Rugaciune ortodoxa pt. a dobandi prunci (35)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andrasonia spune:

happymum felicitari pt nepotica, sa creasca mare, frumoasa si desteapta

oanka ca bine zici. Intr-adevar o vreme minunata. Am citit mesajul tau si mi-a venit sa plang. Azi a fost o zi mai grea pt mine ca am deschis mess-ul dupa multa vreme si am vazut ca toate prietenele mele ori au ori sunt . Oare o sa fim si noi vreodata asa norocoase? Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

sunt ffffffffffffff obosita......ma duc sa ma ..nu am putere sa mai scriu nimic la ora asta

doamne ajutaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Am fost la tara si e minunat sa vezi cum natura se trezeste la viata. Au inflorit caisii. Azi am mai gospodarit prin casa parintilor de la tara, iar maine ne tinem de vizite

Cami_pus si noi am aranjat locusorul lui BB Denis, am pus 2 butasi de trandafiri roz si cateva narcise. Mai incolo o sa punem si alte plantutze, pt ca acum e inca rece pamantul.

Fetelor, luati si va relaxati ca de luni iar punem ceasul sa sune la 7 sau mai devreme


MONICA, mamica ingerasului din ceruri DENIS CRISTIAN IONUT (23.12.2008)
si viitoare mamica de copilasi jucausi

Doamne, asculta-ne rugaciunile si binecuvanteaza-ne cu copii sanatosi pe noi si pe toti parintii

..............................................

Nimic nu este intamplator!
..............................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:


imi mai permit sa va dau un sfat ca la niste surori ce imi sunteti. sa va nevoiti in fiecare zi in casele voastre sa aprindeti 2 candele: una pt vii si una pt morti si sa ne ingrijim mereu sa avem ulei necesar pt aprinderea lor. multi preoti dau acest canon femeilor pt zamislire de prunci. avem o mare datorie si pt cei plecati la Domnul. iar in aceste candele putem pune si ulei din candelele icoanelor facatoare de minuni si de la sf. maslu, iar daca facem asta cu mare evlavie pe multi si pe noi ne ajutam sa ne pergatim pasii pt. mantuire.
o zi plina de soare tuturor si cu veselie sa ne facem programul administrativ de sambata. va poop si spor in toate.

"Cand traiesti cu Dumnezeu gasesti fericire si in nenorocire"-Sf. Tihon Zadon
[/quote]

Nu stiam.Este bine de luat aminte.

Theiuta

Mami si Nicolas


Sanatosi sa fim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellenii spune:

Ioanact, e scumpica foc draguta ta! Sa-ti traiasca si sa ai numai bucurii alaturi de ea!

Happymum, si pentru mine a fost greu in luna februarie, pe 7. Asta a fost la mine data probabila a nasterii. Inclusiv azi am avut o repriza de plans! Sunt atatia copii in jurul meu si uneori imi e atat de greu... Dar trebuie sa am rabdare si sa accept ceea ce s-a intamplat.

Lauraa, am citit si eu mai demult cand ai spus de 24 mai. Am tinut minte pentru ca atunci m-am casatorit. Ce inseamna si viata asta! Unul sufera si altul danseaza!

pentru voi toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrasonia spune:

Buna dimineata tuturor.
Va invit sa mergem la biserica si sa ne rugam pt ca bunul Dumnezeu sa ne dea mult doriti si sa nu o uitam si pe Ana Maria din rugaciunile noastre.
la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

buna dimineata si doamne ajuta..........va doresc o duminica binecuvantata si plina de bucuriii duhovnicesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Doamne Ajuta!

pogonici1977 multumim la fel.
andrasonia cu siguranta Dumnezeu ne va ajuta sa fim si apoi , daca ne dorim cu adevarat si cu ajutorul rugaciunilor, El nu va inceta sa nu ne ajute.
ellenii multumesc mult, iti doresc sa ai si tu un copil atat de scump(a) ca Ioana.

Eu astept sa se trezeasca Ioana (s-a trezit la 7:45, pt laptic, dar apoi s-a culcat iar.. asa face de fiecare data..are un program al ei de somn) si sa mergem la biserica , sa o impartasesc. Am vrut ieri..dar din cauza ca s-a trezit tarziu nu am putut sa merg..poate o voi impartasi azi.

Va doresc si eu o zi frumoasa si o Duminica plina cu vesti bune.


ALBUM
6 si 2 maselute - 10.03.2009
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008)
IUSTIN/IUSTINA te astept sa vii in burtica la mami si sa ne nastem sanatosi DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace pe Alin, iar Dumnezeu din ceruri sa vegheze asupra familiei sale. Tocmai a trecut cortegiul funerar prin fata blocului meu...enorm demulta lume, foarte multi...Doamne ai grija de familia greu incercata.

poze, Just Me
Infertilitatea este o boala, Bazar pt Mihaita
ambitioasa
Emma INVINGE cancerul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

ce zi grea pentru fam lui ALIN...Dezu sal ierte....LA LUAT DOMNUL LA CERURI....

Mergi la inceput