Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (174)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

si suntem in pijama la ora asta cu baita facuta ca suntem singurele si n-am stiut cat timp imi ia baita ... dar oricum sunt rupte si pe la 20:30 le pun la nani! As fi sarit peste baita dar dupa nispipul din parc....si in pampers am avut



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

si noi acum mergem la baita.
gusta si Stefan al meu nisipiul ;)
noua nu ne place mielul, deci nu voi gati aproape niciodata.nu stiu deci cum si cd va manca Stefan asa ceva.

mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

vaaaaaaaaai ce ma bucur ca a venit calduraaaaaaaaaaa!!!!!!
la Timi din cate vad eu la meteo e mai cald ca pe la noi. dra oricum, la peste 18 grade eu fara caciula il port. haine ii dau o per de panataloni, un body, o bluzita subtire si deasupra un pulovaras, cu fermoar, care sa poata fi usor descheiat, dat jos sau pus pe copil, caci e totusi primavara si nu stii cd incepe un vant...
azi a mancat f frumos, singurel, Stefan, bine ii si placea meniul- banana cu iaurt-..incepe sa spuna f frumos numele lui.(pana acum era Te, acum e ceva mai complicat..un fel de AAA-teeaa-n..:):)
avem un cd cu o melodie cu vocale..si incepe si el..aa..ee...ii...
vai cat sunt de scumpici!

am si facut ordine in hainele de iarna, le-am spalat,le-am bagat la dulap ..pt. "Stefania"..numele de cod pt bb 2..pt cd va fi.

mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

victo, ellis nici noi nu mancam miel, nu ne place deloc, dar cu siguranta va face soacra si ii voi da sa guste.

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Citat:
citat din mesajul lui pussi

si suntem in pijama la ora asta cu baita facuta ca suntem singurele si n-am stiut cat timp imi ia baita ... dar oricum sunt rupte si pe la 20:30 le pun la nani! As fi sarit peste baita dar dupa nispipul din parc....si in pampers am avut



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!


si a mea la fel!

Ellis,mami de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

ALESSIA IN TARA MINUNILOR
MAMI IN BUCATARIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

copii vostrii va asculta?? adik dc le spuneti sa nu mearga acolo, sau sa va dea manuta...?? eu stau si am gandesc uneori daca o sa se cuminteasca/astampere vreodata,,,,,,,

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

victo, ellis nici noi nu mancam miel, nu ne place deloc, dar cu siguranta va face soacra si ii voi da sa guste.

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007


pai ce, eu am zis ca gatesc miel? dar merg la parinti o saptamana de Pasti!
dar pastrama de berbecut in vin fac, miel nu!

Ellis,mami de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

ALESSIA IN TARA MINUNILOR
MAMI IN BUCATARIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx spune:

Helau!
Si noi ne pregatim de baita.
Luca va gusta miel, mie nu-mi place, insa sotului meu da.
Azi am fost iar pe plaja, f cald si frumos, Luca a pieptanat tot nisipul

M-am certat si cu o tanti care nu intelegea ca nu e bine sa pui mana pe fata copilului .

Fug la baita!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Matei nu a suportat niciodata sa fie tinut de manute. In parc, ar sta oriunde mai putin langa mine. Alearga ca un disperat . Sincer, eu ma bucur ca e asa. Nu mi-ar placea sa am un copilas care acolo unde il pui acolo sa stea .



Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

copii vostrii va asculta?? adik dc le spuneti sa nu mearga acolo, sau sa va dea manuta...?? eu stau si am gandesc uneori daca o sa se cuminteasca/astampere vreodata,,,,,,,

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007


Roxana, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz 16+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Ellis, eu nu-i dau organe/maruntaie si nici carne de miel .

Roxana, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz 16+





Mergi la inceput