Sunt amanta

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

eu la 18

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3


Noape buna dragelor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

da, vine din padurea din spatele casei, agale, si isi asteapta morcovu, ori il ignora si roade cate un fir de iarba proaspat iesita.
Stii faza cu cuptoru, la cine am povestit, reactia a fost asa: daca erau din Ro, si cand il faci friptura?
cei din CA, waw so cute!

Citat:
citat din mesajul lui kay

ce dulceeee, nu la cuptor !!! NUUU !!! little bunny e de camp, nu?

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/apel - orice retea de telefonie mobila

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."


Emma Invinge cancerul! Inaltam ruga fierbinte miercuri, 25 martie, ora 12 ora Romaniei, ora 6am ora Canadei!
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

deci sunt integrabila, nu?

gata, inchid aici toate cele, ma ustura ochii deja !!!



************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/apel - orice retea de telefonie mobila

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

somn usor, fete frumoase
Intelepciune tie Natasha

Emma Invinge cancerul! Inaltam ruga fierbinte miercuri, 25 martie, ora 12 ora Romaniei, ora 6am ora Canadei!
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Va lasa omu' singure pe batatura un ceas, si va faceti de cap. Auzi la ele- NUTELLA! Mama ii face Bombonelului un tort in forma de inima- ca implineste 35 de primaveri Duminica.
1. Sint BALANTA...dar cam..nebalansata.
2. Eu am crezut ca "Tata lu' Fat-Frumos" era cel din poza la care scoate Natasha limba in poza nr. 7 din albumul ei. Eronat, intr-adevar, deoarece ne-ai spus ca are inceput de burtica
3. Kay- tu vino aci, mergem impreuna la Niagara, si o punem pe Maru sa sara pirleazu' de la Canadieni la "Hamericani"- ca si asa ii datorez un rendez-vous
4. Bosho- absolut delicioasa porecla. Deoarece ESTE un boshorog. Mieros, lash, mincinos, si putred- si pe-afara si pe dinauntru(sper ca am scris corect)
5. In acele 10 zile cat a stat alaturi de tine, CINE a stat alaturi de sotia si copilul lui??? Ei erau in "pauza de familie"? Sau cum???
Imi este absolut imposibil de imaginat una ca asta. Chiar daca MAINE ar divorta de sotia sa- TU ca OM, cum te-ai putea casatori cu un om care stii ca a fost atit de indiferent si de meschin fata de copilul si sotia lui? Nu inteleg cum te poti considera "fericita si iubita", cand in alt cartier, in alta casa, existenta ta face alte doua suflete sa sufere. "Happiness at any cost"? BULL*HIT!!!!! Asta este de neiertat!!! Tu iti construiesti fericirea prin nenorocirea altei femei, al unui copil? Asta nu e fericire. E sex, amor ghebos de doua parale, si minciuna- din partea tuturor. Relatia voastra a fost un compromis din plecare, si mai devreme sau mai tarziu, se va transforma intr-un cosmar.
Apropos- tot nu mi-ai spus ce parere au parintii tai si ai lui- presupun ca tu inca locuiesti cu parintii. Asa este?
Baba asteapta lamuriri- multzam fain cu anticipatie

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anna23 spune:

Acesta trebuia sa fie un mesaj privat pt Basilique,dar nu accepta pm asa ca o sa il postez aici...voi celelalte ignorati-l,cititi-l cum vreti...Eu una nu cred ca o sa va mai raspund.Daca voi ati inteles ca eu doresc moartea cuiva,nu merita sa va mai explic eu contrariul pt ca as explica degeaba."Buna!Nu stiu daca mai esti online sau nu,dar ma rog...vei citi cand vei avea timp...Poate a sunat a generalizare,dar n-am vrut sa va bag pe toate sotiile in aceeasi oala.Daca asa s-a inteles,fac mea culpa fata de tine!Sotia despre care vorbeam eu...nu ii port pica,n-o urasc si cu atat mai putin nu-i doresc moartea!!!!Doamne fereste!!!!!pot fi si eu oricand in locul ei...dar din pacate fetele de pe forum asta au inteles.DAR...ea nu-si iubeste sotul,si nu l-a iubit niciodata,a fost un capriciu de-al ei si a facut tot ce a putut sa-l duca la starea civila(astea nu le stiu de la el,nu sunt prea credula de fel).A facut un copil desi nici ea nici el nu isi doreau unul,l-a facut cand el credea ca ea ia anticonceptionale...ok,l-a facut l-a facut...dar macar sa aiba grija de el...dar nu are...bietul bebe sta numai cu bona,ea nu face decat sa se uite la telenovele(cred) toata ziua...nu gateste,nu calca,de bebe nu are grija...cu riscul de a ma repeta,chestiile astea nu le stiu de la el,daca ai citit posturile mele,ai vazut si ce ocupatie am...Atunci cand bebele a fost bolnav,sotul ei era plecat din tara cu afaceri,l-a sunat si i-a povestit ce are bebele si asa am aflat si eu,asa am aflat si ca e pe forumul asta.Poate nu o sa ma crezi,dar ea a stat frumos acasa si s-a multumit sa intrebe lumea pe aici ce sa faca pt bebe.Din fericire era doar o boala pe care o fac mai toti copiii si s-a rezolvat cand s-a intors el in tara,abia atunci a fost dus bebele la un doctor...Cat despre boala ei...asta e!Se poate intampla oricui.Nu imi pare deloc bine!Eu am stat departe de omul asta 1 an dupa ce am aflat...speram sa fie mai apropiat de ea,nu stiu,dar nu a fost asa...din contra,se certau mai rau.Si daca se va intampla nenorocirea intr-o zi,se va intampla si daca eu voi fi sau nu voi mai fi amanta lui.Si eu daca as fi in locul ei,as prefera sa il stiu fericit chiar daca eu nu mai sunt.Desi nu o sa ma crezi,sunt genul care se sacrifica pt fericirea altora.In nici un caz nu ma bucur ca femeia asta sufera de o boala grava!Cat despre nevoia de acces intr-o familie care nu ma accepta,nu e chiar asa...fratii lui,mama lui ma simpatizeaza,in schimb pe sotie nu au vrut-o niciodata si nimeni nu comploteaza ca sa nu afle ea crudul adevar cum ai spus tu.Ea probabil stie,numai ca niciodata nu a mentionat asta.E imposibil ca cineva sa nu se prinda in situatia asta.Nu o s-o mai lungesc,probabil deja te-am plictisit,si probabil pe forum n-o sa mai postez pt ca nu am de ce sa dau apa la moara unora.Sunt vreo 2-3 pe care le consider frustrate rau de tot,si tocmai ele posteaza cel mai mult,vad ca isi "etaleaza" pe aici si frustrarile sexuale,din anna23 am devenit anna si numarul unei pozitii sexuale,si ce e mai grav ma acuza ca as dori sau as astepta moartea cuiva.Nu o doresc si nici nu o astept,din contra,caut cel putin o data pe luna sa ma documentez daca nu cumva au descoperit oamenii astia de stiinta vreun leac sau ceva si l-as parasi oricand,cu toata iubirea,daca as sti ca macar unul din ei ar fi mai bine fara mine in triunghiul asta conjugal.Pune carnetelul pentru notite inapoi in birou,n-o sa iti insir toate greselile pe care ea le-a facut pentru ca am eu o banuiala ca esti o sotie minunata si n-ai nevoie de asa ceva,plus ca sunt ultima persoana care iti poate "da notite" si pentru ca sper ca ai si un sot pe masura banuielilor mele,adica unul care sa te merite!O viata de familie si nu numai minunata iti doresc!Sincer!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

olgutzoooo, nu lovi tauru !!! don`t hit the bull !!!

m-am spalat pe dinti, na... trebuia sa mai dau un refresh

p.s. in ce state te afli, Olguto, in afara de alea ale americii unite, mai detaliat, ca vin si la petrecere la Bombonel... oriunde e mancare !

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/apel - orice retea de telefonie mobila

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

olgutza, credeam ca ai uitat!

mai, la culcare cu voi, ca maine o sa aveti cearcane, si o sa fiti morocanoase si o sa plece hasbandu la amanta, din vina voastra!

Natasha, crede-ma ca sigur e cineva acolo care te va iubi asa cum esti, fara un trecut atat de tulburat

Emma Invinge cancerul! Inaltam ruga fierbinte miercuri, 25 martie, ora 12 ora Romaniei, ora 6am ora Canadei!
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Natasha_Pisi

Mindy,stii care e ironia?Are un inceput de burtica,mai putin par ... Nu este genul lucrat la sala sau mai stiu eu cum,insa pentru mine este cel mai frumos. Iar cand iubesti un om asta presupune sa ii iubesti si defectele cat si calitatile... Nu zic ca nu aveti dreptate,nu am zis in nici un post asa ceva,doar ca chiar cred ca ma iubeste...Ecomplicat,stiu,insa nu pot renunta...

