabtu bine copt ajuta muuult la sanatate
Numa ca nu au existat alte persoane de sex feminim implicate in ecuatie, de aia spun ca nu conteaza cati ani are domnu Bosho, ci doar faptu ca e o lichea.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Olguta...oh my...am ramas ca la dentist...dar ce zici tu e foarte important: ca mame, trebuie sa avem mare grija ce model de viata transmitem mai departe copiiilor nostri!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Neamule!!!!!!!! E 3:30 la mine, deci 10:30 la Natasha, si ea nu mai intra sa semneze condica. Deh, ea n-are o Piscoata s-o trezeasca cu noaptea-n cap.
Ma duc sa ma bag in scutece...dar cu gandu' tot la Kay... i-or fi deschis "aia" poarta la gradina zoologica? Si daca DA, oare cum sta si se uita la maimute cu ochii-n pioneze?
Mozol discret tuturor frustratelor mele dragi- toate sinteti unicat... nu va mai "enumar" pe toate, ca ma apuca ziua Bombonelului aici.
Aveti grija de voi, de copii, si... mai putin de barbatii cu cununie. De ei sa aiba grija amantele sexoase.

ce sint, ma duc sa vaz daca-mi mai e barbatu' in pat- cand l-am lasat acolo acu' 2-3 ceasuri, dormea cu fiica-sa pe piept



olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

hai ca mi-am adus si eu aminte de ceva:
un cunoscut de-al nostru care toata viata a avut si amanta si nevasta cu acelasi nume: "mariana". eu nu pricepeam cand imi povestea cate o chestie si zicea: "mariana ... de nevasta-mea vorbesc ...". ba nene, pai eu n-o stiu pe nevasta-ta??? dar, amanta respectiva avea si ea barbat si inca un amant. toti stiau de toti, nevestele, barbatii, amantii. de vreo 30 de ani a tinut chestia asta. ajunsesera cu totii pe la 60-70 de ani. ce am observat la ei? nevasta fara amant a suferit toata viata, dar a tacut si a inghitit pt copil. amanta cu barbat si inca un amant, a ajuns acum, la 70 de ani, singura, fara prieteni, se cearta cu barbatul pe care l-a inselat toata viata si cu amantul nu mai are ce face, asa ca s-a rupt legatura. dar, au fost ani intregi, multi la numar, in care nu s-a putut bucura de sarbatori cu familia ei ca se gandea la primul amant. apoi a facut sarbatorile cu amantul, dar se gandea la familia ei.
iti spun eu natasha e prea mult zbucium pt o varsta atat de frumoasa. cel putin traieste-ti viata. sper sa stai doar si sa-l astepti pe el sa-ti dea atentie.

Ema este iubire
mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput