Rugaciune ortodoxa pt. a dobandi prunci (35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Intr-adevar este o vreme fff frumoasa;

Am intrat sa va multumesc din inima pentru gandurile bune, ma rog in continuare pt Ana Maria.
Astazi plec la parintii mei si sa stau alaturi de parintii lui Alin.

Doamne ajuta si multumesc inca o data

Un week-end frumos in continuare

32 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza
www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Intr-adevar e frumos afara, noi am intrat in casa pt o repriza de somn, dupa care iesim iarasi afara.

happymum cum sa ne suparam? chiar de bucuram, Domane Ajuta! sa creasca mare si sanatoasa. Sa auzim si de tine acelas lucru.. sau ce v-a vrea Dumnezeu.

elleni spor la treaba.. eu am terminat-o.

lauraa .

Daca va era dor de Ioana, o puteti vedea chiar de aici.

ALBUM
6 si 2 maselute - 10.03.2009
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008)
IUSTIN/IUSTINA te astept sa vii in burtica la mami si sa ne nastem sanatosi DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sissica spune:


HAPPYMUM FELICITARI PENTRU NEPOTICA,DE FIECARE DATA CAND VINE PE LUME UN COPIL,LUMEA DEVINE MAI FRUMOASA,AERUL SE UMPLE DE BUCURIE,SI VIATA INSASI CAPATA UN ALT SENS,




DOAMNE da-mi putere sa ma pot obisnui cu ceea ce nu pot schimba,
da-mi curajul sa lupt cu ceea ce pot schimba si
da-mi intelepciunea de a le deosebi una de alta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

alina multumesc.
am tras si eu cu ochiul la Ioana ta. superbaaaaaaa... sa va traiasca sanatoasa, frumoasa si destepta.



Cate putin pentru Casa Domnului: sa ajutam biserica Sf. Atanasie Patelarie
VA ROG FRUMOS SA IMI VOTATI FINUTA LA CONCURS. MULTUMIM DIN INIMA! http://concurs.pampers.ro/profile/28618
_
Asteptand o minune... stau cuminte... cu sufletul la al meu viitor
Alex, hai la mama!
Cand sa vie... ? Repede sa vie...
Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!
Au nevoie de ajutor ACUM

www.feminitate.org/" target="_blank">A fi femeie

Amintirea cea mai draga mie
Poze noi cu maruta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

sissica
si fetita LARISA GEORGIANA (s-a deliberat numele )... o sa poarte primele hainute pe care le cumparase mama penru bebe meu. i le-am dat mamicii ei sa le foloseasca fata. asa ca un fel de pomana.
luna aprilie o sa-mi fie cam greu. pe 28 aprilie sau pe 5 mai, depinde de doctorita care imi daduse DPN... o sa imi fie cel mai greu... dar cresc eu mare...

va pupik.


Cate putin pentru Casa Domnului: sa ajutam biserica Sf. Atanasie Patelarie
VA ROG FRUMOS SA IMI VOTATI FINUTA LA CONCURS. MULTUMIM DIN INIMA! http://concurs.pampers.ro/profile/28618
_
Asteptand o minune... stau cuminte... cu sufletul la al meu viitor
Alex, hai la mama!
Cand sa vie... ? Repede sa vie...
Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!
Au nevoie de ajutor ACUM

www.feminitate.org/" target="_blank">A fi femeie

Amintirea cea mai draga mie
Poze noi cu maruta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui happymum

alina multumesc.
am tras si eu cu ochiul la Ioana ta. superbaaaaaaa... sa va traiasca sanatoasa, frumoasa si destepta.



Cate putin pentru Casa Domnului: sa ajutam biserica Sf. Atanasie Patelarie
VA ROG FRUMOS SA IMI VOTATI FINUTA LA CONCURS. MULTUMIM DIN INIMA! http://concurs.pampers.ro/profile/28618
_
Asteptand o minune... stau cuminte... cu sufletul la al meu viitor
Alex, hai la mama!
Cand sa vie... ? Repede sa vie...
Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!
Au nevoie de ajutor ACUM

www.feminitate.org/" target="_blank">A fi femeie

Amintirea cea mai draga mie
Poze noi cu maruta mea

Multumim.

ALBUM
6 si 2 maselute - 10.03.2009
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008)
IUSTIN/IUSTINA te astept sa vii in burtica la mami si sa ne nastem sanatosi DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact

Intr-adevar e frumos afara, noi am intrat in casa pt o repriza de somn, dupa care iesim iarasi afara.


Daca va era dor de Ioana, o puteti vedea chiar de aici.

ALBUM
6 si 2 maselute - 10.03.2009
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008)
IUSTIN/IUSTINA te astept sa vii in burtica la mami si sa ne nastem sanatosi DOAMNE AJUTA!


uite cum imi luminezi ziua si ma "indragostesc"; superba; sa va traiasca si sa va bucurati de ea

32 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
AMR 7 saptamani
binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui happymum
[brluna aprilie o sa-mi fie cam greu. pe 28 aprilie sau pe 5 mai, depinde de doctorita care imi daduse DPN... o sa imi fie cel mai greu... dar cresc eu mare...

va pupik.



trebuie draga mea sa treci si minunea nu o sa inceteze sa apara si o sa te bucuri si tu de un bebe sanatos caci ai o inima de aur si Maicuta Domnului te va rasplati; e greu, eu te inteleg, anul acesta si pt mine luna mai este grea...cu un ochi rad de fericirecaci se va naste minunea noastra si cu unul lacrimez dupa ingerasul pierdut prea devreme; suntem puternice - sta in firea noastra de femeie - si TREBUIE sa fim puternice, da?

pupici mii

32 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
AMR 7 saptamani
binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Sissica Doamne Doamne e mare...ma bucur atat de mult sa aud cum face minuni..
Happymum sa-ti traiasca nepotica, sper ca DD sa-ti dea cat mai curand un copilas, sa-ti stearga macar o parte din lacrimi si din chin


...si ma pt Ana-Maria...sper ca DD sa aibe grija de ea, sa o fac abine pt fetita ei. Doamne Ajuta!


...eu sunt cu curatenia de primavara...sunt fericita pt ca sotul meu a reusit sa face mormantul lui darius.,..maine merg sa cumpar flori pt mormant, saptamana cealalta o sa le punem in pamant!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

8+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

oficial a venit primavara in moldova si cred ca in toata taraasa ca sa ne bucuram cu totii de aceasta reinviere a naturii. mi-as dori sa va simt mai voioase si mai pline de viata. toata ziua am topait de bucurie ca se apropie cu pasi repezi marea sarbatoare a Invierii Domnului. simtiti si voi fiorii apropierii acestei zile binecuvantate? cum vom fi toate in biserici pt a lua Lumina si a o marturisi tuturor. de azi inainte fara tristete, fara ganduri negre, fara pesimism. rand pe rand vom primi cu toate berzele la usa noastra si vom da slava pt toate lui DD ca dreptii Ioachim si Ana. fetelor stie DD de ce intarzie minunea, are el planuri cu fiecare dintre noi...

imi mai permit sa va dau un sfat ca la niste surori ce imi sunteti. sa va nevoiti in fiecare zi in casele voastre sa aprindeti 2 candele: una pt vii si una pt morti si sa ne ingrijim mereu sa avem ulei necesar pt aprinderea lor. multi preoti dau acest canon femeilor pt zamislire de prunci. avem o mare datorie si pt cei plecati la Domnul. iar in aceste candele putem pune si ulei din candelele icoanelor facatoare de minuni si de la sf. maslu, iar daca facem asta cu mare evlavie pe multi si pe noi ne ajutam sa ne pergatim pasii pt. mantuire.

o zi plina de soare tuturor si cu veselie sa ne facem programul administrativ de sambata. va poop si spor in toate.

"Cand traiesti cu Dumnezeu gasesti fericire si in nenorocire"-Sf. Tihon Zadon

Mergi la inceput