http://community.webshots.com/user/Natasha_Pisi
Even an angel can end up falling ... :)


Te inteleg intr-un fel.
E iubirea aceea interzisa, pe furis, dor, bucuria de a-l revedea, sorbitul momenetelor impreuna stiind ca ele sunt putine, ca trebuie sa plece... stii ca nu e bine ce faci dar e greu sa te opresti.
Esti fascinata de faptul ca te iubeste. E tatal care te protejeaza si prietenul care te intelege cel mai bine. Asa percepi tu lucrurile acum, in mintea ta pura, nevinovata si fara experienta de viata.
E cumva o lipsa de afectiune care ti-a lipsit in famile si o cauti in el?

Am avut o relatie la 19 ani cu cineva care nu trebuia niciodata sa imi fie partener, nu era insurat...era doar cu 12-13 ani mai mare ca mine si cu un trecut...
Eram fascinata de el. Minteam peste tot ca era mai tanar, pt mine era cel mai frumos(nu era), eram oarba..
Ah ce as fi vrut atunci cineva sa imi deschida ochii.
A fost o relatie pe care nu mi-o amintesc niciodara cu drag, oricat am fost eu de indragostita atunci, acum am un gust amar doar cand ma gandesc. Imi vine sa il iau si sa il strang de gat ca nu m-a lasat in pace. Era mai matur decat mine trebuia sa stie asta, sa isi caute femei de varsta lui, eram un copil. Ce imi pare cel mai rau e ca am fost virgina.
As vrea sa sterg cu buretele perioada aia dar nu pot.
Remuscari...remuscari..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Kay- eu sint in Ohio- la trei ore de Niagara... Plimbare moasa cu masina. Carutele ce le avem sint "confort sporit", asa ca ar fi minunat pt toti sa iesim la promenada impreuna
Cat despre taur..in care am dat? Am pregatit doar tigaia..si astept o pipitza la cotitura..dar sa dea dreq in vuitton-ul ei daca se mai intoarce de la bal mascat pesemne se lasa asteptata
Maru-sint ametita si iute la manie, dar nu uituca

Eu mereu am avut "gagici cu lipici" mai tinerei decat mine, si mi-a prins bine. Si Bomboana mea e cu aproape 5 ani mai mic decat mine, si e taman bun. Bosorogii imi displac intens.(aici era vorba despre mine, si nu spun ca nu ar trebui sa fie barbatul mai in virsta decat femeia, dar cel putin sa fie din acelasi cincinal, neamule! nu din acelasi secol). Dar ca sa fi amanta unui babalac care cu putina ingaduinta iti poate fi tata. 17-18 ani diferenta? Hai sa fim serioase!!
Pe vremea cand lucram ca- detectiv particuler( Anna 69- eu chiar sint "registered" cu statul Ohio- tu cu ce stat esti inregistrata? ), aveam un sef insurat cu doi copii, si era cu vreo 25-27 de ani mai mare ca mine. Fost politai, istet foc, glumet, pedant, "aratos"- tot pachetul. Tipul era bolnav- incet incet, isi pierdea vederea; nu i-au gasit leac niciodata, asa ca acceptase "verdictul". Eh bine, eu eram "ochii" lui.. Cand mergeam undeva, cand lucram un caz, eu conduceam masina, eu intram in baruri, sali de sport si magazine, eu urmaream "indivizii"( as putea scrie o carte doar despre cazurile pe care le-am avut, despre barbatiipe care i-am prins inselandu-si sotiile- dar asta este pt alta data)...oricum...cand lucram de noapte, aveam "stakeout"- ii urmaream pe flacai cu cate 2-3 masini... crap! e greu de explicat in romaneste... oricum... intr-una din noptile acelea, fiind in masina cu el de 3 ore, si-a luat inima in dinti... si m-a intrebat "Roxana... ce te atrage pe tine la un barbat? Ce place unei femei ca tine? Cu ce te-ar putea acapara?"
Mai sa fie... uite unde era femeia fatala, si eu habar n-aveam de valoarea mea.
I-am spus "I am attracted to a man that knows about the Kennedy presidency from history books- not from having lived through it".
Sint atrasa de un barbat care stie despre Kennedy- si presedentia lui- din cartile de istorie, nu pt ca a trait in acele vremuri.
Din ziua aceea, nu a mai stat niciodata la "povesti" cu mine, si pina s-a pensionat- pe caz de boala- m-a ocolit ca pe merele paduretze.
Si da, iar m-am intins ca pomana tiganeasca. Scuze.

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput